Jednym z najbardziej obiecujących trendów jest stosowanie kosmetyków zawierających enzymy. Dlaczego? Substancje te działają na podobnej zasadzie, jak kwasy owocowe – złuszczają martwy naskórek, rozpuszczają go, wygładzając i oczyszczając jego zewnętrzne warstwy. Jednak mają nad nimi pewną przewagę – są delikatniejsze, dzięki czemu sprawdzą się przy skórze wrażliwej i nadreaktywnej. Bez obaw mogą być stosowane też latem. W kosmetykach stosowane są enzymy, które działają proteolitycznie, czyli rozkładają białka, ułatwiając tym samym złuszczanie warstwy rogowej naskórka. Nie naruszają przy tym mikrobiomu skóry oraz nie zmieniają jej pH. Enzymy z owoców są bogate w antyoksydanty. Dbają też o to, by skóra wyglądała młodo i zdrowo oraz cieszyła się gładkością i blaskiem.

Mamy dla was propozycję trzech kroków w pielęgnacji, dzięki którym odkryjecie, jak enzymy mogą odmienić skórę i przynieść efekty, o których dotychczas tylko marzyliście.

Oczyszczanie twarzy 

Jeśli mówimy o enzymach, to wśród kosmetyków, które mają ten składnik, nie może zabraknąć żelowego olejku do mycia twarzy, gwarantującego oczyszczenie skóry bez naruszania jej bariery ochronnej. Jest doskonałym wyborem dla osób poszukujących łagodnego, ale efektywnego sposobu na zmycie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń – od sebum i smogu, przez podkłady, aż po filtry przeciwsłoneczne.

tołpa® dermo face enzyme enzymatyczny żel-olejek to innowacyjny produkt, który wykorzystuje moc naturalnych enzymów bez konieczności mechanicznego ścierania czy szorowania. Koncentruje moc złuszczającego enzymu papai i oleju z baobabu, aby idealnie oczyścić skórę, a przy tym pozostawić uczucie nieprzemijającego nawilżenia.

Pomocna jest w tym również sama żelowo-olejkowa formuła – niezwykle przyjemna w zastosowaniu, bo nie pozostawia tłustej warstwy, a to często dyskwalifikuje wiele produktów z przyjaznego użytkowania.

 

tołpa® dermo face enzyme enzymatyczny żel-olejek / Mat. prasowe

Złuszczanie naskórka peelingiem 

Peeling powinniśmy wykonywać dwa razy w tygodniu. Jeśli robimy to regularnie, nasza skóra będzie miękka, gładka i pozbawiona niedoskonałości. W przypadku skóry wrażliwej, alergicznej i delikatnej sprawdzą się te bez ścierających drobinek, które mogłyby potencjalnie podrażniać skórę. tołpa.® dermo face enzyme peeling 3 enzymy wykorzystuje potencjał trzech różnych enzymów, by efektywnie złuszczać naskórek i odświeżać cerę. Jego formuła opiera się na skutecznym działaniu papainy z papai, bromelainy z ananasa oraz keratynazy.

Każdy z tych enzymów ma unikalne właściwości, które sprawiają, że peeling jest jeszcze bardziej skuteczny i pozostaje delikatny dla skóry. A w pielęgnacji o to nam właśnie chodzi – nie musimy czuć fizycznie działania kosmetyku. Wystarczy, że przy regularnym stosowaniu widzimy efekty. Papaina jest znana ze swoich właściwości złuszczających oraz przeciwzapalnych. Działa głęboko w skórze, usuwając martwe komórki naskórka i wspomagając proces regeneracji. Bromelaina również działa łagodząco i oczyszczająco, jednocześnie niwelując wszelkie przebarwienia czy zaczerwienienia. Natomiast keratynazy mają działanie nawilżające i regenerujące, co sprawia, że skóra po zabiegu jest bardziej miękka i elastyczna.

tołpa.® dermo face enzyme peeling 3 enzymy / Mat. prasowe

Pielęgnacja kremem 

Na koniec mamy jeszcze propozycję kremu, który wykorzystuje enzymy do wsparcia procesów regeneracji i odnowy skóry – tołpa.® dermo face enzyme. Jego głównym składnikiem jest papaina, która działa na poziomie naskórka, usuwając martwe komórki skóry oraz poprawiając strukturę jej powierzchni i wygląd. Przyspiesza też naturalny proces złuszczania i – jak wspomnieliśmy wyżej – działa przeciwzapalne i łagodząco. To z kolei jest korzystne dla skóry skłonnej do podrażnień czy trądziku.

Krem może być stosowany codziennie, rano i wieczorem, na oczyszczoną skórę twarzy. Po nałożeniu go należy delikatnie wmasować porcję produktu w skórę, unikając okolic wokół oczu. Regularne stosowanie pomaga utrzymać cerę w dobrej kondycji, poprawiając jej wygląd, a także zapobiegając powstawaniu zarówno zaskórników (otwartych i zamkniętych), jak i mikrozaskórników, które przyczyniają się do powstawania trądziku.

tołpa.® dermo face enzyme enzymatyczny krem przeciw zaskórnikom / Mat. prasowe

Dzięki skuteczności i delikatności działania tych trzech kosmetyków tołpa.® to właśnie one stają się idealnym rozwiązaniem dla osób poszukujących produktów do łagodnej, ale efektywnej pielęgnacji skóry. Mają odpowiednio zbilansowaną formułę, która sprawia, że są doskonałe dla różnych rodzajów cery, nawet dla tej wrażliwej czy problematycznej.

Kosmetyki tołpa.® są dostępne w sieci drogerii Rossman, Superpharm, Hebe oraz na tolpa.pl.

Materiał promocyjny marki tołpa.®