Pierścionki zaręczynowe gwiazd. Najpiękniejsze, najdroższe i najsłynniejsze w historii>>

Księżna Diana i Książę Karol - pomyłka podczas przysięgi

Małżeństwo Księcia Karola i Księżnej Diany od samego początku wzbudzało kontrowersje. Podczas ich ślubu, a dokładnie w momencie przysięgi małżeńskiej i kiedy oczy całego świata zwrócone były w kierunku pary z rodziny królewskiej, księżna Diana... pomyliła się wymawiając imiona swojego przyszłego małżonka. Zamieniła ona kolejność dwóch pierwszych imion księcia Karola i wymówiła przysięgę w kierunku „Philipa Charlesa (!) Arthura George’a”. Stres związany z królewską ceremonią zaślubin musiał być niewyobrażalny, a sama pomyłka przy wymówieniu imion wybranka dla każdej panny młodej z pewnością brzmiałaby jak koszmarny sen.

Elizabeth Taylor - 8 małżeństw i niekonwencjonalne suknie ślubne

Elizabeth Taylor była niekwestionowaną skandalistką w kwestii zawierania małżeństw. Aktorka zamężna była aż ośmiokrotnie. Dwa razy także ślubowała miłość temu samemu mężczyźnie – Richardowi Burtonowi. Niedawno wspominaliśmy jej najsłynniejszy (i jeden z wielu) pierścionek zaręczynowy, przyszedł więc czas na nieszablonowe i wywołujące emocje kreacje ślubne gwiazdy Hollywood. Elizabeth Taylor pierwszy raz wyszła za mąż w wieku 18 lat, w 1950 roku: wówczas miała na sobie dość tradycyjną, długą suknię ślubną projektu Helen Rose (która w 2013 roku została wylicytowana na aukcji za przeszło 187 tysięcy dolarów). Nasza uwaga skierowana jest jednak na te suknie, które wymykają się wszelkim ślubnym schematom. Taką kreacją bez dwóch zdań była ta, którą Taylor założyła do ślubu ze swoim czwartym mężem – Eddiem Fisherem w Las Vegas. Była to niezwykle elegancka: taliowana oraz w kolorze butelkowej zieleni. Elizabeth Taylor nie bała się koloru i na (pierwszy) ślub z Richardem Burtonem w Montrealu założyła krótką żółtą szyfonową sukienkę z długimi rękawami. Ślubnego charakteru stylizacji dodawały wpięte we włosy konwalie. Kto powiedział, że suknia ślubna musi być biała? Najważniejsze, by przez lata wzbudzała zachwyt.

Najkrótsze małżeństwa gwiazd>>

Elizabeth Taylor w dniu ślubu z Richardem Burtonem / GettyImages

Sarah Jessica Parker - czarna suknia ślubna

Również Sarah Jessica Parker złamała wszelkie konwenanse i do własnego ślubu założyła przepiękną, ale... czarną suknię ślubną projektu nowojorskiej marki Morgane Le Fay. I choć od ślubu Parker z aktorem i reżyserem Matthew Broderickiem minęły już dwadzieścia trzy lata, wciąż jest to jedna z najbardziej oryginalnych sukien ślubnych gwiazd Hollywood. Czarny kolor, jak się okazuje, nie przyniósł parze pecha – są uznawani za zgodne małżeństwo i zostali szczęśliwymi rodzicami trójki dzieci. A dla niepocieszonych kolorem sukni fanek wciąż pozostaje podziwianie słynnej kreacji od Vivienne Westwood, w której aktorka wystąpiła wcielając się w postać Carrie Bradshaw w serialu "Seks w wielkim mieście".

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Monday May 19th, 1997 It flew by Baby. Good golly I love you. XXX, Your wife

Post udostępniony przez SJP (@sarahjessicaparker) Maj 19, 2017 o 11:09 PDT

Osiem najpiękniejszych sal weselnych w Polsce. Gdzie zorganizować wymarzone przyjęcie w nowej rzeczywistości?>>

Najkrótsze małżeństwa gwiazd

Gwiazdy zdążyły przyzwyczaić świat, że ich związki bywają bardzo krótkotrwałe. Te kończące się jednak rychłym rozwodem wciąż wzbudzają ogromne emocje. Kim Kardashian, zanim poznała Kanyego Westa, zawarła związek małżeński w 2011 roku z koszykarzem NBA – Krisem Humphriesem. Pozew o rozwód złożyła 72 dni później. Pojawiły się także głosy, że gwiazda reality show zaaranżowała cały związek dla rosnącej popularności. Jednak to Britney Spears może „pochwalić się” jeszcze krótszym stażem małżeńskim. W 2004 roku piosenkarka wzięła ślub z przyjacielem z dzieciństwa – Jasonem Allenem Alexandrem w Las Vegas. Związek został anulowany po… 55 godzinach.

