Dziś w internecie głośno jest o weselu Lauren Perez - influencerki, która w tym tygodniu wyszła za mąż i zorganizowała z tej okazji niewielką imprezę dla swoich najbliższych. Wszystko z powodu sukienek jednej z gościń imprezy, konkretnie Kendall Jenner, która wyraźnie odstawała od ubioru reszty osób zgromadzonych tego wieczoru (a były tutaj też takie gwiazdy, jak Bella Hadid, Hailey Beber czy Jesse Jo Stark).

Kendall Jenner w najmodniejszych dżinsach tego sezonu. Sprawdź ostatnią stylizację modelki>>

Modelka miała na sobie czarną sukienkę ze spódnicą z obniżoną talią i złożoną właściwie z krawatów/rombów, które mocno eksponowały brzuch, talię czy zarys biustu Jenner.

Pochodzi ona z kolekcji wiosna-lato 2022 popularnej na Instagramie marki Mônot. Projektantka Eli Mizrahi, która ją stworzyła, uwielbia traktować kobiece ciało jak płótno i bawi się negatywną przestrzenią w sztuce, którą przekłada na język mody. Doskonałym tego przykładem jest zjawiskowa sukienka Jenner, która świetnie sprawdziłaby się na VMA czy inną galę, ale nie do końca jednak na... ślubie. To modowe faux-pas było jeszcze bardziej widoczne w kontraście z dość tradycyjną suknią ślubną Perez. Przyjaciółki modelki - dla przykładu - miały na sobie cekinową sukienkę z dekoltem serce (Hailey Bieber) i prostą sukienkę z nadrukiem na ramiączkach typu spaghetti (Bella Hadid). 

Kreacja Kendall Jenner była o tyle niezbyt odpowiednia, że śluby i wesela mają zwykle swój dress code, do którego muszą się zastosować goście. Z jednej strony nie wypada założyć czarnej sukienki na tę okazję (chyba że wcześniej przyszła panna młoda wyrazi na to zgodę), bo przynosi to pecha, a z drugiej dobrze jest ubrać się swobodnie, ale dość formalnie i elegancko. Modelka postawiła na sukienkę, która z jednej strony jest czarna, a z drugiej na tyle wielokrotnie wycięta, że zagraniczne redaktorki mody nazywają ją "prawie nagą" i zauważają, że gościni skradła show, które powinno należeć do panny młodej. Słusznie czy nie - to już oceńcie sami. Twitter rozgrzany jest do czerwoności od opinii na ten temat.

Kendall Jenner w minimalistycznej stylizacji inspirowanej latami 90. Ten look ma spore grono fanek>>

Gdzie można ją zobaczyć na modelce? Celebrytka pochwaliła się selfie z weselnej łazienki na swoim Stories, ale ono już wygasło. Screeny możecie za to wciąż ujrzeć na amerykańskich serwisach plotkarskich i modowych, które uwieczniły w ten sposób wybór Jenner, a także na Instagramie Magdy Butrym (sukienka, którą wybrała Bieber, to właśnie dzieło polskiej projektantki).

Kendall Jenner i Hailey Bieber / screen Instagram

Ulubione kosmetyki Kendall Jenner kupisz również w Polsce. Modelka uwielbia popularną mgiełkę do twarzy, kultowy bronzer oraz podkład polecany przez profesjonalistów>>