Jak wyglądają łamane loki?

Łamane loki charakteryzują się nieco niedbałą strukturą. Są to delikatne fale, które wydają się być uformowane w sposób niezobowiązujący i swobodny. W przeciwieństwie do idealnie wymodelowanych loków łamane loki oferują bardziej nonszalancki sznyt. To fryzura uwielbiana przez takie gwiazdy jak Kendall Jenner i Hailey Bieber. Nic w tym dziwnego, bo pięknie odbija włosy od nasady i dodaje im objętości. Ten sposób stylizacji włosów daje spontaniczny efekt, nadając fryzurze lekkości.

Komu pasują łamane loki?

Łamane loki pasują do różnych typów włosów i kształtów twarzy. Jest to uniwersalna fryzura, która może być dostosowana do każdego typu urody. Włosy łamane w fale sprawdzą się zarówno na długich, jak i krótkich włosach. Ten styl doskonale podkreśla naturalność i nadaje się zarówno do codziennego noszenia, jak i na specjalne okazje. Warto również wypróbować różne style łamanych loków, dostosowując je do okazji. Czasami subtelne, rozproszone fale są idealne na co dzień, podczas gdy bardziej zdefiniowane loki może być odpowiednie na specjalne wydarzenia.

Sprawdź też: Loki na skarpetki, czyli jak zakręcić włosy bez użycia ciepła. 4 viralowe sposoby na łatwe do zrobienia fale

Jak zrobić łamane loki?

Aby uzyskać efekt łamanych loków, możesz skorzystać z różnych metod. Łamane loki można uzyskać poprzez zastosowanie różnych technik kręcenia na gorąco, takich jak użycie lokówek o różnych średnicach, prostownica lub naturalnymi metodami – np. poprzez zaplatanie podatnych na kręcenie włosów w grube warkocze. Kluczowym elementem do uzyskania tej fryzury jest jednak zachowanie swobody i naturalności w procesie stylizacji, aby efekt był bardziej rozproszony niż precyzyjny. Z tego powodu na koniec stylizacji warto spryskać je odrobiną suchego lakieru do włosów i rozczesać palcami lub grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami, aby nieco rozproszyć ich strukturę i nadać fryzurze lekko niedbały, nonszalancki wygląd.

Łamane loki lokówką

Jednym z najpopularniejszych sposobów na stworzenie łamanych fal jest użycie lokówki o większej średnicy. Zakręć włosy tak jak zawsze, ale pozostaw końcówki włosów proste.

Łamane loki prostownicą

Innym sposobem na wykonanie łamanych loków jest wykorzystanie kolejnego gorącego narzędzia – prostownicy. Ta technika polega na delikatnym zgniataniu włosów podczas ich modelowania, aby w rezultacie otrzymać łamane fale. Warto eksperymentować z kierunkiem zginania prostownicy, aby uzyskać naturalny i nieregularny efekt.

Sprawdź też: Jak zrobić loki prostownicą? Ta prosta metoda nie zawodzi

Kluczem do uzyskania idealnych łamanych loków jest unikanie zbyt perfekcyjnego podejścia i pozostawienie pewnej swobody w formowaniu fal. Podczas procesu kręcenia włosów, zaleca się również zachowanie różnych kierunków skrętu poszczególnych pasm włosów. To sprawi, że efekt będzie bardziej naturalny i organiczny.

Jak szybko i łatwo zrobić łamane loki?

Szybkie i łatwe łamane loki można osiągnąć, poprzez użycie prostownicy do kręcenia włosów. Wystarczy podzielić włosy na sekcje, a następnie delikatnie przesuwać prostownicę, jednocześnie obracając ją w różnych kierunkach. Pozwoli to uzyskać naturalne i niedbałe fale, zachowując jednocześnie lekkość stylizacji. Aby uzyskać połamane loki za pomocą prostownicy, warto wybrać prostownicę o płaskich płytkach i delikatnie zagiąć nią kosmyki włosów podczas modelowania. Unikaj zbyt silnego docisku prostownicy, aby uzyskać naturalne i łagodne fale.

Jak zrobić łamane loki naturalnym sposobem?

Jeśli preferujesz naturalne metody stylizacji włosów bez użycia gorących narzędzi, aby uzyskać łamane loki, możesz spróbować metody bez ciepła. Wystarczy zwilżyć włosy, a następnie związać je w luźne warkocze. Po wyschnięciu włosy staną się lekko falowane. Nadasz im efekt łamanych loków bez użycia gorących narzędzi.

Gniecione loki

Kolejny sposób to łamane loki naturalnym sposobem to gniecenie włosów. Gniecione loki są łatwą do uzyskania i modną fryzurą, którą można osiągnąć poprzez zgniecenie włosów dłońmi po nałożeniu na nie produktu do stylizacji, np. modelującej pianki. Ta metoda daje swobodny i naturalny efekt, który nadaje fryzurze charakteru i oryginalności.

Łamane loki na krótkich włosach

Chociaż krótkie włosy mogą wydawać się trudniejsze do uformowania w łamane fale, można na nich osiągnąć ten efekt. Wystarczy użyć lokówki o mniejszej średnicy lub prostownicy o węższych płytkach. Delikatne, krótkie fale dodają lekkości i objętości krótkim włosom, jednocześnie nadając fryzurze niezobowiązujący charakter.

Sprawdź też: Hollywoodzkie fale – jak zrobić? Spektakularna fryzura, która dodaje szyku i elegancji

Co nałożyć na włosy przed kręceniem?

Przed kręceniem włosów warto zastosować produkt termoochronny, który chroni włosy przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur. Serum lub spray termoochronny pomaga utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia we włosach i chroni przed uszkodzeniami spowodowanymi stylizacją za pomocą ciepła.

Jeżeli twoje włosy są mało podatne na kręcenie, możesz również nałożyć na nie produkt wydobywający skręt, taki jak np. pianka do stylizacji włosów. Dodatkowo ważne jest, aby dostosować ilość użytego produktu do własnego typu włosów. Osoby o cienkich włosach mogą preferować lżejsze produkty, aby uniknąć uczucia obciążenia, podczas gdy osoby o gęstych włosach mogą sięgnąć po bardziej bogate formuły, aby uzyskać lepszą kontrolę nad falami.

Ostatecznie, kluczowym elementem jest zabawa i eksperymentowanie z własnym stylem, dostosowując techniki tworzenia łamanych fal do indywidualnych preferencji i typów włosów.