Skarpetki noszone do sandałów? Kojarzą się ze źle ubranymi mężczyznami podczas wakacji. Skarpetki w duecie ze szpilkami? Nasuwają skojarzenia z czasami dzieciństwa, kiedy jako małe dziewczynki przymierzałyśmy (dużo) za duże buty na obcasie naszej mamy. Światowi projektanci już od kilku sezonów próbują nas jednak przekonać do tego dość trudnego zestawu. Modne są zarówno wełniane skarpetki zmiksowane z parą aksamitnych pastelowych sandałków (Emilio de la Morena), jak i odkryte buty połączone ze zmysłowymi kabaretkami (Marco de Vincenzo). Trendsetterki na ulicach światowych stolic mody noszą botki na słupku, a bawełnianą (zazwyczaj kolorową i pokrytą nadrukiem) skarpetkę naciągają na kostkę, by wystawała z cholewki. Mamy wrażenie, że skarpetki coraz częściej urastają do rangi bardzo ważnego dodatku - zdjęcia street fashion z tygodni mody są dowodem na to, że nierzadko znajduje się na nich logotyp jednego z kultowych domów mody. Jak się okazuje, na przykład skarpetki Gucci świetnie wyglądają z metalicznymi butami. 

Wiosną 2017 zakochałyśmy się w tak zwanych "kaczuszkach". Pantofle na takim niskim i delikatnie wygiętym obcasie zadziwiająco dobrze komponują się z transparentnymi skarpetkami ze ściągaczem. Od tamtej pory moda na ten "brzydki" duet nie mija. Kolejnym pomysłem na to, jak nosić skarpetki z obcasami jest klasyczne połączenie czarnych szpilek z białą sportową skarpetką frotte. Trend ten bije rekordy popularności w Japonii, ale przenosi się stopniowo także na ulice europejskich miast.

Świetny sposób na ogranie skarpetek z sandałkami na szpilce znalazła Kendall Jenner. Modelka i celebrytka pojawiła się w efektownej sukni projektu Giambattista Valli i w cielistych przezroczystych skarpetkach oraz w metalicznych odkrytych butach podczas Festiwalu Filmowego Cannes 2017, a dokładniej na premierze filmu "120 Beats Per Minute". O jej stylizacji z czerwonego dywanu mówili (jeszcze długo) wszyscy. 

 

Jak nosić skarpetki do obcasów - GALERIA>>