Modne torebki z okrągłą rączką – inspiracje z wybiegów

Skąd moda na torebki z charakterystyczną, okrągłą rączką? Jako absolutny klasyk gatunku uznaje się model Nile Bracelet z metką Chloé. Nazwa odnosząca się do egipskiej rzeki, chociaż wyrwana z kontekstu dość enigmatyczna i niezrozumiała, nabiera sensu dopiero wtedy, kiedy przyjrzymy się bliżej historii Gaby Aghion, założycielki jednego z najbardziej rozpoznawalnych dziś domów mody na świecie. Zanim bowiem w latach 40. przeniosła się ona do rozbuchanego artyzmem Paryża, wychowywała się i mieszkała w niezwykle barwnej, przesiąkniętej kulturą i tradycją Egiptu Aleksandrii. Francuską it-bag z egipskimi korzeniami wyróżnia właśnie przywołany wyżej detal - subtelny, metalowy uchwyt w kształcie idealnego okręgu, który w sezonie wiosna-lato 2019 podbija wybiegi w przynajmniej kliku wcieleniach:

Modne torebki na jesień i zimę 2019 od polskich marek >>

Roksanda/Giorgio Armani/Cult Gaia / Imaxtree/cultgaia.com/Imaxtree

Giorgio Armani na nadgarstek zakłada modelkom niewielkie kuferki zawieszone na srebrnej, okrągłej rączce, a Roksanda Ilinčić klasyczną formę skórzanej listonoszki przełamuje okrągłymi uchwytami raz wykonanymi z drewna, innym razem z transparentnego plastiku.Wielbicielki romantycznego stylu boho z pewnością kojarzą z kolei najbardziej rozpoznawalną na Instagramie torebkę od Cult Gaia. Popularny model zaprojektowana na bazie efektownych splotów makramy w tym sezonie kupić możecie między innymi w wyrazistym, ceglanym kolorze i subtelnym odcieniu pudrowego różu. 

5 modnych dodatków na wiosnę 2019, którymi efektownie ozdobicie każdą torebkę, którą macie w szafie

Gdzie kupić najpiękniejsze torebki z okrągłą rączką na sezon wiosna-lato 2019?

Za torebkę Nile Bracelet od Chloé zapłacić trzeba ok, 1300 euro. Koszt instagramowej it-bag z okrągłą rączką z oferty Cult Gaia to 168$. Jeśli tak jak my akurat nie dysponujecie podobną kwotą przeznaczoną na sezonowe zakupy modnych dodatków, koniecznie zerknijcie poniżej, na naszą redakcyjną listę znacznie bardziej przystępnych cenowo alternatyw z popularnych sieciówek. Wśród naszych ulubieńców torebki z okrągłą rączką z metką Mango, Reserved i Mohito: