Fryzura męska na bok – pompadour z przedziałkiem na bok

Zaczesany na bok pompadour bił rekordy popularności w latach 60., kiedy na taką fryzurę decydowały się największe gwiazdy estrady. Dziś wraca w wielkim stylu, z wyraźnym nawiązaniem do klasyki, ale uzupełniony o nutkę nowoczesnego sznytu. O wyjątkowym charakterze tego uczesania najlepiej świadczy fakt, że wybierają je prawdziwe ikony męskiego stylu, w tym David Beckham i Justin Timberlake.

Esencja tej fryzury tkwi w krótszych bokach i dłuższej górze z wyraźnie zaakcentowanym przedziałkiem. Aby stylowo ułożyć tak przycięte włosy, nie trzeba dysponować wybitnymi zdolnościami barberskimi. Wystarczy tylko zaczesać je na bok, używając przy tym odrobinę kosmetyku utrwalającego. Trwa to dosłownie kilka chwil, więc fryzura w stylu pompadour jest dobrym wyborem dla wiecznie zabieganych mężczyzn, którzy rano nie  mają zbyt wiele czasu na układanie włosów.

Pompadour z przedziałkiem na bok może być stylizowana na różnych włosach, bez względu na ich teksturę. Tak samo dobrze pasuje mężczyznom obdarzonym włosami prostymi, jak i falowanymi. Tego rodzaju stylizacja może być wykonana nawet na kręconych włosach, ale wówczas lepiej sprawdza się wersja bez przedziałka na boku. Trzeba natomiast podkreślić, że najbardziej zadowoleni z pompadoura będą panowie o gęstych włosach.

Fryzura męska na bok – side part

Nasza kolejna propozycja to stylowy side part, który doskonale łączy w sobie elementy klasyki i nowoczesności. Bez cienia przesady można powiedzieć, że jest to najprostsza z najmodniejszych fryzur, natomiast prostota tego uczesania w żadnym wypadku nie działa na jego niekorzyść. Dowodem niech będzie fakt, że na uczesanie w stylu side part często decyduje się mężczyzna uważany za jednego z najprzystojniejszych - George Clooney (m.in. w filmie "Okrucieństwo nie do przyjęcia"), a chyba nikt nie odmówi mu klasy, prawda?

Kluczowym elementem side part jest przedziałek, który decyduje o ułożeniu włosów. Boki są krótkie, cieniowane lub jednolite. Tak wykonana stylizacja świetnie komponuje się z każdym stylem ubioru - tak samo dobrze będzie wyglądał mężczyzna w modnym garniturze i facet ubrany w jeansy oraz T-shirt. To sprawia, że side part może być zarówno fryzurą wyjściową, jak i codzienną. 

Kto powinien zdecydować się na side part? To uczesanie najbardziej pasuje panom o owalnej lub kwadratowej twarzy. Świetnie nadaje się też dla mężczyzn o trójkątnych rysach, ale w tym przypadku wskazane jest połączenie tej fryzury ze stylowym zarostem.

Fryzura męska na bok – quiff/messy quiff

Kolejna fryzura na bok to prawdopodobnie najbardziej ponadczasowa propozycja ze wszystkich przedstawionych. Quiff, bo o tym uczesaniu mowa, przypomina nieco pompadoura - krótsze boki i tył kontrastują z dłuższą górą. W tym przypadku górne pasma nie tworzą jednak całości, a układają się w opadające na bok fale.

Jeżeli quiff jest dla ciebie nieco zbyt klasycznym uczesaniem, zdecyduj się na kontrolowany nieład w stylu messy quiff, tak jak Taco Hemingway. Znany raper często pokazuje się we włosach, które wyglądają jakby dopiero zszedł ze sceny, jednak taki zaplanowany bałagan na głowie dodaje mu sporo chłopięcego uroku, za który uwielbiają go kobiety.  

Na quiff i jego "buntowniczą" wersję mogą zdecydować się posiadacze włosów o niemal dowolnej teksturze. Dobrze sprawdza się w przypadku włosów prostych i falowanych, ale nie jest najlepszym wyborem dla właścicieli mocnych loków. Pewne problemy w ułożeniu fryzury mogą też sprawiać włosy cienkie i rzadkie.

Fryzura męska na bok – messy hair

Następna proponowana fryzura to także nieład na głowie. Messy hair to najlepsza fryzura dla indywidualistów, bez względu na teksturę czy długość włosów, jednak jeżeli chcemy czesać się na bok, jako minimalną długość warto przyjąć 7 cm.

Charakterystyczną cechą messy hair jest jej naturalność i lekkość. Jej posiadacz ma wyglądać jakby po przebudzeniu tylko przeczesał włosy. Ułożenie "niechlujnych włosów" potrwa jednak dłużej niż 5 minut, więc na to uczesanie nie powinni decydować się panowie, którzy nie mają zbyt wiele czasu na stylizowanie fryzury.

Messy hair jak żadna inna fryzura akcentuje "luzackie" usposobienie. Jeżeli zatem chcesz, żeby twój wizerunek zyskał nieco swobody, ta propozycja będzie dla ciebie idealna.   

Fryzura męska na bok – undercut

Kolejna propozycja na naszej liście jest wyjątkowo charakterystyczna. Undercut cechuje się dłuższymi górnymi pasmami, które stanowią mocny kontrast dla bardzo krótko wygolonych boków i tak samo stylizowanego tyłu. Jest to zatem kompromis między minimalistycznym a bujnym uczesaniem. Doskonale komponuje się z każdym rodzajem włosów, współgra z różnymi stylizacjami, a noszący tę fryzurę mężczyzna zyskuje odważny, pewny siebie look.

Undercut nie tylko doskonale wygląda, jest też niezwykle łatwy w utrzymaniu. Jakby zupełnie przy okazji ta stylowa fryzura niezwykle skutecznie podkreśla ostre rysy, akcentując w ten sposób wizerunek męskiego macho. Na fryzurze w stylu undercut szczególnie zyskają mężczyźni obdarzeni kwadratową lub trójkątną twarzą. 

Tego typu cięcie charakteryzuje się dużą uniwersalnością - długie pasma można dowolnie czesać, ale jedną z najkorzystniejszych opcji jest stylizacja na bok i właśnie tak stylizowany undercut upodobali sobie celebryci, aktorzy i sportowcy. W tym miejscu ponownie przywołamy osobę Davida Beckhama. Angielski piłkarz słynie z wyjątkowo celnego wyczucia stylu, a na jego głowie możemy podziwiać najróżniejsze fryzury. Beckham uwielbia jednak odważny undercut, co można było zaobserwować nie tylko podczas jego występów na największych stadionach świata, ale i na tle niezliczonych ścian.   

Fryzura męska na bok – długa grzywka

Opadająca na bok grzywka (w przeciwieństwie do poprzedniej propozycji) znacząco wygładza rysy twarzy. Mężczyzna, który ją nosi zyskuje wiele chłopięcego uroku, więc takie uczesanie z pewnością nie będzie odpowiednie dla panów, którzy stawiają na styl macho. Jeżeli jednak uważasz, że taka fryzura pasuje do ciebie jak ulał, ale nie chcesz nadmiernie łagodzić swojego wizerunku, postaw na asymetryczną grzywkę i brodę. Takie połączenie komponuje się idealnie i nie odbiera ostrym rysom zbyt wiele charakteru.