W wielu przypadkach, dzieci we śnie to pociechy osoby śniącej. Zdarza się jednak, że w nocnych marzeniach odwiedza nas cudze dziecko. Co więcej, wyśnionych malców widzimy w najróżniejszych sytuacjach. Czasami nocna projekcja przedstawia narodziny dziecka, innym razem w sennych marzeniach pojawia się dziecko w wózku lub niesione na rękach. Bywa jednak tak, że sny o dzieciach są na tyle złowieszcze, że przybierają formę koszmaru. W takiej sytuacji, trudno o spokojnie przespaną noc, ale czy niepokój towarzyszący tego typu projekcjom ma jakiekolwiek uzasadnienie? Sprawdźmy, co sennik mówi na temat najpopularniejszych snów o dzieciach.

Sennik: mieć dziecko, widzieć dziecko

Mieć dziecko - jak tłumaczyć ten motyw? Księga snów wskazuje, że taka projekcja stanowi dobrą wróżbę. Zapowiada nowe możliwości i wskazuje na świetlaną przyszłość. Nie należy jednak interpretować tego symbolu w sposób dosłowny. Sen o dziecku nie przepowiada bowiem ciąży, nawet gdy śni go kobieta niebędąca mamą. W tym przypadku, malec jest metaforą rozwoju osobistego. Jeżeli we śnie masz dziecko, skup się na wyznaczonych celach. Bądź zaangażowana, ale zachowaj otwarty umysł. Wbrew pozorom, nowe ścieżki wcale nie muszą prowadzić cię na manowce.  

Nieco inaczej należy interpretować projekcję, w której osoba śniąca nie jest zadowolona z faktu bycia rodzicem. W takiej sytuacji, podświadomość daje nam do zrozumienia, że to najwyższy czas, by zatroszczyć się o kontakty z bliskimi i przyjaciółmi. Odrobina życzliwości i zrozumienia dla potrzeb innych osób może zdziałać cuda.

Sennik: małe dziecko, niemowlę, duże dziecko

Aby prawidłowo zrozumieć znaczenie snu o dziecku, należy uwzględnić przybliżony wiek malca, który odwiedził nas w nocnej projekcji. Co innego znaczy sen o małym dziecku i niemowlęciu, a co innego sen o dużym dziecku.

Gdy śnimy o noworodku lub niemowlęciu, należy uwzględnić każdy, nawet najdrobniejszy detal snu. Jeżeli widzimy płaczącego noworodka, podświadomość daje nam do zrozumienia, że za czymś tęsknimy. Śpiący noworodek zapowiada natomiast życiową pomyślność

Niemowlak pojawiający się we śnie to zdecydowanie dobry omen. W najbardziej ogólnym tłumaczeniu, taki motyw wróży osobie śniącej dobre i szczęśliwe życie w gronie najbliższych osób. Jeżeli we śnie karmisz piersią niemowlaka, spodziewaj się, że najbliższe dni, tygodnie, a może miesiące przyniosą ci coś dobrego. Będzie to czas przepełniony szczęściem i pomyślnością.  

Duże dziecko we śnie jest wróżbą o dwóch obliczach. Z jednej strony przepowiada, że osoba śniąca wkrótce zyska spory majątek. Z drugiej - wskazuje na brak rozsądku w gospodarowaniu zasobami finansowymi

Sennik: dziewczynka, chłopiec

Dla poprawnego zrozumienia sensu snu, określenie płci dziecka ma tak samo duże znaczenie, co wskazanie jego wieku. Co oznacza dziewczynka we śnie, a co chłopiec?

Mieć córkę to wróżba, która zapowiada spokój i życiową harmonię. Osoba śniąca wreszcie będzie mogła skupić się na własnych potrzebach i przyjemnościach. Jako senny symbol, dziewczynka zapowiada też ponowne odkrycie dawnych pasji. Wszystko to przełoży się na sukces na płaszczyźnie zawodowej i osobistej. 

Mieć syna we śnie to przepowiednia poprawy samopoczucia psychicznego. Osobę śniącą niebawem spotka coś dobrego, co korzystnie wpłynie na jej nastrój i pozwoli dostrzec nowe możliwości. Być może spotka na swojej drodze kogoś, kto udzieli jej wielu cennych rad, a być może w jej ręce wpadnie książka, która całkowicie odmieni jej nastawienie do świata. 

Sennik: urodzić dziecko, narodziny dziecka

Sen o porodzie jest wyjątkowo niejednoznaczny. Może być dobrą wróżbą, ale może też przepowiadać wyjątkowo przykrą sytuację. 

