Pamiętacie nasz artykuł o tym, że Zara będzie bardziej eko (przeczytacie go tutaj>>>)? Już teraz widać, że hiszpańska sieciówka robi krok w tym kierunku. W sieci właśnie pojawił się nowy lookbook, który promuje kolekcję "CARE FOR WATER" (jego twarzą jest polska top modelka - Małgosia Bela). WJak można się domyślić już po samej nazwie, Zara ma zamiar dbać o zrównoważone wykorzystywanie lokalnych zasobów wodnych i ich zarządzanie.

Zara rozpoczęła właśnie czteroletnią współpracę z organizacją Water.org. Celem kooperacji jest polepszenie urządzeń sanitarnych w Bangladeszu i Kambodży, tak by dostarczyć potrzebującym społecznościom czystą wodę. Bangladesz i Kambodża to dwa główne miejsca, gdzie produkowane są ubrania hiszpańskiej marki. Dlatego Zara właśnie tam przekazuje prawie trzy miliony euro na program WaterCredit.

Dzięki programowi WaterCredit miejscowi mieszkańcy będą mogli skorzystać z małych, bardzo korzystnych pożyczek na podłączenie się do sieci wodociągów. Zakłada to poprawę życia ponad 800 000 osób w obu krajach.

Jak czytamy w informacji prasowej: "Pożyczki będzie można będzie łatwo spłacić, a po ich spłacie pieniądze będą dostępne dla następnej potrzebującej osoby, co uruchomi cykl zmian dla całych społeczności".

Kolejna darowizna na rzecz Water.org zostanie przeznaczona na badania naukowe i fundusz New Ventures, który bada sposoby rozwiązania kryzysu wodnego.

Czytajcie też: Zara będzie bardziej eko. Do 2025 roku wszystkie materiały będą przyjazne środowisku >>>