Chociaż nie wygrał programu Project Runway, słuch o nim nie zaginął. Patryk Wojciechowski przeprowadził się do Warszawy, otworzył swoje atelier przy ul. Mazowieckiej i nie przestaje projektować. Niedawno pisałyśmy o tym, że stworzył kolekcję sukni ślubnych dla Marry Me - House of Brides (zobaczycie ją tutaj>>), a teraz Patryk założył nową markę. Jej nazwa to PHI CONCEPT , co ma przywodzić na myśl złoty podział. 

"Projektując finałową kolekcję do programu Project Runway, Patryk podglądał świat pod mikroskopem, zgłębiając w jaki sposób zbudowana jest otaczająca nas rzeczywistość. W ten sposób dotarł do fascynującego świata złotych proporcji, odkrywając, że PHI jest wszędzie. Jest w układzie koron drzew, płatków kwiatów, ciałach zwierząt, ludzkich twarzach i, organach, w chmurze huraganu, w spirali galaktyki, w molekule DNA. Makro-Mikro" - czytamy w informacji prasowej.

Pierwsza kolekcja PHI CONCEPT (którą możemy obejrzeć już na zdjęciach) to ubrania, które powstały w duchu minimalizmu. Projektant ozdobił je ciekawymi detalami, takimi jak usztywnione falbany, wycięcia czy delikatne strzępienia. Patryk zdradził, że przy projektowaniu pomagały mu dziewczyny z pracowni i jego partnerka Kasia - dzięki temu mógł lepiej poznać potrzeby kobiet. "Dążyłem do tego, żeby kolekcja basic była wygodna, klasyczna, elegancka i z designerskim pazurem, tak żeby podbiła serca kobiet" - powiedział.

Patryk Wojciechowski założył nową markę - PHI CONCEPT - GALERIA>>