Byk 
20 kwietnia – 20 maja

Jeśli kiedykolwiek, patrząc na życie innych, marzyłaś o tym, żeby twoje tak wyglądało – w tym roku może się to spełnić. Wszystko dzięki kwietniowej koniunkcji Jowisza i Urana w Byku. Obecność tego drugiego w twoim znaku oznacza zamieszanie, które nie zawsze wydaje się korzystne. Jednak gdy spojrzysz na to z perspektywy czasu, okazuje się, że to, co dzięki niemu się wydarzyło, przyniosło same dobre rzeczy. W 2024 przez kilka pierwszych miesięcy w twoim znaku znajduje się również Jowisz, który sprawia, że twoje życie staje się lepsze i bardziej zabawne. Dzieje się to raz na 12 lat. A sytuacja, w której obie planety są w Byku, nie zdarzy się do 2107 roku. Dlatego gdy spotka cię w tym roku coś niesamowitego i całkowicie nieoczekiwanego, przyjmij to bez względu na wszystko. O pozytywną energię w karierze zadba Pluton. Jego obecność w twoim znaku sprawi, że nawet jeśli twoje życie zawodowe dotychczas było udane, teraz odkryjesz zupełnie nowe ścieżki. Nie rezygnuj z żadnej okazji, bo Jowisz, odpowiedzialny za obfitość, przechodzi do sektora finansów twojego znaku niedługo po spotkaniu z Uranem i pozostaje tam przez resztę roku.

Baran 
22 marca – 19 kwietnia

Ten rok zapowiada się jako jeden z najlepszych w twoim życiu. Pierwsza połowa to czas ciężkiej pracy, osiągnięć i nagród, na które zasługujesz. Druga, wolniejsza, pozwoli ci przemyśleć i zaplanować projekty. Między tymi dwiema częściami roku Mars, twój władca, przechodzi przez znak Barana, co oznacza dla ciebie same korzyści. Także finansowe. Na koniec roku będziesz cieszyć się spokojem, spędzając czas z rodziną i przyjaciółmi, a może nawet romansem. Mars okrąża zodiak w nieco ponad dwa lata. To oznacza, że jeśli ten rok jest dla ciebie dobry, następny może nie być. 2024 zapowiada się szczególnie, bo Mars zaczyna go na szczycie horoskopu, w sektorze kariery, a Pluton opuszcza znak Koziorożca, ustępując ci drogi. Po raz pierwszy od ponad dekady możesz zrealizować swoje plany z sukcesem, bez przeszkód ze strony Plutona. W uczuciach intensywnie. Przyjaźń przerodzi się w coś głębszego i zaprowadzi was w nieznane. Jeśli tego chcesz, to świetnie, jeśli nie – bądź ostrożna. Pod koniec roku będziesz zadowolona ze stanu swojego związku, ale twój partner będzie chciał wejść w kolejny etap.

Bliźnięta
21 maja – 20 czerwca

Nadszedł czas, by myśleć odważnie. Jowisz pojawi się w twoim znaku pod koniec maja i zostanie w nim do czerwca 2025. Zadba o świetne okazje. Twoim zadaniem będzie wybranie jednej albo więcej, jeśli uznasz, że dasz radę. Kuszące będzie rozważanie i odpuszczanie każdej po kolei z nadzieją, że następna będzie lepsza. To pewny sposób na to, by skończyć z niczym. Jowisz lubi dobrą zabawę i zaprasza cię do niej, ale pamiętaj, że wyzwaniem jest zobowiązanie. Twoją pierwszą myślą jest to, co się stanie, jeśli coś, w co zainwestowałaś, okaże się nieskuteczne i pociągnie cię w dół? Odpowiedź jest taka, że kiedy Jowisz podsuwa pomysły, rzadko się nie udają. Masz szansę na wykorzystanie całego talentu, którego dotąd nie miałaś szansy użyć. W życiu osobistym będą rządzić zaćmienia. Dostaniesz to, czego potrzebujesz, a nie to, czego chcesz. Jeśli w twoim związku wydarzy się coś, na co nie byłaś gotowa, to znaczy, że unikałaś tematu. Zaćmienia dają impuls do działania. Jeśli jesteś singielką, przestaniesz nią być. I będziesz chciała iść dalej.

