Modne pierścionki zaręczynowe 2021: diament o szlifie okrągłym

W ostatnich sezonach zachwycałyśmy się pierścionkami zaręczynowymi z diamentem o szlifie gruszki albo schodkowym, poza tym na naszej wishliście zawsze był też klasyczny owalny kształt kamienia, który składa się z 57 faset i dzięki temu pięknie odbija światło (a poza tym taki model optycznie wydłuża i wysmukla palce). Teraz na tapecie niespodziewanie znalazł się pierścionek zaręczynowy, o którym trendy już odrobinę zapomniały, a który jest przecież najpopularniejszym na świecie rodzajem szlifu biżuterii - okrągłym i brylantowym. Powstał w XVIII wieku i przez ostatnie stulecia był świadkiem najpiękniejszych momentów w historii związków i miłości. Warto jednak przyjrzeć się nie tylko jego minimalistycznej formie, ale też fasetom: pełny diamentowy szlif ma zwykle 58 faset (lub więcej), przy czym 33 są zauważalne w koronie kamienia, a pozostałe 25 znajdują się w jego dolnej części, tak zwanym pawilonie. To sprawia, że brylant odbija najwięcej światła ze swojego dna i kieruje je ku górze, przez co pierścionek zaręczynowy z takim szlifem pięknie błyszczy na palcu. Mówi się, że to szczyt osiągnięć mistrzów jubilerstwa. 

Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy?>>

To właśnie taki pierścionek z diamentem pokazała ostatnio na swoim Instagramie skandynawska blogerka i stylistka Pernille Teisbaek. Jak można wywnioskować po opisie zdjęcia, które opublikowała, Teisbaek otrzymała go w prezencie od swojego męża, z którym zaręczyła się w 2016 roku. "Na zawsze będziesz moim zawsze" napisała blogerka pod koniec grudnia. Nie jest ona jednak jedyną it girl, która może pochwalić się takim pierścionkiem z swojej szkatułce - podobny model z okrągłym szlifem otrzymała Christie Tyler, znana też jako @nycbambi od swojego ówczesnego chłopaka - a teraz już narzeczonego. Pod koniec jesieni autorka popularnego profilu na Instagramie, do którego wzdychają minimalistki, zaprezentowała diament i zostawiła wiadomość do swoich fanów: "Wczoraj wieczorem powiedziałam 'tak'... jakieś milion razy. Adamie, nie mogę nawet opisać, jak bardzo Cię kocham. Nie mamy prawie żadnych zdjęć z nocy, ponieważ byłam zbyt zajęta płaszczem i radością oraz cieszeniem się całą naszą rodziną i przyjaciółmi. Przepraszam, że wrzucam tylko takie zdjęcie, ale jestem w siódmym niebie i nie mogłam się doczekać, aż podzielę się z Wami tą informacją". 

Pierścionki zaręczynowe gwiazd. Najpiękniejsze, najdroższe i najsłynniejsze w historii>>

Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy z brylantowym szlifem?

Po ten klasyczny model warto zajrzeć do sklepów popularnych marek biżuteryjnych, takich jak Apart, W.Kruk, Swarovski czy Yes. W ich ofercie wypatrzyłyśmy przynajmniej kilka modeli z obrączkami z żółtego i białego złota, które zdobią diamenty o okrągłym szlifie (wśród nich różne wielkości brylantu, między innymi te o masie 0,40 ct., czystości SI2 i barwie H-I lub o masie 0,01ct (I/P1) i średniej gramaturze 1,17g). "Brylant został osadzony w najbardziej doskonałej figurze matematycznej jaką jest koło. Czteroramienna korona pierścionka odzwierciedla kierunki świata, wskazując północ, południe, wschód i zachód" czytamy w jednym z opisów takiego pierścionka na stronie W.Kruk. 

Pierścionki polskich marek, które mogą zastąpić zaręczynowe>>

Dobrym pomysłem jest też zawsze wybranie pierścionka zaręczynowego od Tiffany & Co. Najsłynniejsza na świecie firma jubilerska zachwyca swoimi projektami od 1886 roku, a wśród jej projektów znajdziecie obok siebie tak samo te nowoczesne i flirtujące z trendami, jak i klasyczne pierścionki oraz modele bardziej vintage. Nasz typ? Na pewno Tiffany Setting z 18-karatowego żółtego złota z dużym diamentem o okrągłym szlifie, czyli najbardziej kultowy pierścionek zaręczynowy na świecie. 

Wybrane przez nas modele pierścionków zaręczynowych w stylu minimalistek wraz z ich aktualnymi cenami znajdziecie w galerii. 

Tiffany & Co. sprzedaje jeden z najdroższych diamentów i ponownie otwiera swój słynny sklep. Zmienia też właściciela>>

12 najpiękniejszych sukni ślubnych gwiazd w 2020 roku. Przyglądamy się najbardziej zjawiskowym kreacjom>>