Modne pierścionki zaręczynowe [trendy 2020]

Dla jakich pierścionków zaręczynowych stracimy głowę w tym roku? W trendach biżuteryjnych na nowy sezon jest dużo nawiązań do klasyki jubilerstwa i wielki powrót dużych oczek. Z drugiej strony na popularności zyskują pierścienie sprzed dekad i w klimacie art deco, kupowane w sklepach vintage lub dziedziczone oraz te zamawiane u lokalnych marek autorskich (zajrzyjcie po nie koniecznie do butików Umiar, Rosa Chains czy Sote). A po za tym? Jakie rodzaje i kształty kamieni są teraz najbardziej pożądane? Lepiej wybrać złoto czy srebro? Na który szlif się zdecydować?

Według prognoz w tym roku najwięcej uwagi zbiorą pierścionki zaręczynowe z diamentem o owalnym kształcie. Taki szlif nie tylko umiejętnie odbija światło, ale też wysmukla palce.

To właśnie ten pierścionek otrzymała kilka miesięcy temu od Justina Biebera jego obecna już żona - Hailey Baldwin, a podobny należy do Blake Lively. Poza owalem bardzo modne w tym roku są też inne pierścionki z "wydłużonymi" diamentami, takie jak te o podłużnym szlifie poduszkowym (cushion) z lekko zaokrąglonymi rogami, a nawet uwielbiane w zeszłym roku "gruszki". Co ciekawe, wyszukiwanie hasła "pierścionki o wydłużonych kształtach diamentów" na Pintereście wzrosło w ostatnim czasie aż o 143% i jest to jeden z najważniejszych trendów w biżuterii ślubnej 2020.

Pierścionki polskich marek, które mogą zastąpić zaręczynowe>> 

Jaki pierścionek zaręczynowy kupić?

To nie wszystko. Przyszłe narzeczone będą zakochiwać się częściej w pierścionkach z alternatywnymi kamieniami: szmaragdami, czarnymi diamentami lub kilkoma połączonymi ze sobą (teraz nawet pięć różnych kamieni jest w dobrym tonie). Kolorystycznie wracają klasyczne pierścionki z żółtego złota - które zastępują te w wersji rose gold - oraz platynowe pierścionki pavé, wysadzane cyrkoniami na całej obrączce (te ostatnie widziałyśmy między innymi w ofercie marki Pandora). Marki, ale i klientki skłaniają się również w stronę delikatnych i cienkich obrączek - nawet 1.5 mm - które kontrastują z dużymi kształtnymi diamentami. Są klasyczne i pięknie wyglądają na palcu, a do tego cechują się zaskakującą wygodą. 

Jednym z najpiękniejszych trendów ślubnych, które czekają nas w tym roku, są pierścionki zaręczynowe z ukrytym "halo". Jest to specjalna "aureola" zbudowana z cyrkonii, która otacza główny diament - w tym przypadku jednak jest ona schowana pod kamieniem. Dzięki temu pierścień wygląda efektowniej i odbija światło w zupełnie inny sposób, potęgując swój błysk. Klientki sklepów jubilerskich coraz śmielej marzą też o ozdobnych obrączkach z prostokątnymi diamentami zamiast oczka oraz rzeźbiarskich kształtach, w których kamień otaczają srebrne gałązki lub morskie fale. 

Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy?>>

Gdzie kupić najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe 2020? W tym sezonie zaglądamy do butików i sklepów internetowych klasyków ślubnych - między innymi Tiffany&Co., Apart, Pandora, Yes i W.Kruk. Nie zabrakło też pięknych pierścieni od polskich projektantów, które również możecie kupić w wersjach wykonanych na zamówienie. Na naszej liście znalazły się między innymi pierścionek zaręczynowy z perłą i z żółtego złota z rodolitem oraz obrączka wysadzana błyszczącymi cyrkoniami.

I jeszcze ważna informacja na koniec: zdążą dojść przed Walentynkami, więc jeśli planujecie zaręczyny (lub czujecie, że coś się święci) - koniecznie sprawdźcie nasze propozycje. Znajdziecie je w galerii.

5 rzeczy, które możesz robić w walentynki z przyjaciółką>>

Filmy na Walentynki. Najlepsze romantyczne produkcje>>