Zdaniem specjalistów nawet jeden źle dobrany dodatek może zrujnować nawet najlepszy strój. Jednym z tych niewielkich, ale znaczących elementów jest bez wątpienia zegarek. Nie ma co się oszukiwać – mężczyźni mają tendencję do kupowania jednego zegarka, który najbardziej im się w danej chwili podoba, a następnie do noszenia go cały czas niezależnie od okoliczności. To oczywiście poważny błąd, ponieważ nie istnieją zegarki uniwersalne, które będą pasowały zarówno do garnituru, jak i stroju codziennego, kompletu do pracy czy w końcu podczas uprawiania sportu. Właśnie dlatego trzeba mieć w swojej szufladzie choć kilka czasomierzy, które będą pasowały do różnego rodzaju ubrań.

Jeśli odpowiednie dobranie zegarka w zależności od okazji i okoliczności sprawia Ci problem, koniecznie zapoznaj się z naszym prostym poradnikiem. Bo w gruncie rzeczy to wcale nie jest aż tak złożone zagadnienie! Oto kilka zasad, dzięki którym będziesz wiedział, jak dobrać zegarek do ubioru.

PRZECZYTAJ TEŻ: Pierwszy zegarek dla syna – jaki model wybrać? Nasze propozycje!

Jaki zegarek do garnituru? Formalny styl rządzi się swoimi prawami!

Wydaje się, że panowie najwięcej błędów popełniają podczas dobierania zegarka do garnituru. A niezależnie od tego, czy ubierają go codziennie do pracy, czy tylko kilka razy do roku na specjalne okazje – zasady doboru zegarka są takie same.

Zegarki pasujące do formalnego stylu to takie, których koperta nie jest zbyt duża, a także dobrze komponuje się z mankietem koszuli oraz marynarką. Zdecydowanie bardziej do garnituru pasuje skórzany pasek, niż stalowa bransoletka. Choć jest ona mniej trwała, w takich okolicznościach skóra prezentuje się po prostu zdecydowanie lepiej. Nie można zapomnieć również o samym wyglądzie zegarka. W wypadku stroju formalnego warto kierować się zasadą – im mniejszy i jaśniejszy cyferblat, tym lepiej. Zegarek do garnituru musi być szykowny, elegancki i nie rzucać się przesadnie w oczy. Nie może stanowić dodatku dominującego.

PRZECZYTAJ TEŻ: Jaki zegarek kupić w prezencie? [PROPOZYCJE ELLE MAN]

Strój casual lub smart casual – jaki zegarek wybrać?

W przypadku strojów casual lub smart casual panuje dużo większa dowolność. Będziesz mógł sobie pozwolić na nieco więcej szaleństwa. Jeśli do pracy nie musisz chodzić w stroju formalnym, możesz postawić – jako dopełnienie – na zegarek zarówno ze skórzanym paskiem, jak i bransoletką. Koperta może być już większa i bogaciej zdobiona. Kolory inne, niż jasne również są mile widziane. Wybierając zegarek do stroju codziennego możesz w łatwiejszy sposób wyrazić siebie i swoje preferencje, nie psując jednocześnie ostatecznego efektu.

Oczywiście jest jedna zasada – nie przesadź! W ofercie producentów są również zegarki bardzo rozbudowane i krzykliwe. Nie będą pasowały do strojów smart casualowych, ponieważ te powinny być zbalansowane. Te najbardziej ekstrawaganckie modele zostaw na wyjścia do klubu czy baru ze znajomymi. No i nie zapominaj, że niezależnie od stroju, zegarek powinien pasować kolorystycznie do innych dodatków, które aktualnie masz na sobie.

Zegarki sportowe i do treningu

Jeśli chodzi o zegarki do uprawnia sportu, to sprawa wydaje się najprostsza. Na starcie odpadają zegarki ze skórzanym paskiem (nasiąka on potem i szybko się niszczy) oraz ze stalową bransoletką (są ciężkie i mogą powodować podrażnienia spoconej skóry). Pozostają więc zegarki z gumowymi oraz plastikowymi paskami, które są najwygodniejsze podczas uprawiania sportu. W tym wypadku duże i bardzo duże koperty nie są problemem – podczas treningu musisz mieć wgląd w dane, które pojawiają się na wyświetlaczu, więc duże w tym wypadku znaczy lepsze. Wybierając zegarek do uprawniania sportu zwracaj uwagę na jego funkcje dodatkowe. Te zawsze są w cenie!

PRZECZYTAJ TEŻ: W. Kruk. Najciekawsze zegarki do 500, 1000, 2000, 5000 i powyżej 10000 złotych

Jeśli chodzi o zegarki, powinieneś stawiać na jakość

Choć ta kwestia nie wiąże się bezpośrednio ze ubraniami, warto o niej wspomnieć. Podczas kupowania zegarka zwracaj uwagę na jego oryginalność oraz renomę producenta. Wybieranie tanich modeli, czy co gorsza podróbek to również modowa wpadka, którą co bardziej zorientowani miłośnicy zegarków zauważą w mgnieniu oka. Zakup stylowego zegarka od znanego producenta to bez wątpienia duży wydatek. Ale jednocześnie inwestycja – kupując dobry czasomierz powinieneś mieć świadomość, że będziesz mógł z niego korzystać latami. Są przecież modele, które nigdy nie wychodzą z mody. Wybieraj je, żeby skompletować zestaw zegarków, które będą mogły Ci służyć niezawodnie niezależnie od okoliczności.