Pierścionki zaręczynowe z diamentem: kolor i czystość diamentów

Kamienie umieszczone w pierścionku z diamentem są klasyfikowane zgodnie z takimi cechami, jak barwa, szlif, masa oraz czystość. W przypadku tego ostatniego aspektu, najwyższa możliwa jakość jest oznaczana symbolami LC, FL, IF, a najniższa - P1, P2, P3 / I1, I2, I3. W brylantach o najmniejszej czystości zabrudzenia i wrostki w kamieniu można zobaczyć gołym okiem, co w ogromnym stopniu wpływa na cenę pierścionka wykonanego z ich użyciem. Podobną klasyfikację stosuje się także w przypadku barwy diamentów. Zakres ich kolorów rozciąga się od białego do żółtego, a niekiedy zdarzają się także kamienie o niestandardowym zabarwieniu, takim jak róż, czerwień, brąz czy nawet czerń. Takie brylanty są określane mianem fantazyjnych, ich rzadkie występowanie sprawia, że w znaczny sposób podbijają one cenę całego pierścionka zaręczynowego.

Gdzie się oświadczyć? Najpiękniejsze miejsca na zaręczyny: top 5>>

Pierścionki zaręczynowe z diamentem: modne szlify

Pierścionki zaręczynowe z diamentami różnią się od siebie głównie zastosowanym materiałem, liczbą kamieni oraz ich szlifem. Oczywiście, każda kobieta ma zupełnie inny gust, jednak można wyróżnić kilka sposobów obróbki diamentów szczególnie popularnych w ostatnich latach. Jednym z nich jest szlif szmaragdowy kształtem przypominający prostokąt ze ściętymi rogami i bokami oszlifowanymi w sposób przywodzący na myśl strome schodki. Opcja ta nawiązuje do lat 30 ubiegłego wieku i trafia w gusta użytkowniczek kochających klimaty retro. Kolejną, równie modną opcją jest także szlif gruszki przypominający kroplę wody i optycznie wyszczuplający palce. Równie dużą popularnością cieszy się także klasyczny, okrągły szlif pojawiający się w większości pierścionków zaręczynowych z diamentami dostępnych w jubilerskich "sieciówkach". Nie są to jednak wszystkie dostępne formy brylantów umieszczanych w biżuterii tego typu. W Internecie równie często pojawiają się także tak niestandardowe kształty, jak serce czy poduszka, dzięki czemu możesz wybrać model pierścionka zaręczynowego o takiej formie kamienia, na jaką tylko masz ochotę.

Pierścionki zaręczynowe z diamentem: złota czy srebrna oprawa?

Pierścionek z diamentem może być zarówno srebrny, jak i złoty. Wiele osób decyduje się również na coraz popularniejsze białe złoto o nieco czystszej i jaśniejszej barwie niż samo srebro. Taki materiał nie pokrywa się także nieestetycznym nalotem po kilku latach użytkowania, jednak jest on znacznie droższy niż klasyczne kruszce. Podczas wyboru odpowiedniego pierścionka zaręczynowego z brylantem warto skupić się nie tylko na cenie konkretnego metalu szlachetnego, lecz także preferencjach twojej ukochanej. Niektóre kobiety nie przepadają bowiem za jednym z tych najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do tworzenia biżuterii. Wówczas lepiej postawić na taki kruszec, który trafi w gusta wybranki i zgra się doskonale z noszonymi przez nią kolczykami, bransoletkami czy naszyjnikami.

Przesądy ślubne i wróżby weselne. Kiedy najlepiej wziąć ślub, a czego unikać w bukiecie kwiatów?>>

Pierścionki zaręczynowe z diamentem: jak wybrać?

Zakup pierścionka zaręczynowego z diamentem to nie tylko dopasowanie odpowiedniego materiału do preferencji danej kobiety, lecz także wybranie rozmiaru, który pozwoli na komfortowe noszenie biżuterii. Jeśli chcesz zrobić niespodziankę swojej wybrance, możesz zasugerować się innymi, posiadanymi przez nią pierścionkami.

Natomiast w sytuacji, gdy nie wiesz, jaki rozmiar będzie najlepszy, a dana kobieta nie dysponuje taką biżuterią, znacznie lepszym rozwiązaniem jest zapytanie i wspólne zmierzenie obwodu palca.

Pozwoli to uniknąć konieczności kosztownego zmniejszania lub powiększania zakupionego egzemplarza, co wiąże się również z długim czasem oczekiwania na gotowy, poprawiony produkt. Kwestia ta jest szczególnie ważna w przypadku pierścionków z diamentem tworzonych na indywidualne zamówienie.

Pierścionki zaręczynowe z diamentem: ceny

Pierścionki zaręczynowe z diamentami nie należą do najtańszych produktów dostępnych w sklepach jubilerskich. Ich dokładna cena zależy głównie od liczby kamieni i wybranego kruszcu, jednak zazwyczaj wartość ta nie schodzi poniżej 700 zł. Na wielu stronach oferujących gotowe modele takiej biżuterii znaleźć można także warianty, których cena wynosi nawet 42 000 zł. Zwykle jednak elegancki i wytrzymały pierścionek z diamentem można kupić już w granicach 2000 zł. Jeśli jednak chcesz, aby wybrany model był jedyny w swoim rodzaju i zaprojektowany na twoje zamówienie, musisz liczyć się ze znacznie większymi kosztami i dłuższym czasem oczekiwania niż w przypadku gotowych pierścionków zaręczynowych dostępnych u sieciowych jubilerów. W wielu przypadkach jest to jednak najlepsza opcja pozwalająca na idealne trafienie w gust konkretnej kobiety i danie jej poczucie wyjątkowości.

Najmodniejsze torty weselne: 3 proste przepisy na piękne ciasta, które możesz upiec na ślub swojej przyjaciółki>>