Fryzury młodzieżowe męskie – wygolone boki i wzorki

Pierwszą modną fryzurą dla młodzieży są krótsze boki i dłuższa góra włosów. Jest to zupełny klasyk wybierany przez wielu spośród przedstawicieli tej grupy. Główna część fryzury może zostać zaczesana w dowolny sposób lub nawet pofarbowana na lekkie, jaśniejsze ombre. Wygolone boki także mogą przyjmować wiele różnych form – od krótkiego jeżyka aż po nieco dłuższe pasma. Wszystko zależy jedynie od twoich preferencji.

Równie popularnymi fryzurami dla młodzieży są wszelkiego rodzaju wygolone wzorki. Zwykle obejmują one jedynie bok głowy, ale zdarzają się także propozycje umieszczone zupełnie z tyłu. Ta druga opcja pasuje głównie osobom posiadających długie włosy na środku głowy, które można spiąć w koczek lub niewielką kitkę odsłaniającą wygolony tył. Wzorki tego typu mogą przyjmować naprawdę różne formy, od bliżej nieokreślonych geometrycznych kompozycji aż po motywy roślinne, pojedyncze linie czy nawet kształty kojarzone z kreskówkami. Wygolenie precyzyjnych wzorów wymaga jednak dużych umiejętności, dlatego w tym przypadku warto udać się do profesjonalnego fryzjera.

Zaletą wygolonych wzorków jest fakt, że męskie włosy obcinane w regularny sposób rosną bardzo szybko, a uzyskane kształty przestają być widoczne. Wówczas można w łatwy sposób przywrócić im poprzednią formę lub wyciąć zupełnie nowe motywy. Tego typu fryzura wymaga jednak skorzystania z pomocy fryzjera, który posiada precyzyjne brzytwy pozwalające na wygolenie takiego wzoru, na jaki tylko masz ochotę w sposób technicznie poprawny i bezpieczny.

Modne fryzury męskie młodzieżowe – inspiracje

Kolejną modną fryzurą męską jest kok z tyłu głowy połączony z ewentualnym wygoleniem równego kształtu z boku i w okolicach skroni. Takie uczesanie wymaga jednak zapuszczenia włosów na długość pozwalającą na ich swobodne spięcie, co niekiedy wymaga długich miesięcy oczekiwania i borykania się z przeszkadzającą grzywką. Kok męski z tyłu głowy może przyjmować także formę kitki spiętej dowolną gumką.

Koki męskie z tyłu głowy wyglądają dobrze również z wyżej wspomnianymi wycięciami w tym miejscu. Zwykle są to geometryczne wzory pasujące do ułożenia samych włosów. W przypadku tego typu fryzur należy jednak pamiętać o tym, że prezentują się one najlepiej na ciemnych włosach. W innym przypadku wygolone wzorki mogą być znacznie mniej widoczne, przez co fryzura straci swój wyjątkowy charakter i będzie zauważalna jedynie z bliska.

Fryzury męskie młodzieżowe – grzywki

Wśród młodych mężczyzn popularnością cieszą się również różnego rodzaju grzywki. Zwykle nie są one zaczesane na żadną stronę, a jedynie ułożone do góry lub lekko do przodu. Takie uczesanie idzie w parze również z krótkimi lub całkowicie wygolonymi bokami, ale nie jest to ścisła zależność.

Długie grzywki do przodu często są natomiast rozjaśniane do bieli lub blondu. Efekt ten wgląda świetnie głównie na kontrastujących, ciemnych włosach, jednak może je dodatkowo niszczyć i osłabiać. Wiele osób decyduje się również na koloryzację w formie cienkich pasemek, jednak w tym przypadku odrost jest bardziej widoczny w porównaniu z klasycznym ombre i wymaga częstych poprawek u fryzjera.

Młodzieżowe fryzury dla nastolatków – inspiracje

Nastolatkowie niekiedy wybierają także zupełne ścięcie włosów i pozostawienie krótkiego jeżyka lub fryzurę, gdzie góra nie jest w żaden sposób dłuższa. Jest to dosyć drastyczny krok, jednak pozwala na rozwiązanie problemu z niesfornymi kosmykami w dosyć modny sposób. Krótkiego jeżyka można wzbogacić o subtelne wycięcia zarówno na jego brzegach, jak i na całej powierzchni, którą pokrywa. Taka fryzura może być z kolei kojarzona z głównym aktorem serialu ,,Skazany na śmierć".

Warto jednak wiedzieć, że jeżyk wygląda najlepiej na gęstych, ciemnych włosach. W przypadku młodzieży fryzura ta powinna być dosyć prosta do wykonania ze względu na fakt, że dziedziczne łysienie przychodzi dopiero z czasem i większość chłopców w wieku licealnym w dalszym ciągu posiada gęste włosy. Problem pojawia się w przypadku starszych mężczyzn, którzy starają się ukryć przerzedzone fragmenty i zakola za pomocą znacznie dłuższych fryzur.

