Co symbolizuje złodziej we śnie?

Wydaje się, że gdy w nocnej projekcji pojawia się złodziej, znaczenie snu nie może być pozytywne. Zwykle po przebudzeniu nasuwają się nam mrożące krew w żyłach skojarzenia. Traktujemy go jako zły omen i obawiamy się, co przyniesie dzień. To całkowicie naturalne, w końcu taka projekcja nosi wszelkie znamiona koszmaru. Okazuje się jednak, że nie taki diabeł straszny (a w tym przypadku – rabuś), jak go malują. Co oznacza sen o złodzieju? Sennik podaje, że w najbardziej ogólnej interpretacji, motyw ten odnosi się do sfery uczuciowej. Jeżeli ujrzysz złodzieja we śnie, spodziewaj się wielu ekscytujących przygód miłosnych – ktoś skradnie twoje serce i zawróci ci w głowie. Jeżeli we śnie to ty jesteś złodziejem, rozkochasz w sobie kogoś. Ta osoba obdarzy cię szczerym uczuciem, ale nie będzie to zwykła, nieco nudna miłość. Wszelkie znaki wskazują, że związek, w który niebawem wkroczysz, będzie dziki i namiętny. A co jeśli we śnie zastaniesz martwego włamywacza? To niestety może być zły omen dla Twojego związku. Może dopaść Was rutyna, która doprowadzi do wypalenia uczucia. A co jeśli śmierć złodzieja przyśni się singlom? Tutaj trudno o łatwą odpowiedź. Na horyzoncie mogą pojawić się zarówno zyski, jak i straty.

W innym ujęciu marzenia nocne, w których pojawia się rabuś, stanowią istotną przestrogę. Nasza podświadomość stara się nas ostrzec przed bolesną i dotkliwą stratą. Co niezwykle istotne, nie musi to dotyczyć strefy materialnej, mimo że w pierwszym skojarzeniu myślimy właśnie o pieniądzach i innych rzeczach, które składają się na nasz majątek. Owa strata może dotyczyć bliskiej nam osoby. Na szczęście nie oznacza to, że zostanie ona zabrana przez śmierć, nic z tych rzeczy. Trzeba jednak mieć świadomość, że niefortunny splot wydarzeń doprowadzi do zerwania więzi, która łączy nas z tym człowiekiem. O kim dokładnie mowa? Niestety, sennik tego nie precyzuje. Może to być życiowy partner/partnerka, dobry przyjaciel lub członek najbliższej rodziny.

Sennik: złodziej w domu, złodziej w sklepie

Dom ma być dla nas oazą spokoju i bezpiecznym azylem. Złodziej to prawdopodobnie ostatnia osoba, którą chcielibyśmy tam zobaczyć, tak samo na jawie, jak i we śnie. Obawa przed taką projekcją jest całkowicie uzasadniona, bo wyśniony włamywacz, który wkradł się lub próbuje się wkraść do naszych czterech kątów, to poważna przestroga, mimo że tego motywu nie należy interpretować w sposób dosłowny. 

Taki sen wróży spore problemy rodzinne. Osoba śniąca stanie w obliczu wielu konfliktowych sytuacji. Żadna z nich nie musi prowadzić do poluzowania więzów, które łączą nas z najbliższymi, ale nie można wykluczyć takiego scenariusza. Tak czy inaczej, najbliższe dni, tygodnie, a może nawet miesiące będą dla nas bardzo trudne. 

W innej interpretacji sen o złodzieju w domu jest zapowiedzią zdrady. Osoba śniąca uwikła się w gorący, namiętny i płomienny romans. Niestety, to nie zapowiada niczego dobrego. Nie uda ci się utrzymać tej relacji w tajemnicy. Prawda wyjdzie na jaw, a to ściągnie na ciebie wiele problemów. 

Sennik: widzieć złodzieja torebki, pieniędzy, samochodu

Niczego dobrego nie wróży też widziany we śnie złodziej torebki. Być okradzionym we śnie oznacza, że niebawem znajdziemy się w wyjątkowo trudnej sytuacji – ktoś spróbuje upublicznić prywatne szczegóły z twojego życia! Prawdopodobnie będą to informacje mogące skompromitować cię w oczach otoczenia. Co istotne, taki sen wcale nie musi być zapowiedzią. Nocne symbole często stanowią ostrzeżenie i tak też jest w tym przypadku. Uważaj, komu się zwierzasz i komu przekazujesz prywatne szczegóły ze swojego życia. Nie każda osoba z twojego otoczenia jest godna zaufania. W innej interpretacji, sen o złodzieju torebki stanowi metaforę sytuacji, która dręczy osobę śniącą. Nie warto przez cały czas oglądać się za siebie i rozpamiętywać błędy przeszłości. 

Sen o sytuacji, w której ktoś kradnie nam pieniądze, jest dość dosłowny. Oznacza bowiem, że osoba śniąca w niedalekiej przyszłości poniesie bolesną stratę finansową. Nie musi to jednak oznaczać, że ktoś nas okradnie. Strata, o której mowa, może wynikać z nieroztropnego zarządzania dostępnymi środkami albo z nieudanej inwestycji. Jeżeli śni ci się złodziej pieniędzy, lepiej unikaj ryzyka finansowego.

Innym często występującym motywem jest kradzież samochodu. Jeżeli śnimy, że złodziej odbiera nam nasze ukochane cztery kółka, warto potraktować to jako cenną przestrogę. W tym przypadku symbol złodzieja wskazuje nam, że powinniśmy przestać skupiać się na dobrach materialnych, a zacząć przywiązywać większą uwagę do rozwoju duchowego. Pamiętaj, dobytek jest nietrwały i nie określa tego, kim naprawdę jesteś.

Sennik: być złodziejem

Wspominałyśmy już o pozytywnym znaczeniu snu, w którym to osoba śniąca wchodzi w buty włamywacza. Jedna z najpopularniejszych teorii głosi, że jeśli zdarzy Ci się okraść kogoś w nocnych marzeniach, istnieje szansa, że będziesz w uwodzicielskim nastroju i uda Ci się skraść serce osobie z Twojego otoczenia. Według innych senników możesz utracić kontrolę nad swoim zachowaniem i posunąć się do złych uczynków, aby osiągnąć jakąś korzyść

Sennik: gonić złodzieja, złapać złodzieja

Zdarza się, że we śnie puszczamy się w pogoń za złodziejem. To kolejna cenna wskazówka. Wyśniony motyw wskazuje, że osoba śniąca powinna skupić się na bieżących sprawach. Niebawem przyjdzie jej rozwiązać  poważny problem. Na szczęście sennik podpowiada, że wszystko ułoży się pomyślnie, o ile poświęcimy tej sprawie wystarczająco dużo uwagi.

Niektóre senniki wskazują, że sen, w którym gonimy złodzieja, wynika z niskiej samooceny. Osoba śniąca za wszelką cenę stara się udowodnić otoczeniu swoją wartość. W imię uznania gotowa jest ponieść każde, nawet największe ryzyko. Zupełnie niepotrzebnie. Najbliższe ci osoby dokładnie wiedzą, jakim człowiekiem jesteś. A inni? Mają na twój temat swoje zdanie, niekoniecznie słuszne, ale żadne bohaterstwo nie skłoni ich do zmiany swojego postrzegania twojej osoby. Lepiej więc porzuć daremny trud. 

Inaczej należy interpretować sen, w którym gonimy i łapiemy złodzieja. W tym przypadku spodziewaj się, że niebawem stan twojego konta bankowego powiększy się o sporą sumę. Być może dostaniesz podwyżkę w pracy, a być może wygrasz na loterii.