Sennik: być w ciąży

Sen o ciąży oznacza najczęściej, że nadchodzi wewnętrzna lub zewnętrzna przemiana. Nie martw się jednak - najczęściej ma ona pozytywny charakter. Prawdopodobnie też będziesz musiała uzbroić się w cierpliwość, ponieważ, podobnie jak oczekiwanie na dziecko, może rozciągać się ona nawet na wiele miesięcy. Podobny sen możesz potraktować też jako radę. To zachęta do wprowadzenia w życie odważnego i skomplikowanego przedsięwzięcia, które być może rozważałaś do tej pory. Jednocześnie też jest to przestroga, aby być spokojnym i systematycznym podczas realizowania go.

Ciąża we śnie może jednak przebiegać dwojako. Jeśli śnisz, że musisz leżeć w szpitalu, lub źle się czujesz, wymiotujesz i Twoje samopoczucie jest stale obniżone, a po przebudzeniu byłaś zmęczona, to prawdopodobnie znak, że zmiany, które planujesz, wcale nie będą proste. Nie oznacza to jednak, że powinnaś porzucić przedsięwzięcie, to tylko ostrzeżenie przed nadchodzącymi trudnościami. Jeśli masz taką możliwość, zawczasu poproś o pomoc zaufaną osobę.

Często zdarza się też, że o ciąży śnią kobiety, które akurat spodziewają się dziecka. W tym wypadku jest to najczęściej związane z silnymi emocjami. Nasz umysł przygotowuje nas w ten sposób do nowej roli oraz analizuje i przetwarza obawy lub emocje, które towarzyszą nam na jawie.

Poród, podobnie jak sama ciąża, może być interpretowany na dwa sposoby. Jeżeli narodziny przebiegły bez zakłóceń, a pojawienie się dziecka na świecie dało Ci wiele radości, to wróży Ci to rychły sukces lub nagłe polepszenie sytuacji finansowej. Jeśli wprost przeciwnie śniło ci się, że poród przebiegał źle, był bolesny lub skomplikowany, to może to oznaczać, że czas udać się do lekarza i wykonać okresowe badania. Twój organizm może próbować ostrzec Cię przed rozwijającą się chorobą. Analogia ta działa tak samo, jeśli we śnie to nie Ty rodzisz, a jedynie uczestniczysz w odebraniu porodu lub obserwujesz go.

Sen o dziecku również może wskazywać na różne sytuacje. Jeśli śni Ci się, że narodził się chłopiec, oznacza to powodzenie materialne. Sen o narodzinach dziewczynki zwiastuje zaś starty. Szczególnie złowrogi jest sen o narodzinach zmarłego dziecka. Przez większość źródeł jest interpretowany jako zły omen. Niekiedy mówi się, że nasza podświadomość próbuje przygotować nas na zbliżającą się żałobę.

Sennik: test ciążowy

Sen o ciąży w wielu przypadkach zaczyna się od testu ciążowego. Jeśli tak było w Twoim wypadku, oznacza to, że jesteś gotowa na zmiany. Mogą one dotyczyć każdej sfery życia - nie tylko planowania rodziny. Być może obawiasz się zmiany pracy, wejścia w nowy związek, a może od lat marzysz o zmianie branży? Jeśli tak, to Twoja podświadomość podpowiada Ci, że nastał dobry moment. Pamiętaj jednak, że zmiany na lepsze wymagają niekiedy dużych pokładów cierpliwości, a na początku wcale nie będzie łatwo.

Sennik: widzieć, spotkać kobietę w ciąży

Co oznacza sen o ciąży, jeśli śnimy, że widzimy ciężarną kobietę, której nie znamy na jawie? Jest to zwiastun szczęścia i powodzenia, jednak w zupełnie innej sferze życia niż mogłoby się na początku wydawać. Symbolizuje przede wszystkim aspekty materialne, zwiastuje powodzenia w pracy i przypływ gotówki. Jeśli planowałaś poprosić o premie albo awans, to może być dobry moment.

Sennik: ciąża bliźniacza

Sen o ciąży bliźniaczej jest jednym z najpopularniejszych sennych motywów. O co w nim dokładnie chodzi? Podobnie jak klasyczna wersja snu o ciąży zapowiada zmiany, jednak w tym wypadku mogą one wyglądać inaczej. Sen o bliźniaczej ciąży zwiastuje, że będziesz musiała włożyć dwa razy więcej wysiłku w przejście przez nadchodzącą zmianę. Nie martw się jednak - nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Cały ten trud po jakimś czasie również zwróci Ci się podwójnie.

Sennik: ciąża koleżanki

Jeżeli śni nam się, że w ciąży jest nasza koleżanka, albo przyjaciółka to prawdopodobnie oznacza to, że właśnie spotkał nas miłosny zawód, lub już przeczuwamy, że niedługo możemy mieć złamane serce. Jeżeli jesteś singielką i śni Ci się, że jedna z Twoich przyjaciółek spodziewa się dziecka, powinnaś z ostrożnością podchodzić do nowo zawartych romantycznych znajomości.

Sennik: ciąża córki

Sen o ciąży córki jest zwiastunem dobrej nowiny. Symbolizuje to długo wyczekiwaną dobrą wiadomość, która może dotyczyć różnych dziedzin życia. Być może bliska Ci osoba postanowi przyjechać w odwiedziny, a może ewentualne sprawy sądowe rozstrzygną się na Twoją korzyść. Bądź cierpliwa i dobrej myśli, a długo wyczekiwane wiadomości przyjdą same. Jeśli we śnie córka jest zła lub załamana faktem, że zaszła w ciąże, to wręcz przeciwnie - przygotuj się na złe wieści. Jeżeli na jawie nie masz córki, to podobny sen może oznaczać, że już wkrótce nadarzy Ci się okazja, by w pełni wykorzystać swoje możliwości.

Sennik: ciąża siostry

Ciąża siostry oznacza, że w najbliższej przyszłości, członka naszej rodziny lub bliskiego przyjaciela spotkać może coś dobrego. Może to być wiadomość o długo wyczekiwanej ciąży, ale nie musi. Sen może opowiadać też o nadchodzący szczęściu materialnym.

Sennik: niechciana ciąża

Jeżeli w ostatnim czasie zdarzyło Ci się uprawiać seks bez zabezpieczenia lub masz obawy, że zabezpieczenie mogło zawieść, to sen o niechcianej ciąży jest prawdopodobnie manifestacja obaw, jakie towarzyszą Ci na jawie. Jeśli jednak podobne rozterki Cię nie dotyczą, to pozostają jeszcze dwa sposoby interpretowania snu o niechcianej ciąży. Może on wskazywać na to, że nie czujesz się spełniona. Być może poświęcasz za mało czasu na swoje hobby albo nie satysfakcjonuje Cię Twoja kariera zawodowa? Z drugiej jednak strony podobny sen może zwiastować też, że przedsięwzięcie, jakiego się w ostatnim czasie podjęłaś, może zakończyć się niepowodzeniem. To ostrzeżenie przed nieoczekiwanymi sytuacjami, które mogą pokrzyżować nasze plany.