Sennik: myszy w domu

Sennik interpretuje obecność myszy w domu jako zapowiedź sporych zmian w życiu. Niekoniecznie muszą być one negatywne, natomiast mogą wprowadzić nieco zamieszania i chaosu do naszej codzienności. Pojawienie się myszy w domu może zwiastować ślub, pogrzeb lub narodziny dziecka w twojej najbliższej rodzinie.

Jeśli gryzonie te pojawiają się w domu, który postrzegasz jako swoje bezpieczne miejsce, mogą być zwiastunem nadchodzącego skandalu. Senna obecność myszy w twoim domu może również zwiastować niespodziewane odwiedziny.

Gdy myszy we śnie poruszają się po twoim domu w sposób swobodny, może to oznaczać, że pojawią się w nim osoby o nieszczerych intencjach lub dziwnym zachowaniu. Pole do interpretacji jest w tym przypadku dość duże. Obejmuje ono zarówno istotne zmiany w charakterze i osobowości domowników (np. dzieci), jak również pojawienie się osoby o złych zamiarach. Jeśli śni ci się, że po twoim domu poruszają się myszy, warto pomyśleć o dodatkowym zabezpieczeniu cennych dla ciebie przedmiotów. 

Sennik: nietoperz. Co oznacza sen o nietoperzu?>>

Sennik: myszy martwe

Według sennika taki obraz zwiastuje zakończenie kłopotu, ciągnącego się za tobą od długiego czasu. Zdechła mysz jest symbolem pomyślnego rozwiązania problemu, zazwyczaj na twoją korzyść.

Sen o martwych myszach może również oznaczać kłopoty finansowe, dlatego warto zacząć zgromadzić oszczędności i ostrożnie operować pieniędzmi. Martwy gryzoń może być dla ciebie przestrogą przed niekorzystną inwestycją. W okresie, w którym śnią ci się padłe myszy nie podejmuj ryzykownych decyzji i powstrzymaj się ze sprzedażą drogich sprzętów.

Sennik: czarne, szare, białe myszy

Duże znaczenie w interpretacji ma również kolor myszy, którą widzisz w swoim śnie. Gryzoń o kolorze szarym może świadczyć o twoim braku wiary we własne możliwości i niskiej samoocenie. W tym przypadku dużo mówi o tym, jak postrzegasz własną osobę. Gryzoń w tym kolorze może również zwiastować problemy w pracy lub w sferze uczuciowej.

Z kolei myszy o czarnym umaszczeniu sennik interpretuje jako symbol silnego charakteru i wytrwałości. Pojawienie się ich we śnie świadczy o tym, że nie poddajesz się w dążeniu do celu i jesteś osobą zdecydowaną. Czarna mysz może zwiastować nadejście niespodziewanej pochwały i docenienia twoich starań.

Białe myszy pojawiają się w snach osób wrażliwych, obciążonych dużą ilością problemów. Ich obecność wskazuje na to, że choć masz sporo zmartwień, nie powinnaś się nimi aż tak bardzo przejmować. Pojawienie się we śnie białych myszy jest w niektórych kulturach postrzegane również jako symbol udanego związku lub małżeństwa.

Sennik: pranie. Co oznacza sen o praniu?>>

Sennik: zabijać myszy

Zabijanie we śnie myszy może być interpretowane jako zapowiedź triumfu nad osobą, z którą w jakiejś sferze życia konkurujesz. Nie musi to być człowiek, którego darzysz nienawiścią, ale po prostu przeciwnik w jakiejś konkurencji. Rywalizacja może dotyczyć zarówno sfery zawodowej, jak i uczuciowej.

Pojawienie się w twoim śnie martwych myszy może również być ostrzeżeniem przed wyrządzeniem krzywdy drugiej osobie. Gdy więc przyśni ci się, że zabijasz te gryzonie, warto zwracać uwagę na swoje słowa i zachowanie.

Sennik: myszy i kot

Kot to zwierzę, będące naturalnym przeciwnikiem myszy. Pojawienie się tej pary we śnie może zwiastować wrogą obecność w twoim otoczeniu. Najczęściej chodzi o osobę, która ukrywa przed tobą swoje prawdziwe zamiary i jest wobec ciebie fałszywa.

Jeśli jednak we śnie kot przynosi ci upolowaną mysz, może on być interpretowany jako coś o znaczeniu nieco bardziej pozytywnym. Pojawienie się takiej sytuacji w twoich snach może oznaczać, że w najbliższym czasie otrzymasz niespodziewany prezent. 

Sennik: ksiądz. Co oznacza ksiądz we śnie?>>

Sennik: myszy biegające

W przypadku biegających myszy interpretacja sennika nie jest do końca jednoznaczna. Jeśli widzisz myszy uciekające z twojego domu, może to zwiastować nadchodzące problemy w gronie najbliższej rodziny.

Rozbiegana i chaotyczna grupa myszy jest symbolem niepowodzeń, konfliktów i ostrych spięć. Może ona być interpretowana zarówno jako zwiastun kłótni z najbliższymi, jak i nadchodzących problemów w różnych sferach życia.

Biegające myszy często stanowią odbicie osób, z których składa się najbliższy krąg znajomych śniącego. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, w jakim otoczeniu ukazane są gryzonie oraz jak zachowują się w stosunku do siebie nawzajem.

Jeśli biegające myszy piszczą i drapią pazurami o podłogę, to sen może być ostrzeżeniem przed nadciągającym niebezpieczeństwem. Jeśli natomiast gryzonie są skołowane i przestraszone to znak, że należy zacząć podejmować bardziej zdecydowane działania.

Sennik: myszy gryzące

Jeśli myszy w śnie gryzą albo atakują cię, chodząc po całym ciele, może to oznaczać, że jesteś przytłoczona narastającymi konfliktami lub problemami. Możliwe też, że od środka trawi cię lęk, niepokój, zwątpienie we własne możliwości, które powodują wewnętrzną frustrację. 

Ugryzienie przez mysz senniki interpretują także jako ostrzeżenie, że w otoczeniu znajduje się ktoś wykorzystujący twoje słabości i działający na twoją niekorzyść. Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, ale intruz doskonale zna twoje słabe punkty i umiejętnie w nie uderza, sprawiając problemy. Lepiej więc przyjrzyj się osobom z najbliższego kręgu bliskich i znajomych - wśród nich może być ktoś pozornie ci przychylny, kto tak naprawdę ma wobec ciebie złe zamiary i wyczuwasz to na poziomie podświadomości.