Jak ujawnił reżyser Hwang Dong-hyuk, prace nad "Squid Game" trwały od lat, a dokładnie od 2008 roku. Co ciekawe, początkowo miał być to film, ale gdy Netflix kupił prawa do tej K-drama, koncept postanowiono zrealizować jako serial. "Chciałem napisać historię, która byłaby alegorią lub bajką o nowoczesnym społeczeństwie kapitalistycznym, czymś, co pokazuje ekstremalną konkurencję, trochę jak ekstremalna rywalizacja o życie” - przyznał twórca w rozmowie z magazynem Variety. "Jako grę o przetrwaniu, będącą rozrywką i ludzkim dramatem. Przedstawione gry są niezwykle proste i łatwe do zrozumienia. To pozwala widzom skupić się na samych postaciach, zamiast rozpraszać się próbując poznać zasady”.

Fani "Squid Game" zastanawiają się teraz, czy powstanie 2. sezon tego hitu Netflix. Jednak zanim platforma poda oficjalne info o kontynuacji tego fenomenu zebraliśmy dla was tytuły, które są w klimacie tej produkcji. Co warto obejrzeć teraz?

"Alice in Borderland"

To najczęściej wymieniany tytuł obok "Squid Game". Na dodatek, "Alice in Borderland" to produkcja japońska, która doczeka się kolejnego sezonu. 

Zobojętniały, bezrobotny i zwariowany na punkcie gier wideo nastolatek widzi dziwne światło, które sprawia, że nagle przenosi się razem ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi do opustoszałego Tokio. Szybko się okazuje, że aby przetrwać w tym świecie, muszą brać udział w niebezpiecznych grach. To dramatyczna walka o przetrwanie i brutalna gra na emocjach.

"Battle Royale"

Japonia, czas niedalekiej przyszłości. Kryzys gospodarczy doprowadza do wzrostu przestępczości i anarchii wśród młodzieży. W tej sytuacji rząd wprowadza przeznaczoną dla uczniów ustawę Battle Royale. Na jej mocy raz do roku studenci jednej klasy zostają osadzeni na bezludnej wyspie i zmuszeni do niesamowicie okrutnej gry. W ciągu trzech dni, korzystając z różnych rodzajów broni, muszą pozabijać pozostałych kolegów z klasy. Zasada jest jedna: może przeżyć tylko jedna osoba...

"Escape Room"

Szóstka nieznajomych dostaje intrygujące zaproszenie do wzięcia udziału w grze, w której można wygrać milion dolarów. Każde z nich początkowo myśli, że to zwykły pokój zagadek i ma nadzieję wziąć udział w pasjonującej zabawie. Szybko jednak uświadamiają sobie, że są pionkami w sadystycznej grze na śmierć i życie. Razem przechodzą od jednego przerażającego zadania do następnego. 

"Cube"

Sześcioro nie znających się ludzi pewnego dnia budzi się w surrealistycznym więzieniu - zdającym się nie mieć wyjścia labiryncie złożonym z połączonych ze sobą sześciennych pomieszczeń wyposażonych w śmiertelnie groźne pułapki. Gliniarz, zawodowy złodziej, genialna studentka matematyki, psycholog, mężczyzna chory na autyzm - to dość przypadkowy zbiór osób. Żadna z nich nie wie, jak i dlaczego została uwięziona, wkrótce jednak okaże się, że każde z sześciorga uwięzionych posiada umiejętności, które mogą pomóc im w ucieczce.

"3%"

W niedalekiej przyszłości, gdzie elita zamieszkuje rajską wyspę z dala od przeludnionych slumsów, każdy dostaje jedną szansę, aby dołączyć do 3% tych uwolnionych od brudu i ubóstwa. 

Ten serial Netflix doczekał się 4. sezonów.

"Igrzyska śmierci"

W państwie Panem co roku odbywają się Głodowe Igrzyska - walka na śmierć i życie między przedstawicielami dwunastu Dystryktów. Gdy młodsza siostra Katniss zostaje wylosowana do zawodów, dziewczyna bez wahania zajmuje jej miejsce.

Historia oparta na powieściach Suzanne Collins doczekała się czterech filmów z Jennifer Lawrence w roli głównej. 

"The Platform"

Betonowa płyta z jedzeniem zjeżdża w dół w wielopoziomowym więzieniu. Dla osadzonych zamkniętych na najniższych piętrach pozostaną tylko resztki — albo głód i rozpacz.

"The Hunt"

Dwunastu nieznajomych budzi się na polanie. Nie wiedzą, gdzie są, ani jak się tam dostali. Nie wiedzą, że zostali wybrani - w bardzo konkretnym celu - na Polowanie.