Młodzieżowe fryzury męskie – długie włosy

Najlepsze fryzury męskie mogą obejmować również zupełnie klasyczne propozycje, czyli włosy o takiej samej długości na całej powierzchni głowy. Jeśli są one nieco dłuższe, pozwalają na zaczesanie w dowolny sposób i ułożenie przedziałka w takim miejscu, na jakie aktualnie masz ochotę. 

Dłuższe włosy o takiej samej długości na całej powierzchni głowy można ułożyć w bardzo naturalne, zwiewne kompozycje. Przypominają one uczesanie Roberta Pattinsona z filmu ,,Zmierzch", jednak obecnie są wybierane również przez wiele gwiazd i sportowców. Praca z takimi włosami może być niekiedy trudna ze względu na fakt, że wystarczy jedna noc, aby ułożyły się one w niewłaściwy sposób.

W przypadku krótkich włosów sprawa jest zdecydowanie łatwiejsza. Wówczas można bowiem pozwolić sobie na wycięcie równych krawędzi zarówno tuż za uchem, jak i przy skroniach lub z tyłu. Obecnie wyrównywanie kształtu włosów tuż przy twarzy zyskuje coraz więcej zwolenników i pojawia się także wśród gwiazd.

Fryzury dla nastolatków – farbowane włosy

Najmodniejsze fryzury męskie to nie tylko wygolone boki, wzorki czy grzywki. Obecnie wiele osób decyduje się na włosy we wszystkich kolorach tęczy. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest rozjaśnienie kosmyków aż do bieli, a następnie farbowanie ich zmywalnymi farbami, dzięki czemu możesz zmieniać barwę nawet kilka razy w ciągu miesiąca. Tak drastyczne rozjaśnianie włosów często wiąże się jednak z ich zniszczeniem, szczególnie w przypadku, gdy twój naturalny kolor jest stosunkowo ciemny. Warto o tym pamiętać już przed zdecydowaniem się na taką fryzurę i zabezpieczyć włosy w najskuteczniejszy możliwy sposób.

Zdecydowanie najlepszą bazą do rozjaśniania włosów jest blond, który często sam w sobie pozwala na farbowanie na niektóre kolory. Wówczas uzyskanie bieli wiąże się ze znacznie mniejszym zniszczeniem poszczególnych kosmyków niż w przypadku schodzenia z czerni czy ciemnego brązu do jaśniejszych odcieni. Jeśli chcesz oszczędzić swoje włosy, ale marzysz o niezwykle popularnym wśród młodzieży różu czy innym, szalonym kolorze, możesz zdecydować się na delikatne ombre. W ten sposób rozwiążesz problem uciążliwych odrostów oraz narazisz na rozjaśnianie jedynie końcówki, które w ciągu następnych miesięcy i tak zostaną ścięte.

Jeśli mowa o farbowaniu, szczególną popularnością w ostatnim czasie cieszą się słoneczne refleksy na włosach o dowolnej długości. Taka koloryzacja nie niszczy całych kosmyków, a nadaje im zdrowego wyglądu muśniętego słońcem. Delikatne pasemka pozwalają także na ukrycie ewentualnego odrostu nieco dłużej, niż w przypadku farbowania całych włosów na jednolity kolor.

Młodzieżowe męskie fryzury z grzywką – inspiracje

Grzywki nie cieszą się już tak dużą popularnością, jak kiedyś, jednak w dalszym ciągu modne fryzury męskie mogą obejmować taki element. Niektóre osoby decydują się na zapuszczenie całych włosów i zaczesanie ich na bok, podczas gdy inne preferują nieco krótsze boki. Grzywka daje możliwość zmieniania jej ułożenia każdego dnia, dzięki czemu jesteś w stanie uzyskać zupełnie różne fryzury w zależności od swoich aktualnych upodobań. Długie grzywki da się także swobodnie spiąć w kitkę lub niewielki koczek.

Długie włosy u mężczyzn obecnie nie dziwią już nikogo i wystylizowane w odpowiedni sposób mogą wyglądać naprawdę elegancko. Kluczem do uzyskania takiego efektu jest jednak właściwe dbanie o ich stan, ponieważ zniszczone, długie kosmyki nigdy nie wyglądają zbyt dobrze.

Aby wystylizować męską grzywkę często należy sięgnąć po żele lub lakiery do włosów, które utrzymają krótkie włosy w ryzach przez cały dzień. W przypadku mężczyzn sprawa bywa nieco trudniejsza niż wśród kobiet, które zazwyczaj mogą poradzić sobie z niesfornymi kosmykami za pomocą dobieranych warkoczy czy innych splotów uważanych za typowo kobiece.

ELLE MAN POLECA: Fryzura na samuraja: komu pasuje? Ile trzeba zapuszczać włosy do kucyka męskiego w stylu wikinga?

ZOBACZ: Fryzury piłkarzy: modne fryzury największych gwiazd sportu

CZYTAJ: Wzory na włosach męskich: z boku i z tyłu. Oto najmodniejsze wzory na głowie dla chłopaków