Jaka męska fryzura dobrze wygląda w dniu ślubu?

Nie tylko panna młoda chce zrobić dobre wrażenie. Dlatego fryzurę na ślub dla pana młodego trzeba dobierać uważnie. Chodzi nie tylko o wygląd, ale też o to, jak będziemy się w danej fryzurze czuć. Bo nie ma nic gorszego, niż spędzić całą uroczystość denerwując się tym jednym nieposłusznym kosmykiem, który w naszym mniemaniu psuje całe wrażenie.

Panie swoje fryzury testują na długo przed ślubem, zastanawiając się, która będzie najlepsza. Dlaczego panowie nie mieliby zrobić tego samego? Warto jednak skupić się na fryzurach klasycznych, uporządkowanych. Chyba że planujecie ślub na łodzi czy w innym nietypowym miejscu.

Wśród fryzur klasycznych znajdą się oczywiście te, które nosicie na co dzień do biura. To naturalnie nie znaczy, że macie się jej trzymać. Jeśli wasza praca nie wymaga eleganckiego układania włosów, tym bardziej warto się zastanowić, jak chcemy tego dnia wyglądać. 

Dlaczego nie warto obcinać włosów na dzień przed ślubem

Wielu panów idzie do fryzjera na dzień przed ceremonią. Szybko, sprawnie i wygodnie, prawda? Nie do końca. Na cięcie umawiamy się do fryzjera na dwa tygodnie przed ślubem. Dlaczego?

Przede wszystkim fryzura ułożona dzień przed następnego dnia będzie wyglądać inaczej. Tymczasem nie mamy przecież pod ręką całego arsenału narzędzi i kosmetyków, którymi dysponował fryzjer, więc szanse na przywrócenie pierwotnego efektu są nieduże.

Poza tym włosy po ścięciu potrzebują kilku dni, żeby zacząć się naturalnie układać. Każde cięcie, nawet u sprawdzonego fryzjera i dokładnie według wzoru, to swego rodzaju eksperyment. Nie wiemy, jak do niego odniosą się nasze włosy. Trzeba im dać czas, żeby się odnalazły w nowej konfiguracji.

Strzyżenie na dwa tygodnie wcześniej pozwoli też włosom nieco odrosnąć, dzięki czemu ślubna fryzura pana młodego zyska bardziej naturalny wygląd, zachowując przy tym zamierzoną elegancję.

A wreszcie, jeśli się okaże, że nowa fryzura zupełnie nam nie pasuje, będzie jeszcze czas na działania ratunkowe.

Męska fryzura na ślub i wesele: tych błędów nie popełniaj

Nie umawiaj się do fryzjera na ułożenie, obciętych wcześniej włosów na dzień przed ceremonią. Jeśli zależy ci na ekstra efekcie, jaki daje praca fryzjera, umów się na stylizację w dniu ceremonii. Jeśli masz nieco dłuższe włosy z pewnością ręce fryzjera zapanują nad każdym ich pasmem, w tym ważnym dla ciebie dniu.

Każda fryzura, także ślubna, musi być dobrana do kształtu twarzy i rodzaju włosów. Jeśli włosy są cienkie, dążenie do bujnej grzywy trzeba raczej odłożyć na półkę. Z kolei włosy gęste będą wymagać starannego ułożenia.

Stań przed lustrem, odgarnij włosy do tyłu i przyjrzyj się swojej twarzy. Jaki ma kształt? Jest okrągła, czy może bardziej kwadratowa? Podłużna czy trójkątna (szersza na wysokości szczęki)? A może owalna? To będzie twój punkt wyjścia do doboru fryzury.

Pełne odsłonięcie czoła najlepiej wygląda przy twarzy podłużnej lub owalnej. Twarz okrągła lub kwadratowa będzie wymagać krótkiej grzywki, żeby nadać wrażeniu wizualnemu odpowiednie proporcje. Przy twarzy trójkątnej dla tego samego efektu potrzebna będzie grzywka większa.

