Rok 2021 z wiadomych przyczyn ograniczył liczbę premier i targów zegarkowych, ale skoro czas się nie zatrzymuje, nie zatrzymał się też najbardziej prestiżowy w naszym kraju konkurs w branży. Do tytułu najlepszych pretendowało sześćdziesiąt modeli z różnych segmentów cenowych w kategoriach: zegarek klasyczny, zegarek sportowy, zegarek damski, zegarek z komplikacjami, innowacja w zegarmistrzostwie oraz zegarek do 10 000 zł.

W wyniku głosowania wyłoniono laureatów i przyznano okolicznościowe statuetki. O wyborze zwycięskich czasomierzy zadecydowało międzynarodowe, branżowe jury, a w kategorii wybór internautów – czytelnicy CH24.PL, którzy oddali swoje głosy na jeden wybrany zegarek. Partnerami wydarzenia byli Porsche Polska oraz The Glenlivet. Patronem medialnym były magazyny Elle MAN i Men’s Health. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Ambasada Szwajcarii w Polsce. Oto najlepsze zegarki 2021 roku!

Najlepsze zegarki 2021 – Innowacja w zegarmistrzostwie

JAEGER-LECOULTRE Reverso Hybris Mechanica Calibre 185 Quadryptique – jedenaście komplikacji na czterech cyferblatach. Mikromechaniczne cudo z absolutnie topowej półki. Tegoroczny laureat nagrody GRAND PRIX ZEGAREK ROKU CH24.PL

Najlepsze zegarki 2021 – Zegarek damski

VACHERON CONSTANTIN Historiques American 1921 36.5 mm. Ikona stylu, z cyferblatem ustawionym tak, żeby godzinę odczytać bez odrywania ręki od kierownicy. Siła kobiecości z dyskretną nutką melancholii.

Najlepsze zegarki 2021 – Zegarek klasyczny

PATEK PHILIPPE Calatrava „Clous de Paris” Ref. 6119G to nowa odsłona jednego z najbardziej cenionych garniturowych zegarków w historii. Nowy mechanizm odmierza czas z dokładnością -3/+2 s na dobę.

Najlepsze zegarki 2021 – Zegarek z komplikacjami

A. LANGE & SÖHNE Tourbograph Perpetual Honeygold „Homage to F.A. Lange” – absolutny top komplikacji: tourbillon, przekładnia łańcuchowa „fusée and chain”, chronograf Rattrapante z dwoma kołami kolumnowymi i wieczny kalendarz z fazami Księżyca. W sumie 1320 części zespolonych w całość.

Najlepsze zegarki 2021 – Zegarek sportowy

ZENITH Chronomaster Sport – najnowsze wcielenie El Primero, od półwiecza jednego z najbardziej kultowych, mechanicznych stoperów na rynku, potrafi mierzyć czas z dokładnością do 1/10 s!

Najlepsze zegarki 2021 – Zegarek do 10 tysięcy złotych

LONGINES Classic Sector Black Dial „BoR” – klasyczne proporcje, wysmakowana prostota oraz niezaprzeczalna funkcjonalność. Design czytelny i utrzymany w stylu vintage.

Najlepsze zegarki 2021 – Wybór internautów

TISSOT PRX Powermatic 80 Blue Dial – tarcza przypominająca tabliczkę czekolady, automatyczny naciąg gwarantujący osiemdziesiąt godzin rezerwy chodu i odporność na działanie pola magnetycznego. Ideał.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jak dobrać zegarek do ubioru? Poradnik ELLE MAN