Fundacja Play Sustain została założona przez Agnieszkę Servaas i Bertusa Servaas, przedsiębiorców – liderów w branży przetwórstwa tekstyliów. Agnieszka Servaas jest prezeską Fundacji Play Sustain, inicjatorką konkursu Designers Play Sustain i innowatorką Gospodarki Obiegu Zamkniętego. W każdej ze swoich działalności wdraża zrównoważone rozwiązania i kieruje się prospołecznymi wartościami. Swoją misję Agnieszka Servaas opisuje tak:

 

Bez względu na branżę, czy charakter firmy, biznes i życie rządzą się uniwersalnymi prawami. Przekonywałam się o tym przez wiele lat. Towarzyszę menadżerom, przedsiębiorcom i ludziom biznesu w poszukiwaniu rozwoju i równowagi. 


Fundacja Play Sustain angażuje się w różnorodne działania, poprzez które promuje zrównoważone trendy, współpracuje z projektantami i projektantkami, edukatorami akademickimi, praktykami mody i biznesu oraz osobami, które działają na rzecz ekologicznej i etycznej mody w Polsce i na świecie. 


Flagowym projektem Fundacji jest pierwszy w Polsce konkurs mody upcyclingowej Designers Play Sustain, który skierowany jest do osób tworzących modę przyszłości. Do konkursu zgłosiło ponad 500 osób, w tym 211 osób wykonało projekty kolekcji. Jury wybrało 15 finalistów, którzy pokażą swoje kolekcje konkursowe podczas uroczystej Gali Finałowej Designers Play Sustain w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej, która odbędzie się 25 kwietnia 2024 o godzinie 20:00.


Patronatem honorowym objął nas Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Pan Rafał Trzaskowski. Naszym partnerem merytorycznym jest międzynarodowa organizacja Fashion Revolution (www.fashionrevolution.org). Partnerem strategicznym wydarzenia jest VIVE Group. 

Bardzo lubimy takie inicjatywy, ponieważ głęboko wierzymy, że są one kluczowe w rozwoju niemal każdej branży, a z pewnością rynku mody. Dlatego też wspieramy Play Sustain i będziemy relacjonować dla Was galę konkursową w naszych social mediach.