Fryzury męskie długie: włosy zaczesane na bok

Jest wiele wzorów fryzur męskich. Wśród nich bardzo popularna jest fryzura z przedziałkiem z boku lub po skosie i włosami zaczesanymi na bok. To rozwiązanie sprawdza się przede wszystkim w przypadku włosów cienkich, bo męska fryzura zyskuje tutaj na objętości.

Niezależnie od tego, czy mamy włosy proste, czy kręcone, zaczesanie ich na bok daje nam całą gamę możliwości z fryzurami asymetrycznymi. Włosy długie można lekko roztrzepać, a końcówki odgarnąć do tyłu. Osiągniemy w ten sposób tak popularny wygląd lekko roztargnionego profesora.

Innym rozwiązaniem jest lekkie zaczesanie do tyłu włosów znad czoła i z boku. Warto rozważyć zastosowanie pianki do włosów, żeby raz ułożone trzymały się cały dzień. To wygląd dla profesjonalistów korporacyjnych, którzy chcą się nieco wyrwać ze sztampy. Ta męska fryzura z pewnością w tym pomoże, a jednocześnie pozostaje schludna i elegancka.

Panowie, którzy chcieliby wywołać romantyczne wrażenie, mogą zaczesać włosy po obu stronach lekko w tył, by odsłonić twarz. Jednocześnie dobrze jest pozwolić jednemu czy dwóm pozornie niesfornym kosmykom opaść do przodu. Jeśli włosy są do tego odpowiednio podstrzyżone tak, by z tyłu były dłuższe (technika kaskadowa), efekt będzie niezapomniany.

Pamiętajcie, by dobrać fryzurę do kształtu twarzy i rodzaju włosów. Dłuższe włosy będą wyszczuplać twarz. Zaczesując je na bok, zdecydujcie, czy lepiej odsłonić ucho (wersja na zdjęciu z półdługimi włosami), czy jednak zostawić zakryte. W tym drugim przypadku lepiej może się sprawdzić męska fryzura dla półdługich włosów.

Długie fryzury dla mężczyzn: styl surfera

Jeśli szukacie niepowtarzalnego stylu, a jednocześnie nie ograniczają was wymogi dress code'u, rozważcie stylizację na surfera. Tym mianem określa się wszystkie fryzury męskie, które dają wrażenie, jakby się dopiero co wyszło z oceanu i odstawiło deskę.

To przede wszystkim fryzury dla mężczyzn o włosach miękkich lub naturalnie falujących. Na szczęście pozostałym panom w sukurs przyjdą kosmetyki do utrwalania fryzury (pianki, musy, żele, woski). Należy jednak pamiętać o zachowaniu umiaru w ich stosowaniu. Nadmiar sprawi, że włosy będą się bardzo szybko przetłuszczać, a sama fryzura zacznie przypominać karykaturę typowego Włocha.

Do tej fryzury włosy powinny być wycieniowane tak, by swobodnie układały się w pasma. Pasma są podstawą tej stylizacji. Co ważne, styl ten możecie zachować także przy włosach krótszych. W waszym arsenale koniecznie powinna się znaleźć pianka do włosów i suszarka z dyfuzorem. Zależy nam na osiągnięciu efektu jak największej objętości.

Jeśli włosy mamy z natury proste, zaczynamy od skręcenia ich cienkimi pasmami w lekkie fale. To ważne, żeby pasma były cienkie, bo nie dążymy przecież do image’u pazia z francuskiego dworu. Warto testować kilka różnych grubości, żeby zobaczyć, która będzie najlepsza dla naszych włosów.

Teraz pora na suszarkę. Dyfuzor pomoże nam uzyskać wrażenie większej objętości włosów, a to przy tej męskiej fryzurze istotne. Przetestujcie suszenie włosów z głową pochyloną do przodu. Dzięki temu kaskadowe cieniowanie będzie mogło w pełni spełnić swoją funkcję. Na koniec pasma rozdzielamy palcami i zostawiamy lekko poczochrane tak, by układały się w pozornym chaosie w różnych kierunkach.

Męska długa fryzura: męski bob

Wśród wielu rodzajów fryzur męskich do łask wraca bob dla panów. Do tej fryzury potrzebne będą włosy do ramion. Przy podłużnej twarzy można włosy wokół niej przyciąć bardziej, żeby nadać bardziej owalny kształt. Tutaj stawiamy nie na cieniowanie, a na gęstość. Proste cięcie, z równymi końcówkami długich włosów.

Ta fryzura jest odpowiednia i dla panów o włosach prostych, i dla tych, których włosy naturalnie się kręcą. Długie włosy można zaczesać w całości do tyłu lub zrobić przedziałek (pośrodku albo z boku). Ważne, żeby całość sprawiała schludne, zadbane wrażenie. W przeciwnym razie osiągniemy efekt dokładnie odwrotny od zamierzonego.