Kim Kardashian i jej pierwszy mąż, Kris Humphries / GettyImages

Napis na welonie Hailey Bieber - gramatyczne rozważania fanów

Skandale (albo też spore emocje) wśród fanów gwiazd wywołują także tematy ich… poprawności językowej. Tak było w przypadku ślubu piosenkarza Justina Biebera i jego żony, modelki Hailey Bieber. Po opublikowaniu zdjęcia, na którym zaprezentowana została suknia i welon projektu Virgila Abloha, na Instagramie rozpoczęła się językowa debata. Chodziło oczywiście o napis widoczny na welonie Hailey, głoszący „Till death do us part” („Dopóki śmierć nas nie rozłączy”). Wielu obserwatorów nie chciało zgodzić się, że skrót od słowa until", czyli użyte w haśle „till”, jest poprawny. Upatrywali w tekście literówki lub błędu językowego. Konflikt rozwiązał słownik języka angielskiego, który dopuszcza tę formę skrótu od słowa „until”. Jak się okazuje, nie tylko język polski przysparza internautom tylu kłopotów.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Hailey Baldwin Bieber (@haileybieber) Paź 7, 2019 o 1:48 PDT

Ujawniono listę najbardziej pożądanych sukien ślubnych gwiazd. Kreacje księżnej Diany i Kim Kardashian cieszą się podobnym zainteresowaniem>>

Mezalians - Księżniczka Stefania (Monako), córka Grace Kelly, wyszła za swojego ochroniarza

Księżniczka Stefania z Monako, a właściwie Stéphanie Marie Elisabeth Grimaldi, to córka Rainiera III – Księcia Monako i aktorki Grace Kelly. Stefania Grimaldi to barwna postać w arystokratycznej rodzinie: w życiu zawodowym zajmowała się projektowaniem (współpracowała z domem mody Christiana Diora) oraz rozwijała swoją karierę muzyczną jako piosenkarka. Zaskakuje także jej życie prywatne, ponieważ jej pierwszym mężem był jej ochroniarz – Daniel Ducruet. W momencie ślubu para miała już dwójkę dzieci, a taki mezalians księżniczka mogła przypłacić nawet swoim tytułem. Ojciec Stefanii nie chciał wyrazić zgody na sformalizowanie związku, ze względu na to, że Ducruet był już rozwodnikiem. Do ślubu ostatecznie doszło, Rainier III zaaprobował małżeństwo i tym samym zakończył spór z córką. Stefania Grimaldi i Daniel Ducruet rozstali się jednak rok po ślubie.

Księżniczka Stefania z Monaco i jej pierwszy mąż, Daniel Ducruet / GettyImages

Książę Harry zaprosił na ślub z Meghan swoje dwie byłe partnerki

Ślub niepokornego księcia Harry'ego z aktorką Meghan Markle był niezaprzeczalnym wydarzeniem roku 2018. Do celebrowania ceremonii zaślubin tych dwojga zaproszeni zostali tacy goście, jak Victoria i David Beckhamowie, Elton John, George Clooney wraz z małżonką Amal Clooney, Oprah Winfrey czy Priyanka Chopra. Na swój ślub książę Harry zaprosił także… dwie byłe dziewczyny. Angielska aktorka i modelka – Cressida Bonas oraz Chelsy Davy (businesswoman z Zimbabwe) przybyły na wydarzenie, co bardzo dobrze świadczy o samym Harrym, ale i szacunku obu pań do wspólnej przeszłości jego i Meghan Markle.

Ślub księcia Harry'ego i Meghan Markle / GettyImages

Piosenka na pierwszy taniec. Wiemy, jaki utwór wybrali Meghan Markle i książę Harry na swoje wesele. To bardzo romantyczny kawałek z lat 60.>>

Śluby gwiazd zawsze wzbudzają ogromne emocje, a kiedy towarzyszą im skandale, to jesteśmy jeszcze bardziej skłonni do komentowania ich życiowych potyczek. Szkoda tylko, że tak niewiele związków z omawianych historii zakończyło się życiem „długim i szczęśliwym”