Jeżeli o narodzinach dziecka śni kobieta, może się spodziewać, że w jej życiu wydarzy się coś dobrego. Nowe ścieżki rozwoju staną przed nią otworem, a każdy rozpoczęty projekt uda się doprowadzić do szczęśliwego finału. Wszystko to przełoży się na ogromne korzyści finansowe, ale nie tylko. Nowe szanse oznaczają też szczęście na gruncie relacji towarzyskich. 

Jeżeli jednak to mężczyzna śni, że jest przy narodzinach dziecka obcej kobiety, symbol ten nabiera negatywnego znaczenia. Stanowi bowiem zapowiedź rychłego rozpadu związku. Sen, w którym dziecko rodzi życiowa partnerka śniącego, stanowi natomiast pomyślną wróżbę. To przepowiednia znaczącej poprawy sytuacji finansowej.

Sennik: chore dziecko

Sen o chorym dziecku z całą pewnością nie zapewni spokojnie przespanej nocy. Mało tego, symbol ten sprawia, że pojawiające się w nocy uczucie niepokoju często towarzyszy nam jeszcze przez długi czas na jawie. W tym przypadku, obawy są uzasadnione, bo chore dziecko we śnie to niestety zły omen.

Taki motyw przepowiada dotkliwą stratę. Osoba śniąca musi liczyć się z tym, że jej sytuacja finansowa może ulec znacznemu pogorszeniu. To jeszcze nie wszystko, bo taki symbol odnosi się też do poważnej choroby członka najbliższej rodziny. Nie należy jednak od razu wpadać w panikę. Gdy przyśni się nam chore dziecko, warto nieco baczniej pilnować swoich finansów i otoczyć swoich bliskich szczególnie troskliwą opieką. Nocne marzenia to nie są wyrocznią, więc przepowiednia w nich zawarta wcale nie musi się spełnić. 

Sennik: śmierć dziecka, martwe dziecko

Jeszcze większy niepokój wywołuje sen o martwym dziecku lub o jego śmierci. To jeden z najgorszych koszmarów, bez względu na to, czy w nocnej projekcji pojawia się nasze, czy obce dziecko. Jak interpretować taki motyw?

Sen o śmierci dziecka przepowiada kłopoty w życiu osobistym i zawodowym. W najpopularniejszej interpretacji, stanowi zapowiedź utraty pracy. Jeżeli w nocnej projekcji osoba śniąca przyczynia się do śmierci malca, podświadomość daje jej do zrozumienia, że na jawie robi coś, z czego nie jest dumna. Co więcej, jej czyny wkrótce zostaną dostrzeżone przez otaczających ją ludzi, a to przełoży się na spore problemy. 

Sennik: porwane dziecko, zgubić dziecko

Porwanie lub zagubienie dziecka to w oczach każdego rodzica jedna z największych tragedii. Naturalne jest więc, że sen, w którym rozgrywają się takie wydarzenia, napełnia lękiem i przerażeniem. Na całe szczęście, taki motyw nie musi zwiastować problemów. Jeżeli we śnie widzisz, że ktoś porywa twoją pociechę, podświadomość daje ci do zrozumienia, że jesteś nadopiekuńczą matką. Nieustannie martwisz się o swoje dziecko, co często uzewnętrznia się w nieracjonalnych decyzjach. Czas nieco przystopować z zakazami i niezdrową troską.

Inaczej należy spoglądać na sen, w którym porywaczem dziecka jest sam rodzic. Taki motyw zapowiada problemy na gruncie zawodowym. Być może ominie cię długo wyczekiwany awans, a być może utracisz pracę. Jeżeli natomiast we śnie jesteś świadkiem próby uprowadzenia dziecka, która nie doszła do skutku, możesz spodziewać się pogorszenia relacji z kimś bliskim. Wkrótce sprowokujesz kłótnię, która znacząco osłabi łączące was więzy, a być może doprowadzi nawet do ich trwałego zerwania

Sennik: dziecko na rękach, dziecko w wózku

Sen, w którym trzymamy dziecko na rękach, niesie w sobie pozytywne przesłanie. To zapowiedź poprawy sytuacji materialnej osoby śniącej. Gdy śnimy o dziecku trzymanym na rękach, możemy spodziewać się przypływu gotówki. Skąd mają pochodzić pieniądze? Tego sennik nie precyzuje. Być może dostaniesz podwyżkę, a być może wygrasz na loterii.  W innej interpretacji, sen o dziecku na rękach przepowiada daleką podróż

Nieco bardziej złożona jest interpretacja snu o dziecku w wózku. Jeżeli w nocnej projekcji pojawia się twoja pociecha, podświadomość podpowiada ci, że niebawem uda ci się rozwiązać trapiący cię od dawna problem. Jeżeli w wózku leży obce dziecko, spodziewaj się dobrej passy w pracy