2.08.2016

Raf Simons został mianowany nowym dyrektorem kreatywnym w marce Calvin Klein. Po miesiącach oczekiwania kultowy amerykański brand mógł oficjalnie potwierdzić tę przełomową informację na wszystkich swoich platformach społecznościowych. Na ich Facebooku możemy przeczytać oświadczenie: "Pan Simons będzie przewodniczył strategii kreatywnej firmy Calvin Klein globalnie w markach Cavin Klein Collection, Calvin Klein Platinum, Calvin Klein, Calvin Klein Jeans, Calvin Klein Underwear oraz Calvin Klein Home. Pan Simons będzie nadzorował wszystkie aspekty projektowania, marketingu globalnego, komunikacji oraz wizualizacją usług kreatywnych. Debiutancka kolekcja Pana Simonsa powstanie na sezon jesień 2017. "

 1.08.2016

Po głośnym odejściu Rafa Simonsa ze stanowiska dyrektora kreatywnego domu mody Dior w październiku ubiegłego roku, cała branża zastanawiała się, jak dalej potoczy się droga kariery tego zdolnego projektanta. Powstało wiele plotek mówiących, że Simons odchodzi, by móc tworzyć kolekcje pod swoim nazwiskiem. Jednak informacje napływające w przeciągu następnych miesięcy dały do zrozumienia, że to właśnie marka Calvin Klein jest zainteresowana przyjęciem Simonsa pod swoje skrzydła. Zaraz po odejściu Francisco Costy, dyrektora kreatywnego damskiej kolekcji oraz Italo Zucchelliego, dyr. kreatywnego męskiej kolekcji Calvina Kleina, Simons stał się głównym faworytem na to stanowisko.

Powodem, dla którego oficjalne mianowanie Simonsa trwało tak długo jest podobno jego klauzula dotycząca zakazu konkurencji, która wygasła dopiero w lipcu. Projektant z myślą o swojej przyszłej pozycji przeprowadził się już z Paryża do Nowego Yorku, gdzie poznaje kluczowych ludzi u Kleina. Nieoficjalnie mówi się, że jego pierwsza kolekcja zostanie zaprezentowana podczas tygodnia mody na sezon jesień-zima 2017/2018.