Rak 
21 czerwca – 22 lipca

Ten rok pozwoli ci zmienić scenariusz swojej przyszłości. Możliwości są tak duże i sięgają tak daleko, że niemal niemożliwe jest zdefiniowanie, co ostatecznie może to dla ciebie oznaczać. Ale jeśli naprawdę chcesz żyć innym życiem, a nie tylko udoskonaloną wersją tego, które masz, to jest rok, na który czekałaś. Przez ostatnie 15 lat musiałaś radzić sobie z obecnością Plutona w Koziorożcu. Dlatego za każdym razem, gdy chciałaś zrobić coś nowego albo krok do przodu w swoich długoterminowych planach, Pluton stał na twojej drodze. Tego rodzaju ciągłe ograniczenia prowadzą do przekonania, że twoja ścieżka życiowa jest ustalona i że za 10 czy 20 lat będziesz robić mniej więcej to samo. Ale, zaczynając od tego roku, Pluton będzie w Wodniku, więc nie będzie patrzył ci w oczy za każdym razem, gdy odważysz się podnieść głowę. Jesteś wolna od jego ograniczeń i możesz zacząć działać niezależnie. To ogromna zmiana i zajmie ci trochę czasu, zanim się do tego przyzwyczaisz. Nie spiesz się.
Twoje życie osobiste również uwolni się od hamującego wpływu Plutona. Jeśli uważałaś, że wprowadzenie dużych zmian w waszym związku byłoby zbyt wielkim ryzykiem, poczujesz, że są one dokładnie tym, czego potrzebujecie, by wasza relacja rozkwitła. Staniesz się odważniejsza, bardziej stanowcza i będziesz dużo szczęśliwsza.
Zaćmienie Słońca w kwietniu może przynieść zmianę, która wcześniej była poza twoim zasięgiem. Jeśli oznacza to przeprowadzkę i inny styl życia – w porządku. Nie martw się o nic.

Lew 
23 lipca – 22 sierpnia

To rok, w którym planety o największej mocy i aktywności znajdują się w górnej części horoskopu, co oznacza, że będzie dużo się działo. A wszystko na arenie publicznej. Będziesz dawać występy, czyli to, co lubisz najbardziej i w czym jesteś świetna. Te same planety stworzą też nowe scenariusze. Będziesz improwizować, uczyć się w trakcie działania, ale twoja energia i talent sprawią, że wszystko się ułoży. Ten proces nie będzie dla ciebie łatwy, ale przyzwyczaisz się do nowej rzeczywistości. W życiu osobistym też zmiany. Jeśli masz romans, będziesz się zastanawiać, ile dla siebie znaczycie. Może się okazać, że gdy zewnętrzna presja narasta, nie macie już czasu na spotkania albo że szukacie wsparcia u siebie nawzajem. Prawdopodobnie będzie to przełomowy rok w twojej karierze. Mimo że już od pewnego czasu Uran kieruje cię na inną ścieżkę, teraz wspierany przez Jowisza sprawi, że dostaniesz propozycję, której nie będziesz mogła odrzucić. To będzie coś zupełnie nowego, ale stworzonego dla ciebie. Jeśli chodzi o finanse, wydaje się, że będzie to raczej rok oszczędzania niż wydawania.

Panna
23 sierpnia – 22 września

Rok 2024 będzie cię prowadził w kilku kierunkach jednocześnie. Nowe okoliczności sprawią, że zaczniesz mieć wątpliwości, czy to, co dotychczas uważałaś za prawdziwe, takie jest. Ta sytuacja przyniesie wiele inspiracji, które rozbudzą twoje ambicje i nakłonią do nowego otwarcia w karierze. Mimo narastającej presji finansowej zaufaj swoim umiejętnościom – są większe, niż myślisz. Masz rację, przewidując trudności, które mogą przynieść te zmiany, ale jesteś zbyt pesymistyczna. Finał nie będzie ani najgorszy, ani najlepszy. Bądź odważna i zobacz, co się wydarzy.
W okolicy twoich urodzin będziesz oddalać się od partnera, a on od ciebie. Obydwoje z oczekiwaniem, że coś nastąpi. Jednak żadne z was nie będzie mieć wystarczającej determinacji, żeby podjąć decyzję. Możliwe, że stworzycie bardziej elastyczną wersję związku. W pracy pomoże ci Jowisz, dając pełne 12 miesięcy energii i możliwości do tego, co chcesz robić. W pewnym sensie to problem, bo wszystkie przedsięwzięcia będą równie udane. Będziesz musiała dokonać wyboru, bo zabraknie ci zasobów, by realizować je z zaangażowaniem. W finansach zarówno zyski, jak i straty. Jeśli jesteś gotowa podjąć ryzyko, Jowisz cię nagrodzi.

