Męskie farbowanie (koloryzacja) włosów

Farbowanie włosów męskich przebiega bardzo podobnie do koloryzacji wykonywanej przez kobiety, jednak zazwyczaj krótkie włosy są w lepszym stanie niż długie. Długie włosy regularnie obciążane chemiczną farbą po kilku latach nie prezentują się zbyt dobrze i zaczynają się łamać oraz kruszyć. Farbowanie włosów jest, mimo wszystko, znacznie popularniejsze wśród kobiet, ale z roku na rok coraz więcej mężczyzn zaczyna się nim interesować. 

Najczęściej na koloryzację decydują się młode osoby zainspirowane nowoczesnymi fryzurami w stylu ombre lub kolorowymi propozycjami popularnymi w ostatnim czasie. Za farbowanie włosów zabierają się także nieco starsi mężczyźni, którzy starają się ukryć pierwsze siwe włosy za pomocą farby o bardzo zbliżonej barwie do ich naturalnego koloru.

Farba do włosów dla mężczyzn – propozycje koloru

Różowe, siwe, czarne czy może białe włosy? Wszystko zależy wyłącznie od twoich preferencji i sytuacji, w której się znajdujesz. Osoby reprezentujące zawody kreatywne zazwyczaj mogą pozwolić sobie na szalone fryzury odzwierciedlające ich prawdziwą naturę i przyjemność z zabawy swoim wyglądem. Inaczej jest w przypadku mężczyzn zajmujących stanowiska biurowe czy pełniących funkcje reprezentatywne – ci decydują się jedynie na przykrycie siwych włosów i ewentualne dodanie zdrowych, słonecznych refleksów, które w dalszym ciągu są w stanie wyglądać jak naturalne włosy, które nigdy nie zostały poddane koloryzacji.

Farbowanie włosów męskich – inspiracje

Obecnie ogromną popularnością, szczególnie wśród młodszych osób, cieszą się białe włosy. Mogą być one rozjaśnione zarówno na całej długości, jak i jedynie przy końcach, tworząc efekt ombre. W przypadku tego drugiego rozwiązania konieczne jest jednak zastosowanie ciemnej bazy, na której biała część będzie doskonale widoczna. Warto jednak wiedzieć, że uzyskanie takiego efektu na naturalnie ciemnych włosach może wiązać się z ich zniszczeniem. Mężczyźni decydują się również na skracanie długości najrzadziej co kilka miesięcy, przez co rozjaśnione końcówki znikają, a cały proces należy powtórzyć na nowo

Białe włosy stanowią również doskonałą bazę do wszystkich kolorów tęczy, które również cieszą się rosnącą popularnością wśród młodych osób. Taki efekt pozwala na swobodne stosowanie zmywalnych farb, dzięki czemu możesz zmieniać swoją fryzurę nawet kilka razy w ciągu miesiąca.

Hitem ostatnich lat były również szare włosy u mężczyzn, które pofarbowane w odpowiedni sposób, są w stanie wyglądać bardzo elegancko. Taki trend sprzyja również zaakceptowaniu naturalnego procesu siwienia włosów, jednak koloryzacji na szaro poddają się również osoby młode.

Pasemka męskie – inspiracje

Farbowanie włosów męskich to nie tylko zmiana całego koloru, lecz także również inne modyfikacje w postaci pasemek. Popularnym i bardzo efektownym zabiegiem jest wzbogacenie ciemnych, naturalnych włosów o nieco jaśniejsze refleksy wyglądające, jak naturalny efekt działania słońca. Takie rozwiązanie jest bardzo uniwersalne i nie zmienia drastycznie całej fryzury, dlatego jest ono doskonałą opcją dla osób stawiających na subtelną koloryzację na każdą okazję.

Rozjaśniane włosów tylko w niektórych miejscach nie niszczy całej ich struktury. Dojście z ciemnego brązu do chłodnego blondu niekiedy wymaga nawet kilku wizyt u fryzjera, a sam proces utleniania uszkadza włosy i sprawia, że stają się one znacznie bardziej kruche. Z tego powodu zdecydowanie się na jaśniejsze pasemka zamiast rozjaśniania całej fryzury jest znacznie bezpieczniejszą opcją. Taka metoda ma również inną zaletę związaną z faktem, że w przypadku delikatnych refleksów odrost jest praktycznie niewidoczny.

ZOBACZ TEŻ: Fryzury męskie krótkie dla różnych kształtów twarzy. Jak dobrać najlepszą?

CZYTAJ: Fryzury męskie długie dla różnych kształtów twarzy. 4 modne propozycje