Radość z nadchodzącej premiery 4. sezonu „Sex Education” ma słodko-gorzki smak. Z jednej strony widzowie już niebawem dowiedzą się, czy kiełkująca relacja Otisa i Maeve przetrwała mimo dzielących ich kilku stref czasowych, a także czy Adam i Madam zdobędą laury na kolejnych wystawach psów. Publiczność przekona się, jak Jean na nowo odnajdzie się w roli matki raczkującego niemowlęcia. I pozna dalsze losy niepokornej kadry i uczniów liceum Moordale, których przyszłość zawisła na włosku. Nie obędzie się jednak bez rozczarowań. Wiemy już, że twórcy musieli domknąć w czwartym sezonie wątki wielu lubianych postaci. Od dawna nie jest tajemnicą, że z udziału w następnych odsłonach serialu zrezygnowały cztery aktorki. Na liście niedoszłych absolwentów znalazły się Patricia Allison, Tanya Reynolds, Simone Ashley i Rakhee Thakrar. Teraz dołączył do nich Ncuti Gatwa, którego nieobecność na ekranie z pewnością złamie serca wielu miłośników serialu.

„Sex Education” traci kolejną gwiazdę. Ncuti Gatwa odchodzi z obsady serialu Netfliksa

Ncuti Gatwa dostarczył fanom powodów do zmartwień. 30-letni aktor opublikował na Instagramie zdjęcie drzwi prowadzących do przyczepy Erica Effionga. Post opatrzył opisem: „Ostatni dzień, ostatni raz. Żegnajcie, dziękuję za wszystkie lekcje”. Aimee Lou Wood, która w „Sex Education” wciela się w swoją imienniczkę Aimee Gibbs, zostawiła komentarz potwierdzających przypuszczenia użytkowników sieci: „Serce tak bardzo boli”. Internauci nie mają wątpliwości, że w ten sposób gwiazdor ogłosił odejście z popularnej produkcji. „Czwarty sezon musi być ostatnim, bo bez ciebie nie ma tego serialu. Dziękujemy, że dałeś nam Erica” – piszą pod wymowną fotografią.

Decyzja ambitnego 30-latka nie powinna dziwić. Angaż w „Sex Education” zapewnił mu rozpoznawalność i nominacje do prestiżowej nagrody BAFTA. Sprawił też, że na jego biurko trafiało coraz więcej scenariuszy i zawodowych propozycji. W maju zeszłego roku oficjalnie ogłoszono, że Ncuti Gatwa zostanie nowym Doktorem Who. Do tej pory ostatniego z Władców Czasu w brytyjskim serialu science-fiction zagrało 12 aktorów i jedna aktorka. Jodie Whittaker występowała w popularnym programie w latach 2018-2022. Gatwa jest pierwszym czarnoskórym artystą, który pojawi się w ikonicznej roli. Gwiazdor nie zamierza jednak ograniczać się do małego ekranu. w 2023 roku na afisz wejdzie „Barbie” Grety Gerwig. W komedii o najsłynniejszej lalce świata partnerował Ryanowi Goslingowi i Margot Robbie.

Carrie i Aidan namiętnie całują się w „And Just Like That 2”! Wyciekły zdjęcia z planu >>

Pozostaje pytanie, jak showrunnerzy poradzą sobie z falą rezygnacji, jeśli dojdzie do wznowienia serialu na piąty sezon. O ile absencję Olivii Hanan można wytłumaczyć zerwaniem szkolnych znajomości, a odejście nauczycielki Emily Sands postrzegać przez pryzmat kadrowych zmian, o tyle trudno będzie pogodzić się z rozłąką Otisa i Erica. Ncuti Gatwa od pierwszego sezonu obecny był w życiu głównego bohatera. Subskrybenci amerykańskiej platformy obserwowali, jak homoseksualny nastolatek próbuje odnaleźć się w konserwatywnym domu i skomplikowanych relacjach rówieśniczych. W każdym odcinku podziwiali też kolorowe stroje bohatera, których brak w kadrze zdecydowanie nie pozostanie niezauważony.