Większości z nas malowanie przywołuje niemiłe wspomnienia ze szkoły, kiedy byłyśmy oceniane, krytykowane i dziś w konsekwencji doświadczenia szkolnej, sztywnej nauki plastyki obawiamy się pokazać siebie i swoją twórczość światu. Na szczęście akademicka, żmudna nauka malowania nie jest ci potrzebna, aby namalować obrazy, które pokażą, co ci w duszy gra i ozdobią twoją przestrzeń. 

Warsztaty Vedic Art, na których nauczysz się malowania intuicyjnego, są dla każdego, a wręcz są polecane dla osób, które twierdzą, że nie mają talentu, a często chciałyby spróbować malowania, bo coś je ciągnie do kolorów i zabawy farbami. To coś, to dziecięca potrzeba nieskrępowanego wyrażania siebie i tworzenia dla frajdy, bez celu, bez oceny i korekty nauczyciela. Vedic Art daje ci możliwość doświadczenia 4-dniowej malarskiej podróży w głąb siebie w atmosferze pełnej akceptacji i wolności, której efektem jest kilka obrazów, które potem powiesisz w domu. To nauka malowania dla początkujących i nie tylko, ponieważ na te warsztaty trafiają też zawodowi malarze. Każdy, kto pragnie lepiej poznać siebie, zrobić w swoim życiu coś nowego, rozwinąć się i wyjść poza schemat odnajdzie się na takim kursie. 

mat. prasowe

Warsztaty uczą przede wszystkim kreatywności i rozbudzają w uczestnikach umiejętność eksperymentowania i tworzenia nowych rzeczy. Nie malujesz tego, co widzisz, tylko to, co czujesz. To dużo łatwiejsze i dostępne dla każdego, w przeciwieństwie do tradycyjnych lekcji malowania, które rozpoczynają się wielomiesięczną nauką rysunku. Vedic Art obala mit, że musisz umieć rysować, aby malować! Okazuje się, że kiedy nauczysz się słuchać intuicji i serca i otworzysz się na przypływ weny dzięki ćwiczeniom zawartym w tym kursie, możesz stworzyć wyjątkowe dzieła, które będą poruszać ciebie i twoich bliskich głębią i wyjątkową energią.

Warsztaty Vedic Art są łatwe. To naprawdę przyjemna forma rozwoju osobistego, w której przede wszystkim się bawisz i niejako przy okazji zaglądasz w siebie i odkrywasz swój potencjał twórczy. Proces jest bardzo indywidualny i głęboki, ponieważ zachodzi poruszenie i oczyszczenie naszych podświadomych wzorców i twórczych blokad, które zostają uwolnione. Ukończenie kursu Vedic Art porusza mocno naszą energią, sprzyja bardziej kreatywnym działaniom i podejmowaniu nowych, odważnych decyzji w życiu.

Gdzie znaleźć taki kurs i jak on wygląda? Zazwyczaj warsztaty odbywają się w formie kilkudniowych wyjazdów lub stacjonarnie w trakcie dwóch weekendów. Polecamy, aby doświadczyć tych warsztatów w formie 4-dniowego wyjazdu do pięknego miejsca w Puszczy Kozienickiej - Leśnego Atelier. To unikatowe miejsce na mapie Polski, które powstało w celu organizowania kursów Vedic Art w poczuciu służby i z miłością, tu każdy poczuje się jak u siebie w domu. 

mat. prasowe

Właścicielka Atelier, gospodyni i nauczycielka tej metody - Celina Drzewiecka - odkryła Vedic Art w czasie, kiedy pracowała jeszcze na etacie w korporacji. Rewolucja, jaka się zadziała w jej wnętrzu na warsztatach dzięki uwolnieniu blokad hamujących kreatywność poprowadziła ją do całkowitej przemiany. Po kilku tygodniach od ukończenia kursu zrezygnowała z pracy na rzecz podążania własną drogą wolności i rozwoju osobistego. Znalazła magiczny dom na warsztaty niedaleko Warszawy, zbudowała pracownię malarską i zaczęła regularnie prowadzić kursy oraz malować i pokazywać swoją twórczość światu. Dziś do Leśnego Atelier przyjeżdżają głównie kobiety spragnione rozwoju, aby rozbudzić swój potencjał twórczy, zrobić coś dobrego dla siebie i aktywnie odpocząć w pięknym miejscu w otoczeniu Puszczy Kozienickiej.

Ten 4-dniowy proces wpływa na usuwanie negatywnych przekonań, rozwój potencjału twórczego oraz uwalnianie blokad energetycznych. Efektem transformacji i rozbudzenia kreatywności są bardzo osobiste obrazy abstrakcyjne, wypełnione dobrą energią i pozytywnymi uczuciami. To, jak bardzo zanurzysz się w malowanie, zależy tylko od ciebie, być może uczynisz z niego nowe, fascynujące hobby? A może będzie to tylko ciekawa, jednorazowa przygoda? Niezależnie od tego, czy będziesz kontynuować malowanie w domu po kursie, czy nie, pozytywne, transformujące efekty metody zostaną z Tobą już na zawsze.

mat. prasowe

Czasy wieszania w mieszkaniach plakatów z Ikei i słabych reprodukcji są już za nami. Teraz w dobrym tonie jest mieć coś oryginalnego, rękodzieło i to wcale nie musi być drogi obraz znanego malarza. Jeśli tylko się odważysz, możesz udekorować swoje wnętrze własnoręcznie namalowaną sztuką, która zachwyci i zaintryguje twoich znajomych. Kto wie, być może kolejne obrazy, które namalujesz będą właśnie dla nich? Tak może się rozpocząć fascynująca przygoda z malowaniem, która wzbogaci twoje życie o powiew świeżości i uruchomi rozwój duchowy poprzez sztukę. 

Materiał promocyjny Leśne Atelier.