NOW Zima 2021/22 by Qπш Robert Kupisz zachwyci wszystkich wiernych fanów projektanta, który przez lata swojej obecności na polskim rynku mody dał się poznać jako twórca niezwykle kreatywny i ciekawy świata. Najmocniejszy punkt tworzonych przez niego kolekcji to stojące za nimi historie. Historie pełne wycieczek do odległych – zarówno w czasie, jak i przestrzeni – kultur lub miejsc. Nie inaczej stało się i tym razem. Kierunek? Stany Zjednoczone lat 90. 

„Pomysł na kolekcję zrodził się w trudnym dla wszystkich okresie lockdownu, w którym większość z nas zaprzyjaźniła się z platformami streamingowymi. Mnie pochłonął serial dokumentalny Ostatni taniec opowiadający historię kultowej drużyny Chicago Bulls, który oprócz historii Michaela Jordana, pokazał również fascynujące osobowości świata koszykówki: Denisa Rodmana, Scottiego Pippena i Phila Jacksona. Trener drużyny, o przydomku Zen Master, fascynował się kulturą rdzennych mieszkańców Ameryki oraz nurtem zen, który z powodzeniem wykorzystywał w pracy ze słynnymi Bykami.” – opowiada Kupisz. 

W ten sposób, na przekór ogólnym nastrojom społecznym, do sprzedaży trafiła właśnie najbarwniejsza, najbardziej radosna kolekcja w historii marki. Na charakterystycznych dla projektanta oversize'ach królują wyraziste printy i mocna paleta barw.

Pojawia się intensywny oranż, fuksja, kwaśna cytryna i jaskrawy kobalt. Mnogość wzorów i kolorystycznych kontrastów uzupełniają nietypowe zestawienia materiałów. W produkcji zastosowano między innymi wysokogatunkową bawełnę, certyfikowaną wiskozę ze zrównoważonej produkcji, ortalion, jeans oraz ocieplinę Climashield® Apex™ stosowaną w zimowych ubraniach produkowanych dla amerykańskiej armii.

Eklektycznej mieszance barw, wzorów, tkanin i znaczeń kolekcji NOW, towarzyszy wyjątkowa, równie wyrazista  sesja zdjęciowa Agaty Serge. Żywy, niezwykle intensywny efekt w klimacie retro nie jest tutaj dziełem przypadku. „Do wykonania sesji wykorzystaliśmy dwa różne aparaty fotograficzne: cyfrowy oraz analogowy - Mamiya RZ67. Rolki z aparatu analogowego zostały wywołane, a następnie zeskanowane i dołączone do layoutu końcowego. Nowa kolekcja Roberta jak i tła specjalnie przygotowane do wykonania sesji są bardzo nasycona kolorem, a taki zabieg z połączeniem zdjęć analogowych i cyfrowych spaja końcowy materiał w uporządkowaną całość. tłumaczy autorka.

Za ilustrację nowej kolekcji marki Qπш by Robert Kupisz posłużył także film Pawła Grabowskiego z WOW Pictures, dzięki któremu na własnej skórze znów poczujecie barwne i beztroskie lata 90. 

PS. Cała kolekcja już teraz dostępna jest w sprzedaży. Znajdziecie ją między innymi w sklepie ELLE. Oto kilka naszych zakupowych faworytów: 

Credits:
Kamera i montaż: Paweł Grabowski / WOW Pictures
Asysta: Klaudia Kozik
Montaż: Paweł Grabowski
Color Grading: Piotr Putko
Media i Public Relations: Krzysztof Malinowski