„Młody papież” z 2016 roku to bez wątpienia jeden z najlepszych seriali ostatnich lat. Wyreżyserowany przez Paolo Sorrentino w porywający sposób, z kapitalną rolą Jude’a Lawa, opowiadał historię Lenny’ego Belardo/Piusa XIII, który został pierwszym amerykańskim papieżem w historii kościoła. Serial kończył się mocnym cliffhangerem, więc wielu widzów od tamtego czasu w zrozumiały sposób jest bardzo ciekawych, co wydarzy się dalej.

CZYTAJ TEŻ: Christopher Nolan ujawnił tytuł nowego filmu. Do obsady dołączyły nowe nazwiska

W „Nowym papieżu” ponownie zobaczymy Jude’a Lawa. Wiemy też, że tytułową rolę zagrał John Malkovich, co oznacza, że jeśli ta odsłona będzie czymś w rodzaju kontynuacji poprzednika, a nie odrębną historią, to papież grany przez Lawa musiał z jakiegoś powodu abdykować. Za sprawą ostatnich materiałów HBO dowiedzieliśmy się też, że w serialu wystąpią gościnnie dwie bardzo znane osoby – Sharon Stone i Marilyn Manson. Jest to niewątpliwie ciekawe połączenie, ale niestety na razie nie wiemy, jaka przypadnie im rola w widowisku Sorrentino.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Holy father! @sharonstone and @marilynmanson will guest star in #TheNewPope, coming soon.

Post udostępniony przez HBO (@hbo) Maj 17, 2019 o 9:46 PDT

Stone najbardziej znana jest rzecz jasna ze znakomitego filmu „Nagi instynkt” Paula Verhoevena, zaś Manson to nie tylko popularny industrial rockowiec, ale także osoba, która od dawna jest w jakiś sposób związana ze światem filmu i serialu. Pojawił się epizodycznie w „Zagubionej autostradzie” Davida Lyncha, filmach „Cukiereczek”, „Party Monster” i „Złe gliny”. Widzowie mogli go zobaczyć też w serialu „Salem”.

Oprócz powyższych osób w nowej odsłonie serialu zobaczymy m.in. Marka Ivanira z ostatniego sezonu „Homeland”, Brytyjczyka Henry'ego Goodmana, Duńczyka Ulricha Thomsen („Czarna lista”) oraz Włocha Massimo Ghini. 

Za scenariusz „Nowego papieża” odpowiedzialni są Paolo Sorrentino, Umberto Cantarello i Stefano Bises. Tak jak było w przypadku „Młodego papieża”, jest reżyserem wszystkich 8 odcinków. Premiery serialu możemy spodziewać się na HBO pod koniec 2019 roku. Wiele wskazuje na to, że ponownie otrzymamy coś oryginalnego i wciągającego. 

NA ELLE.PL: Biżuteria ze znakami zodiaku