Konkurs PEKAO ART_stories: coś dla artystów, zajawkowiczów i kreatywnych twórców

Nie chowaj swojego talentu do szuflady! To już II edycja konkursu PEKAO ART_stories. Na Instagramie @bankpekaosa oraz na stronie kampanii (TUTAJ) znajdziesz więcej informacji na ten temat. 

Laureat konkursu artystycznego PEKAO ART_stories otrzyma aż 20 tys. zł. Do wygrania będą także trzy nagrody dodatkowe, każda po 2 tys. zł.

Uczestnicy, za sprawą swoich dzieł, mają szansę zademonstrować światu, jak postrzegają współczesny świat bankowości. Motywem przewodnim tej edycji są spełnione plany i marzenia artystyczne po uzyskaniu dodatkowych środków z Pekao. Uczestnicy konkursu muszą odpowiedzieć na pytanie „Na to, co cię ucieszy! Czyli na co?”. Odpowiedziami na te pytania mają być, stworzone na potrzeby konkursu, oryginalne dzieła.

Materiały prasowe

To co? Odważ się i podejmij wyzwanie! Bank Pekao poprzez ten konkurs (już po raz kolejny) zachęca wszystkich artystów, zajawkowiczów, pasjonatów i twórców, aby pokazali szerszej publiczności swoje wyjątkowe talenty. Wybrane prace zostaną opublikowane w galerii na stronie konkursu oraz na Instagramie banku @bankpekaosa. Zwycięzcy mogą też liczyć na promocję swoich prac i twórczości, co jest niezwykle istotne szczególnie dla początkujących artystów. 

Zasady udziału w konkursie PEKAO ART_stories

Jak wziąć udział w konkursie? Po akceptacji regulaminu konkursu i wypełnieniu wniosku, wgraj materiał na dedykowanej stronie konkursu https://pekaoartstories.pl/.

Konkurs trwa do 8 grudnia 2023 roku, a ogłoszenie wyników nastąpi 18 grudnia 2023 roku. 

Prace plastyczne mogą być przygotowane w formie: plakatu, obrazu, grafiki, fotografii, wideo lub zdjęcia rzeźby/instalacji/obiektu. Najważniejsze jest to, żeby odzwierciedlały duszę artysty i... nie ważyły więcej niż 512 MB.

Zgłoszone dzieła będą oceniane przez jury w składzie: Martyna Nowakowska (dyrektorka ds. zarządzania wizerunkiem w Banku Pekao S.A.), Joanna Gerlee (współwłaścicielka i dyrektorka kreatywna agencji Digital Kingdom), prof. Prot Jarnuszkiewicz (prorektor Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie), Łukasz Pączkowski (znany jako Zulu Kuki - artysta multidyscyplinarny, fotograf, projektant, założyciel agencji kreatywnej i pasjonat nowych technologii). 

Kto może wziąć udział w konkursie?

Każdy, kto jest kreatywny i tworzy sztukę – maluje, fotografuje, przygotowuje grafiki, animacje czy materiały wideo. W 1. edycji konkursu zgłosiło się ponad 1000 osób,  z czego do konkursu zakwalifikowano 738 prac. Wyróżnione prace konkursowe wciąż są dostępne do obejrzenia na stronie konkursu. 


Warto wspomnieć, że nie jest to pierwsza inicjatywa Banku Pekao S.A., która nawiązuje do sztuki i nowych technologii. Od listopada 2021 roku wszyscy chętni mogą oglądać wirtualną galerię (gromadzonej przez dziesięciolecia) niezwykle bogatej kolekcji dzieł sztuki banku Pekao S.A. Znajduje się tam niemal 1200 zachwycających eksponatów (zarówno dzieła twórców sztuki dawnej, takich jak np. Jan Matejko, Stanisław Wyspiański, Wojciech Kossak, Julian Fałat, Józef Mehoffer czy Zygmunt Waliszewski, jak również prace współczesnych artystów, m.in. Tadeusza Dominika, Jerzego Nowosielskiego, Jerzego Dudy-Gracza, Franciszka Starowieyskiego i Bożenny Biskupskiej). 

Na tym jednak nie koniec... Pekao wspiera także artystów i instytucje kultury. Przykład? Bank objął swoim mecenatem wystawę „Projektant. Wojciech Jarzębowski”, którą do 15 maja 2024 roku można obejrzeć w Pałacu Czapskich w Warszawie.

Zachęcamy zatem wszystkich, którzy mają artystyczną duszę, do udziału w konkursie i odwiedzenia tej wystawy. Powodzenia!