Zaczesując włosy do tyłu, pamiętajmy, żeby uszy zostawić zasłonięte. To samo dotyczy układania włosów z przedziałkiem z boku. Odsłonięte ucho zepsuje całą linię fryzury, a przecież nie o to nam chodzi. Być może trochę wam zajmie przyzwyczajenie się do tego, ale wysiłek będzie się opłacał.

Jeśli włosy nie chcą się trzymać w nadanym im kształcie, skorzystajcie z odpowiednich kosmetyków. Na rynku dostępne są różne preparaty pomagające nadać męskiej fryzurze wymarzony kształt. Przy tej stylizacji unikajcie jednak lakierów do włosów. Zależy nam na tym, żeby włosy układały się możliwie swobodnie. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie żel lub wosk.

Co zrobić z końcówkami? Jeśli włosy są miękkie, można je delikatnie zawinąć do środka albo – jeśli dążymy do bardziej artystycznego wyglądu – wywinąć na zewnątrz. Przy włosach sztywnych lepiej zostawić je naturalnie proste. Trzeba tylko pamiętać, że muszą być równe.

Fryzury męskie długie z wygolonymi elementami

Długie fryzury męskie dają wiele możliwości przy użyciu golarki. To już nie tylko schludnie podgolony kark czy strzyżenie po wojskowemu, ale cała masa rozwiązań, które sprawią, że fryzura męska będzie zwracać uwagę.

Klasycznym już rozwiązaniem jest wygolenie włosów po bokach i pozostawienie długich włosów pośrodku. Można je wiązać w kucyk, koński ogon, lub nawet zapleść w warkocz. To rozwiązanie sprawdzi się także przy włosach półdługich, ponieważ kucyk nie musi, a wręcz nie powinien być za długi.

Alternatywą jest przycięcie włosów po bokach bardzo krótko. Najbardziej odważni mogą połączyć oba rozwiązania: wygolić włosy mniej więcej od ucha do połowy czoła, następnie zostawić pasmo włosów bardzo krótkich.

Oczywiście włosów nie musimy wiązać. Można je też ułożyć tak, by lekkimi falami opadały do tyłu albo na bok. Można też w całości zaczesać do tyłu, odsłaniając czoło. Albo wręcz przeciwnie, pozwolić im lekko opadać na twarz.

Wariacją tej fryzury jest wygolenie włosów z jednej strony głowy. Resztę zaczesujemy na bok. Warto pomyśleć tutaj o kaskadowym cieniowaniu, żeby włosy układały się z boku, a nie spadały nam na twarz. Nie wyklucza to oczywiście możliwości grzywki, która pasemkami będzie spadać na czoło.

Jeśli czujecie, że tak daleko idące golenie włosów to nie dla was, rozważcie wariant ostrożniejszy, czyli przycięcie włosów z boku na krótko. Górę zaczesujemy do tyłu, odsłaniając twarz. W takiej fryzurze można śmiało iść nawet do biura.

Jak zapuścić włosy?

Stwierdzenie, że o włosy trzeba dbać, jest oczywistością. Regularnie odwiedzamy fryzjera, żeby podciąć końcówki i poprawić cieniowanie. To warunek utrzymania włosów w dobrej kondycji, jeśli chodzi o fryzury z długimi włosami. Będą wtedy wyglądać estetycznej, a regularne podcinanie sprawi, że będą też szybciej rosły. Poniżej pięć przydatnych porad w kwestii pielęgnacji włosów:

1. Dobierz szampon odpowiedni do twojego rodzaju włosów. Nie zapomnij przy tym o odżywce. Twoje włosy będą ci za to wdzięczne. Zwracaj też uwagę na skórę głowy. Być może wskazany byłby szampon przeciwłupieżowy? Nie ma nic gorszego niż atrakcyjna fryzura, której efekt psują płatki martwego naskórka.

2. Myj włosy regularnie. Nie wtedy, kiedy już się zrobią tłuste nie do wytrzymania. W zależności od rodzaju włosów myjemy je co dwa-trzy dni, ciepłą wodą, nie gorącą. Po zimie, kiedy włosy są słabsze, rozważ zastosowanie maseczki do włosów.

3. O ile twoja męska fryzura nie wymaga użycia suszarki lub modelowania, lepiej jest wysuszyć włosy ciepłym ręcznikiem i pozwolić im wyschnąć naturalnie. Częste korzystanie z suszarki niestety wpływa na suchość i kruchość włosa.

4. Włosy rozczesuj przynajmniej dwa razy dziennie. Nie tylko zapobiegniesz w ten sposób ich niepotrzebnemu splątaniu, ale zadbasz też o skórę głowy.

5. Odpowiednio regularne czesanie to także forma masażu. Lepiej sprawdzają się tutaj szczotki do włosów niż grzebienie. W każdym przypadku zadbaj o narzędzie z miękkimi końcami.