Ostatnio informowaliśmy o tym, że H&M otworzyło cztery stacjonarne sklepy przy ulicach handlowych w Katowicach, Sopocie, Wrocławiu i Zakopanem, a następnie ze sprzedażą offline ponownie ruszyło CCC (marka odzieżowa uruchomiła ponad sto swoich sklepów stacjonarnych). W jednym i drugim przypadku są to sklepy nie mieszczące się w galeriach handlowych i niewielkie, więc zgodnie z prawem mogły zostać znów otwarte. W ich środku przestrzegane są wszystkie zasady bezpiecznych zakupów: zachowanie bezpiecznej odległości, obecność rękawiczek jednorazowych i płynu do dezynfekcji dłoni, a także zalecana płatność bezgotówkowa. 

Teraz w ich ślady poszła Zara. Hiszpańska sieciówka póki co otworzyła w Polsce jeden sklep: mieszczących się w Krakowie przy Rynku Głównym 5, w którym można zrobić zakupy już teraz. 

Co dalej? Według nowych wiadomości już po majówce, dokładnie 4 maja, ponownie zostaną otwarte galerie, co oznacza, że za kilka dni wrócą kolejne butiki Zara oraz innych popularnych marek sieciowych. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dziś na konferencji prasowej, że centra handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe znów będą mogły otworzyć swoje drzwi, ale pod pewnymi warunkami: limit 1 osoby na 15m2 powierzchni handlowej, zachowane środki ostrożności, zamknięte food courty oraz kluby fitness i przestrzenie rekreacyjne. 

Więcej o nowych ustaleniach przeczytacie tutaj: Hotele, muzea, biblioteki i galerie handlowe otwarte od 4 maja. Będą jednak obowiązywać pewne ograniczenia>>