Laseroterapia to nic innego, jak sesja zabiegów terapeutycznych, podczas których wykorzystuje się lasery medyczne. Wiązką światła działamy punktowo, na konkretne miejsce na ciele, a pochłaniane przez nasz organizm światło potrafi m.in. działać przeciwbólowo i poprawiać mikrokrążenie. Lasery wykorzystywane są przy fizjoterapii, w chirurgii, stomatologii, a także kosmetologii oraz medycynie estetycznej. W jaki sposób lasery mogą poprawić urodę? 

Laser na przebarwienia 

Najpopularniejszym problemem skóry, do którego wykorzystuje się laseroterapię, są oczywiście przebarwienia. Na nieestetyczne plamki długo nie było rady - złuszczanie dawało krótkotrwałe efekty, a zabiegi z wykorzystaniem lasera ograniczały się jedynie do ich usuwania. Co to oznaczało w praktyce? A no tyle, że osoby posiadające skórę ze skłonnością do przebarwień z tym problemem musiały radzić sobie co sezon na nowo. A jednej przyczyny powstawania przebarwień nie ma. Winę możemy zwalać zarówno na geny, jak czynniki zewnętrzne, m.in. zanieczyszczenia środowiska czy kontakt ze światłem niebieskim, emitowanym przez ekrany telefonów i komputerów. 

Najtrudniejsza do usunięcia dyskoloracja to ta powodowana melasmą. Występuje ona głównie u kobiet – na twarzy, dłoniach, dekolcie, a także na ramionach i nogach.

Po 35-tym roku życia przebarwienia ma ok. 30% kobiet, po pięćdziesiątce aż 90%. Problem ten więc nie dość, że jest powszechny, to jeszcze narasta z wiekiem. 

Szczęśliwa wiadomość? Fotona znalazła sposób zarówno na usuwanie istniejących już plam, jak i zapobieganie powstawaniu nowych przebarwień. Marka opracowała czteroetapowy zabieg, w którym stosuje różne tryby pracy, aby osiągnąć długotrwały efekt czystej skóry bez przebarwień. Oto Melasma 4D - nowy laserowy zabieg na przebarwienia od Fotony:

Teraz w jednym zabiegu na przebarwienia odnajdziemy aż 4 procedury laserowe. Pierwszy koncentruje się na pokonaniu melasmy - długotrwałym wyciszeniu jej produkcji, a tym samym zastopowaniu powstawania nowych przebarwień. Następny uspokaja stany zapalne i działa przeciwzapalnie, kolejny regeneruje naskórek przy pomocy krótkich impulsów lasera o niskiej fluencji, a ostatni zamyka naczynia, działają punktowo w miejscach występowania pajączków. 

I co najlepsze! Zabieg mimo 4 technik wcale nie trwa długo! Na sesję z Melasma 4D od Fotony wystarczy zarezerwować sobie ok. 30-40 minut. Pełna terapia, która długotrwale leczy melasmę, składa się z 4-8 zabiegów, wykonywanych co dwa tygodnie. 

Laser a łysienie

Laserem jesteśmy w stanie również poprawić kondycję naszych włosów, a dokładniej - przywrócić nawet 75% ich gęstości. Laser erbowo-yagowy okazał się wyjątkowo skuteczny w bezoperacyjnej stymulacji wzrostu włosów u pacjentów z łysieniem androgenowym. Badania potwierdzają, że laser o długości fali 2940 nm budzi „uśpione” włosy i stymuluje do fazy wzrostu.

I to nawet po 8 latach od momentu uśpienia mieszków włosowych! 

Oczywiście najlepiej zacząć działać jak najwcześniej. Jak rozpoznać łysienie androgenowe? "U pań włosy przerzedzają się od szczytu głowy, bez przesunięcia granicy zarostu. U mężczyzn proces utraty włosów zaczyna się z reguły od cofnięcia linii zarostu na czole i skroniach. Powstają wtedy tzw. zakola, które przesuwają się ku tyłowi. Łysienie pojawia się też na szczycie głowy (tzw. zakonna tonsura) i rozchodzi promieniście. Łysienie androgenowe dotyka w ciągu życia ok. 50% kobiet i aż 96% mężczyzn rasy białej" - tłumaczą eksperci Fotona. Dedykowany tej terapii laser firmy Fotona wywołuje w skórze efekt termiczny. Równomiernie podgrzewa głębsze jej warstwy do 65 stopni Celsjusza bez naruszenia ciągłości naskórka. Daje to aż 3 korzyści: 

  1. Pod wpływem szoku termicznego zwiększa się dopływ krwi do „uśpionych” mieszków włosowych. Gwałtowna reakcja poprawia dotlenienie i odżywienie brodawek włosowych, a mieszki włosowe zyskują energię do wytwarzania pełnowartościowych włosów.
  2. Super-długie impulsy w trybie SMOOTH pobudzają uwolnienie czynników wzrostu (TGFB3 i EGF). To także ma ogromne znaczenie dla wytworzenia włosów dobrej jakości.
  3. Laserowy zabieg Er: YAG poprawia regenerację naskórka. Przyspieszona wymiana komórek naskórka powoduje, że szybciej regenerują się i wzrastają mieszki włosowe osłabione przez androgeny.

Brzmi skomplikowanie? Wcale taki nie jest. Na zabieg przychodzimy ze świeżo umytymi włosami, a po zabiegu stosujemy nawilżające szampony lub serum z kwasem hialuronowym.

PS Ponieważ laser Er: YAG w trybie SMOOTH nie przerywa ciągłości naskórka, zabieg jest bezbolesny, nie wymaga chłodzenia czy znieczulenia. 

Nowa generacja laserów 

To jeszcze nie wszystko! Do gabinetów właśnie wkroczył laser trzeciej generacji, który na nowo definiuje skuteczność zabiegów laserowych. To suma aż 50 lat doświadczenia marki Fotona, która nieustannie wiedzie prym w projektowaniu i produkcji systemów laserowych na świecie. System StarWalker® generuje aż 4 długości fal laserowych i 14 trybów pracy. O jego potędze świadczy fakt, że jest w stanie wyemitować gigantyczną moc w ultra-krótkich impulsach. I wygląda zupełnie inaczej! Jego design jest bardzo elegancki, co spotkało się z uznaniem ekspertów - system zdobył m.in. prestiżową nagrodę Red Dot Design Award, przyznawaną za największe osiągniecia we wzornictwie przemysłowym. Tylko spójrzcie: 

 

 

Nie dajcie się jednak zwieść pozorom - w tym niewielkim urządzeniu kryje się supermoc. System StarWalker® to najskuteczniejszy pogromca tatuaży. Wcześniej tego typu zabiegi wymagały zaangażowania kilku urządzeń. Aby całkowicie usunąć tatuaż, należy bowiem zastosować fale laserowe różnej długości, inne dla kolorów – czarnego, grantowego czy brązu, inne dla czerwieni, a jeszcze inne w przypadku niebieskiego czy zieleni. System StarWalker® tatuaże usuwa samodzielnie! Urządzenie wytwarza aż 4 długości fal laserowych, dzięki czemu umożliwia skuteczne i zaawansowane usuwanie wielokolorowych tatuaży. A żeby tego było mało, jest również ekstremalnie skuteczny w leczeniu przebarwień i zmian naczynkowych, dodatkowo silne i nieinwazyjne napina skórę, a także łagodzi umiarkowane formy trądziku pospolitego i usuwa owłosienie. Imponujące? Jego możliwości najlepiej sprawdzić na własnej skórze ;) 

Więcej informacji znajdziecie na stronie http://www.btlestetyka.pl/