Czekaliście na najnowszą kolekcję Zofii Chylak? Jedna z najzdolniejszych polskich projektantek zaprezentowała właśnie swoje nowe projekty oraz klimatyczną sesję zdjęciową. Fotografką jej kampanii została Sonia Szóstak

"Długo nie miałam swojej pierwszej torebki i podkradałam je swojej mamie. Pamiętam też tę, którą miała moja babcia i mam ją do dziś" opowiadała w wywiadzie dla ELLE Zofia Chylak. Dziś jej marka ma już cztery lata, a ona właśnie wypuściła szóstą kolekcję, zatytułowaną po prostu "06".

Nagrodzona ELLE Style Awards projektantka wciąż trzyma się własnego stylu, ulepszając charakterystyczne dla marki produkty i dodając do nich nowości. Tym razem w kolekcji znajdziemy między innymi lakierowaną torebkę na łańcuszku lub noszoną na krótkim pasku, torebkę kubełek i w kształcie prostokąta, plecak, klasyczne modele do ręki i takie zakończone zaokrągloną rączką. 


W szóstej kolekcji prezentujemy nowe materiały i kształty. Wprowadzamy modele w podłużnych i cylindrycznych formach, także wersje naszych klasycznych torebek zrobione z zupełnie nowych materiałów.

Projekty w dużej mierze zostały wykonane z czarnych i brązowych skór o różnych fakturach. Widzimy tutaj wspomnianą już wcześniej lakierowaną skórę rodem z lat 90., skórę plecioną - dopasowaną do nowych kształtów oraz charakterystyczny dla marki "krokodyl". 

Metalowe okucia produkowane są dla nas we Włoszech. Podobnie jak w poprzednich kolekcjach, każda torebka ma wybity ręcznie złoty stempel z numerem modelu i serii.

To projekty eleganckie, które możemy swobodnie nosić na co dzień. Praktycznie od samego startu marki, torebki Zofii Chylak stały się hitem na Instagramie i marzeniem każdej fashionistki. Żeby dostać swój wymarzony model, często trzeba zapisać się na newsletter i poczekać. 

Nie tylko same torebki zasługują na uwagę, ale też oryginalna kampania, stworzona przez fotografkę Sonię Szóstka. Modelka pozuje w niej z... sowami i kurami ozdobnymi. Czy to nowy modowy trend? W końcu kury widzieliśmy też ostatnio w nowej kampanii Gucci, w której wziął udział wokalista Harry Styles. W wykreowanej przez Alessandro Michele sesji, sfotografowanej przez Glena Lunchforda, muzyk pozował pośród ptaków, ale też trzymając kurę w rękach. 

Klimatyczną sesję zdjęciową i nowe torebki Zofii Chylak z kolekcji "06" znajdziecie w naszej galerii.

Zdjęcia: Sonia Szóstak
Produkcja: Łukasz Nowak, Joanna Skiba (Forward Production)
Stylizacja: Alicja Werniewicz
Make-up: Wilson
Włosy: Michal Bielecki
Modelka: Natalia Siódmak (Modelplus)