W najnowsze kolekcji kapsułowej wypuszczanej przez hiszpański dom mody znajdują się elementy garderoby, które mają nadrukowane świecące w ciemności wzory. W ramach kolekcji zaprojektowanej przez samego Demnę Gvasalię do sprzedaży trafią koszulki, czapki z daszkiem, a także skarpetki. Eksperci podkreślają, że w projektach widać chęć pobudzenia nadziei na zbliżające się lepsze czasy dla środowiska klubowego. 

Pierwsze przecieki dotyczące nowej kolekcja została zaprezentowana kilkanaście dni temu na oficjalnym koncie Balenciagi na Instagramie. To właśnie wtedy w mediach społecznościowych po raz pierwszy pojawiło się zdjęcie modelki z podświetlonymi na czerwono zębami. Dziennikarze już wtedy zaczęli zastanawiać się, czy popularna marka nie przygotowuje kolekcji inspirowanej kulturą rave. 

W przypadku zdecydowanej większości kolekcji wzory nie są widoczne w świetle dziennym. Oznacza to, że kupując koszulkę lub czapkę musimy liczyć się z tym, że jej „prawdziwe oblicze" zobaczymy dopiero w przyciemnionej scenerii. Nic nie wskazuje jednak na to, żeby specyfika kolekcji miała negatywnie wpłynąć na jej popularność. Wręcz przeciwnie – naszym zdaniem wyjątkowość zaprojektowanych przez Balenciagę ubrań tylko podniesie ich wartość kolekcjonerską. 

Całość kolekcji można oglądać, a wkrótce także kupować na oficjalnej stronie domu mody