Pat Guzik i Mateusz Kołek współpracują ze sobą od lat – połączyli swoje pasje, tworząc unikatowe i wizjonerskie projekty mocno osadzone w tkance miejskiej oraz miłości do azjatyckiej kultury, zarówno tej modowej, jak i związanej z szeroko pojętą sztuką.

Kolekcja dla Harvey Nichols w Hong Kongu

W ostatnim czasie Harvey Nichols, luksusowy dom towarowy, zaprosił parę do stworzenia kolekcji oddającej ducha jednego z największych i najbarwniejszych miast świata – Hong Kongu. Tym sposobem powstała I Wonder When It All Began, celebrując miłość i przywiązanie, w tym uwielbienie nostalgicznej atmosfery z filmów Wong Kar-wai’a.


Premiera kolekcji odbyła się w dwóch lokalizacjach na terenie Hong Kongu, a zdjęciowo zinterpretowało ją artystyczne duo: piosenkarka Merry Lamb Lamb i producent Chin Pang Lung. Streetowa sesja zdjęciowa idealnie oddaje ducha projektów Pat Guzik.

I Wonder When It All Began – miłość, przywiązanie i Wong Kar-wai

W ramach kolekcji powstały dwie unikatowe koszule o autorskim kroju, dwie plisowane spódnice uszyte z jednego kawałka tkaniny, zadrukowane metodą sitodruku, obszerna sukienka, akcesoria takie jak: beret, mini kolekcja biżuterii, jedwabna apaszka z wizerunkiem piosenkarki i modelki, biorącej udział w sesji. Dominującymi kolorami są: zieleń oraz niebieski.Kolekcje uzupełniły cztery ilustracje Mateusza Kołka “I wonder when it all began”, “Love is all a matter of timing”, “Missing U” oraz “One minute before”.I Wonder When It All Began, tak jak wszystkie ubrania Pat Guzik, została zaprojektowana i wyprodukowana w idei mody zrównoważonej. Ubrania wykonane z certyfikowanej bawełny organicznej (GOTS) oraz końcówek tkanin. Autorskie kroje ubrań zaprojektowane są w taki sposób by wykorzystać maksymalnie tkaninę i wyeliminować i zredukować ścinki odzieżowe podczas produkcji.

Kolekcja dostępna jest na stronie oraz w krakowskim mini studiu projektantki przy ul. Pułaskiego 22.