O Sarze Egwu-James mówią dziś wszyscy. Utalentowana nastolatka decyzją widzów wygrała w weekend "The Voice Kids 4", pokonując w finale Tatianę Kopalę i Olka Klembalskiego. Artystka w finale wykonała dwa utwory - "Greatest Love of All" Whitney Houston oraz "Czas nas uczy pogody" Grażyny Łobaszewskiej. W ramach nagrody Sara otrzymała 50 tysięcy zł na rozwój talentu oraz tytuł Najlepszego Dziecięcego Głosu w Polsce. Dostała też propozycję kontraktu z Universal Music Polska. "Mamy tu wielki talent na scenie 'The Voice Kids'. Sara ma wielkie serce i to czuć od razu. Myślę, że ci, którzy nas oglądają teraz, czują, że masz serce podane na dłoni, a do tego pięknie otaczasz je dźwiękiem" tak skomentował jej występ Dawid Kwiatkowski.

W popularnym telewizyjnym talent show Sara szlifowała swój talent w drużynie Tomsona i Barona, którą wybrała przy pierwszym swoim występie. Cleo porównała jej głos nawet do Whitney Houston.

Podczas przesłuchań w ciemno zachwyciła jednak wszystkich jurorów i każdy z nich się obrócił, by zaprosić uczestniczkę pod swoje skrzydła. Sara zaśpiewała wówczas piosenkę "Anyone" Demi Lovato (wideo z tego wykonania ma już ponad 1,5 mln odsłon na YouTube).

Kim jest Sara Egwu-James? Utalentowana nastolatka poważniej zaczęła się interesować muzyką w wieku sześciu lat - po zwycięstwie w konkursie wokalnym mikrofon stał się jej nieodłącznym elementem. W jej notce biograficznej można przeczytać: "Obecnie uczy się w Szkole Podstawowej w Ośnie Lubuskim oraz w Państwowej Szkole Muzycznej pierwszego stopnia w Słubicach. Tam też uczęszcza do Miejskiego Ośrodka Kultury SMOK, szlifując swoje wokalne umiejętności". Sara udziela się też na Instagramie, gdzie można ją znaleźć jako @saraejej. Obserwują ją już 102 tysiące osób.

Sarze Egwu-James już teraz wróży się karierę pokroju Roksany Węgiel i Marcina Maciejczaka, a wielu fanów jej talentu widziałoby piosenkarkę jako polską reprezentantkę Eurowizji Junior 2021. Jak potoczy się jej kariera? Najbliższe miesiące pokażą, w jakim kierunku będzie chciała się rozwijać nowa zwyciężczyni "The Voice Kids". 

Marcin Maciejczak śpiewa piosenki Sama Smitha, Viki Gabor i Lady Gagi [ELLE Music Game]>>