Po zabiegu Intensive Hyaluronic  moja skóra jest bardziej nawilżona i jakby wypełniona od środka. Przez to wydaje się jędrniejsza – opowiadała dziennikarce ELLE Oldze Piontek o swoich wrażeniach po zabiegu Wiola Woroniecka, PR manager w Swarovski Poland.

Jaką masz skórę?
Raczej suchą, szczególnie zimą, kiedy bywa skrajnie przesuszona. Czasem pojawiają się na niej drobne niedoskonałości, a latem przebarwienia.  

Jak o nią dbasz?
Podstawą jest dla mnie dokładne oczyszczanie skóry. Zazwyczaj żelem, bo jest dla niej najlepszy. Obowiązkowo używam też toniku. Potem nakładam nawilżające serum i krem, na dzień koniecznie z filtrem SPF 30. Raz w tygodniu robię też peeling enzymatyczny. Od czasu do czasu wykonuję zabiegi w gabinecie, zazwyczaj złuszczające z kwasami lub nawilżające.

Twój patent na bardzo suchą skórę?
Nawilżam ją maską w płatku lub klasyczną, którą zostawiam na twarzy na noc. Raz w tygodniu przed pójściem spać nakładam na nią też olej śliwkowy. To skuteczny sposób na złagodzenie jej suchości.

Co chciałabyś zmienić w swojej skórze?
Wolałabym, aby była mniej reaktywna. Często na zmiany  w moim organizmie reaguje przebarwieniami, niedoskonałościami albo wysuszeniem. Latem muszę też wybierać między dogłębnym nawilżeniem a  jej nadmiernym świeceniem.


Siła kwasu hialuronowego Linia Intensive Hyaluronic poprawia nawilżenie i jędrność skóry, wygładza zmarszczki.
W warszawskim Nova Derm razem z kosmetologami z kliniki i czytelniczką ELLE sprawdzamy, jakie efekty daje zabieg  Intensive Hyaluronic marki Institut Esthederm.

Intensive Hyaluronic


Jak zadbać o skórę latem?

Odpowiadają kosmetolog Marta Kosim i Małgorzata Kossakowska  z Kliniki Nova Derm.

Lato jest dla skóry równie silnym wyzwaniem co zima. Klimatyzacja, zanieczyszczenia powietrza w połączeniu z upałem i promieniowaniem UV zwiększają jej wrażliwość i sprzyjają wysuszeniu. Najważniejsze jest wtedy dogłębne nawilżenie skóry, które wzmacnia jej naturalną barierę ochronną. Dzięki temu skóra staje się odporniejsza na podrażnienia, a zmarszczki pojawiają się na niej później. Najskuteczniejsze nawilżanie zapewnia kwas hialuronowy. Istnieje wiele jego odmian, ale tylko niektóre potrafią dotrzeć do głębszych warstw skóry. Ten zawarty w produktach Intensive Hyaluronic marki Institut Esthederm jest w aż trzech postaciach: wysokocząsteczkowego, niskocząsteczkowego i kapsułowanego, dzięki czemu działa na wielu poziomach skóry.  Kurację najlepiej rozpocząć od zabiegu Intensive Hyaluronic, który natychmiast pobudza procesy nawilżania, działając jak SOS dla skóry. W jego pierwszym etapie skóra jest  dogłębnie oczyszczana autorską metodą, która przygotowuje skórę na lepsze przyjęcie składników  aktywnych. Podstawą zabiegu jest dotlenienie i „kąpiel w kwasie hialuronowym”  za pomocą technik manualnych. Dla optymalnych efektów najlepiej wykonać zabiegi w serii. W linii produktów domowych możesz znaleźć: serum, krem i maskę.  

Życie zaczyna się od wody... Młodość ma swój początek  w wodzie komórkowej - Cellular Water

Woda komórkowa - Cellular Water to podstawa wszystkich produktów i zabiegów Institut Esthederm. Opatentowana przez francuską markę, ma taki sam skład jak woda naturalnie występująca w komórkach skóry. Dzięki temu spowalnia procesy starzenia, bo dostarcza im energii i pobudza je do działania. Nawilża, rozświetla i zwiększa penetrację składników aktywnych z kosmetyków. W „czystej postaci” możesz stosować ją jako tonik lub do nawilżania skóry
w ciągu dnia.

Na zabieg Intensive Hyaluronic zapraszamy do Kliniki Nova Derm, ul. Twarda 60 w Warszawie.