24 lata temu przekształciła rodzinną firmę w prawdziwego giganta mody, oferującego stroje wieczorowe, krawiectwo na miarę czy kostiumy kąpielowe. Z czasem marka zyskała nienaganną reputację dzięki aktualności i powiewu świeżości wśród projektów. Umówmy się, dzianiny rozsławione przez Ottavio Missoniego o charakterystycznych wzorach, będą modne zarówno za pół roku, jak i 30 lat.

Emily Ratajkowski w idealnej sukience na lato. Buty modelki kupicie również w Polsce - to ulubiona marka wielu gwiazd>>>

Angela Missoni odchodzi ze stanowiska dyrektor kreatywnej Missoni. Kto zastąpi projektantkę?

Trwa reorganizacja Missoni. Livio Proli, dyrektor generalny marki postanowił zmienić kierunek, stąd decyzja o zastąpieniu Angeli Missoni jej ,,prawą ręką" czyli Alberto Calirim. Włoch zaprezentuje debiutancką kolekcję na wiosnę 2022 rok we wrześniu. Jak podkreśla Proli: „miejmy nadzieję, że nie będzie to pokaz cyfrowy”. Kolekcja ma skupić się na odzieży damskiej z ewentualnie kilkoma męskimi stylizacjami”.

Livio Proli przygotował szczegółowy plan dla Missoni, który będzie realizowany przez następne pięć lat i podkreślił, że rodzinę Missoni i Fondo Strategico Italiano łączy wspólny cel. Przypomnijmy, że FSI (włoski fundusz), trzy lata temu przejąć ponad 40% udziałów w rodzinnej firmie.

Zadaniem Alberto Caliriego jest poszerzenie zasięgu marki i dotarcie do nowej klienteli. Missoni posiada lojalnych klientów w grupie 40+, ale teraz planuje się otworzyć się na pokolenie milenialsów. Idąc tropem niekonwencjonalnych, ale sprawdzonych działań Daniela Lee w Bottega Veneta, Missoni pragnie być powiewem świeżości bez względu na wiek. Opierając się na wieloletniej historii marki, która może się poszczycić unikalną tożsamością, Caliri ma za zadanie ją „odświeżyć oraz uczynić bardziej istotną na rynku" - czyli po prostu cool. 

Chcemy zaoferować doświadczenie ,,zaskoczenia" w nowoczesnym języku, nie zdradzając przy tym korzeni Missoni. - podsumowuje dyrektor kreatywny marki.

Podobno projektant został poproszony o poszerzenie kolekcji o szerszą gamę produktów. Na ten moment, nie wiadomo jakie nowości pojawią się w ofercie Missoni.