W 2024 roku Miu Miu Upcycled Denim skupia się na odmładzaniu denimu sprzed 2000 roku, pozyskiwanego od specjalistów na całym świecie. Każdy element jest starannie wybierany ze względu na kolor, wagę i charakterystyczne właściwości blaknięcia. Denim, znany ze swojej trwałej natury i charakterystycznej patynacji, zajmuje centralne miejsce w tej kolekcji.

Wybrane ubrania - od dżinsów z szerokimi nogawkami po kurtki typu trucker, staniki, szorty i akcesoria, takie jak czapki z daszkiem i opaski do włosów - przechodzą skrupulatny proces dekonstrukcji i przekształcania. Na szczególną uwagę zasługuje konserwacja zewnętrznych szwów i metoda handmade, która pozwala na efektywne ponowne wykorzystanie tkanin.

Miu Miu wprowadza też do swojego repertuaru torby z upcyklingu, wykonane wyłącznie ze skóry pochodzącej z deadstocku marki. Kolekcja jest bogato zdobiona przeróżnymi elementami, od złotych i kwiatowych haftów inspirowanych haute couture z lat 50-tych, po unikalne patyny i drukowane skórzane etykiety.

Do zaprezentowania kolekcji Miu Miu zaangażowało aktorkę Ever Anderson i modelkę Huijia Chen do kampanii autorstwa Jet Swan.

Kolekcja Miu Miu Upcycled Denim jest już dostępna w wybranych sklepach i online.