Fryzura męska na ślub typu „na Jamesa Deana”

Tego typu fryzury charakteryzują się grzywką zaczesaną do góry lub na bok. Sprawdzi się przy każdym rodzaju włosów i doskonale nadaje się dla panów o twarzy owalnej lub podłużnej. Zwykle przy tej fryzurze uszy są odsłonięte.

Włosy można na przykład zaczesać do tyłu bez przedziałka. Jeśli macie włosy bardzo krótkie, to można rozważyć ich lekkie natapirowanie, by stały trochę na sztorc. To propozycja zwłaszcza dla panów młodszych, którzy mogą wyłamać się z konwencji, zachowując przy tym elegancję odpowiednią do okazji. Dobrze się też sprawdzi przy włosach cienkich.

Panowie obdarzeni gęstszym włosem mogą zaczesać włosy do góry i lekko na bok, z wyraźnym przedziałkiem lub z pewną dozą nieregularności, jeśli chodzi o linię zaczesania. Trzeba przy tym pamiętać, jak włosy układają się na co dzień. Z włosów skłonnych do falowania bardzo trudno będzie ułożyć fryzurę zupełnie gładką.

Przy tego typu fryzurze boki są zwykle zdecydowanie krótsze. Mogą się wyraźnie odcinać od góry albo płynnie w nią przechodzić. Dobrze jest skonsultować się z fryzjerem, zanim zdecydujemy się np. na całkowite wygolenie boków, bo nie z każdą grzywką będzie to dobrze wyglądać.

Męska fryzura idealna na ślub i wesele – klasyczna elegancja

Jeśli nie lubicie eksperymentować albo nie chcecie tego robić przy tak ważnej okazji, zawsze możecie skorzystać z fryzur klasycznych. To nie znaczy, że na ślub macie być uczesani dokładnie tak samo, jak wyglądacie codziennie. Możliwości jest wiele.

Do najbardziej typowych fryzur z kategorii „eleganckie” należy ta, w której przedziałek jest z boku. Włosy przycięte są tak, by kończyły się nad uszami. Zaczesujemy je lekko na bok i do tyłu. To rozwiązanie sprawdzi się najlepiej przy włosach miękkich, podatnych na stylizację.

Włosy na boku można też cieniować dla jeszcze ciekawszego efektu.

Fryzura męska idealna dla pana młodego – „z grzywką”

Wspominaliśmy już, że niektóre kształty twarzy lepiej wyglądają z grzywką, która pozwala optycznie zmienić nieco proporcje. To rozwiązanie dla włosów każdej długości. Podobnie jednak, jak przy fryzurach z przedziałkiem, trzeba pamiętać, że włosy cienkie wyglądają lepiej przy fryzurach krótkich.

Długa grzywka polecana jest szczególnie dla tych panów, których twarz ma kształt trójkątny. Dobrze ułożona skutecznie pomoże wyrównać proporcje.

Planując fryzurę na ślub, nie można zapomnieć o pielęgnacji włosów. Na rynku są już dostępne szampony, które pomogą panom nadać włosom nieco miękkości i większej podatności na stylizację. Trzeba też pamiętać o tym, żeby koniecznie pozbyć się łupieżu, jeśli mamy świadomość występowania takiego problemu. Walkę z przesuszoną skórą głowy warto rozpocząć już na kilka miesięcy przed ślubem, aby w dniu ceremonii nie odczuwać żadnego dyskomfortu.

ELLE MAN POLECA: Fryzura męska w stylu Peaky Blinders: strzyż się i czesz jak Tommy Shelby i jego bracia

ZOBACZ: Fryzury męskie długie dla różnych kształtów twarzy. 4 modne propozycje

CZYTAJ: Fryzury męskie krótkie dla różnych kształtów twarzy. Jak dobrać najlepszą?