Najlepsze kosmetyki do włosów kręconych są pozbawione parabenów i silikonów. Jeśli jesteś dumną posiadaczką kręconych włosów to nie trzeba Cię przekonywać, że pielęgnacja loków to spore wyzwanie. Zmorą właścicielek kręconych włosów jest nadmierne puszenie i rozkręcanie się pasm. Lok, w przeciwieństwie do włosa prostego, ma utrudnioną dystrybucję sebum, czyli naturalnego emolientu, który nadaje mu elastyczność i miękkość.

Włosy kręcone - jak pielęgnować?

Podstawowe potrzeby kręconych włosów to: nawilżenie, wzmocnienie i wygładzenie. Jeszcze ważniejsza jest właściwa stylizacja włosów kręconych. Kluczowe jest prawidłowe mycie i suszenie. Do mycia najlepiej używać odżywek i kremów myjących w formie pianki 2w1 – szampon i odżywka. Oczyszczają skórę głowy oraz odżywiają włosy bez zbędnego obciążenia. Włosy kręcone należy suszyć naturalnie bez użycia suszarki lub wykorzystując jej zimny nawiew. Pamietajcie o dyfuzorze! Gwarantuje odbicie włosów od nasady i nadanie pięknego, pełnego skrętu lokom. Jeszcze lepszy skręt otrzymacie dzięki ugniataniu włosów, najlepiej przez ręcznik z mikrofibry.

Kręcone włosy - najlepsze kosmetyki

Kręcone włosy są stworzone dla fanek rockowego stylu i lat 70. W tym sezonie najmodniejszą fryzurą dla naturalnie kręconych włosów jest lob z grzywką zachodzącą na oczy. To inspiracja argentyńską modelką - Micą Arganaraz. Aby uzyskać taki look nie wystarczy mgiełka z solą morską. Włosy muszą być dobrze odżywione i wygładzone. Nowością są też delikatne pianki do mycia bez parabenów. Sprawdźcie nasze ulubione i sprawdzone kosmetyki do kręconych włosów >>>