Waga 
23 września – 22 października

Jesteś przyzwyczajona do stosunkowo elastycznego podejścia do życia. Jeśli coś nie działa, próbujesz alternatywnych rozwiązań i potrafisz zrezygnować z komfortowych dla siebie rozwiązań, by ktoś był szczęśliwy. Ale to wszystko się zmieni, gdy Pluton wejdzie w znak Wodnika. Od tego momentu, gdy będziesz grać w jakąkolwiek grę, będziesz chciała wygrać. Nie pozwolisz nikomu zająć twojego miejsca. To ogromna zmiana i ludzie, którzy znają cię od dawna, będą zdumieni twoim podejściem. Co więcej, ono nie zniknie, bo Pluton pozostanie w tym obszarze przez następne 20 lat. Czy to będzie dla ciebie dobre? Tak. Jeśli się zastanawiałaś, kiedy zaczniesz robić postępy w karierze i życiu prywatnym, takie jak widzisz u innych, to właśnie ten moment. W lutym Wenus i Mars spotkają się, co może oznaczać początek nowego romansu. Tym razem nie pozwolisz, by była to przegapiona okazja. Zaskoczysz sama siebie tym, na co się odważysz i jakie przyniesie to rezultaty. W pracy twoje osiągnięcia mogą wydawać się mniej pewne, co może być efektem zwiększonej asertywności, napędzanej przez Plutona. To może prowadzić cię do poszukiwania bardziej satysfakcjonujących wyzwań zawodowych. Wszystko rozwiąże się we wrześniu.

Skorpion 
23 października – 22 listopada

Twój władca Pluton opuszcza znak Skorpiona, dlatego zmieni się kierunek, w którym idziesz. Może wydawać się to niewygodne w przypadku długoterminowego projektu, w który jesteś zaangażowana, ale będzie to dobre dla ciebie. Czy chcesz tego samego, co wtedy, gdy Pluton zmieniał znak w 2008 roku? Nie. Od tego czasu wiele zmieniłaś, a teraz znowu przyszedł czas na nowe. Choć wolałabyś uniknąć eksponowanej pozycji, nie zdziw się, jeśli zostaniesz poproszona o przewodzenie innym. Nagroda? Władza i kontrolowanie sieci wpływów. Nowa pozycja Plutona sprawia, że ten rok jest początkiem nie tylko następnych 20 lat, lecz także reszty twojego życia. Na zakończenie roku przewidywane jest zaćmienie w obszarze związanym z wydarzeniami z przeszłości, co symbolizuje zamknięcie drzwi za nimi i otwarcie nowej ścieżki w przyszłość. W życiu osobistym nagłe zmiany w długotrwałym związku. Nie będzie to to, czego oczekujesz. W karierze – rok cierpliwości. Od sierpnia powinnaś poczuć stabilniejszy grunt, a na koniec roku znajdować się w dominującej pozycji.

Strzelec 
23 listopada – 21 grudnia

W 2024 zmiany będą zachodzić wokół ciebie, ale to nie ty będziesz decydować. Twoja rodzina, twój partner będą podejmować inicjatywy, a ty będziesz podążać za nimi. I wcale to nie jest zła sytuacja. Nadal będziesz odwiedzać nowe miejsca i być w towarzystwie ukochanych osób, tyle że tym razem jako pasażer, a nie kierowca. Przynajmniej przez kilka miesięcy. Nie martw się, w wielu aspektach da ci to nową perspektywę podróży. Największe zmiany w tym roku nadejdą najprawdopodobniej w związku. Może wydarzyć się coś, czego nikt z was nie oczekiwał. Zyskacie nową energię i entuzjazm na to, co przed wami. I to właśnie twoje życie osobiste będzie napędzać wszystko inne. Po prostu pozwól rzeczom się dziać. To wszystko będzie dla ciebie nowe i może nawet nieco przerażające, ale bardzo przyjemne. W karierze czas zadawania pytań. Będziesz się zastanawiać, czy idziesz właściwą drogą i czy robisz to dobrze. Ostatecznie odkryjesz, jakie są twoje prawdziwe motywacje. Spokojnie wszystko kontynuuj. Nowe możliwości zawodowe mogą pojawić się w 2025 roku, gdy twój władca Jowisz będzie znacznie silniejszy. Wtedy wrócisz do tematu. Jeśli chodzi o finanse, ten rok będzie lepszy, niż byś się tego spodziewała.

Koziorożec 
22 grudnia – 19 stycznia

Od dłuższego czasu obok swojej pracy masz pragnienie zrobienia czegoś innego. I nie chodzi o długi urlop czy odwiedzenie najbardziej fascynujących miast świata. To autentyczna potrzeba życia inaczej. Nadal pracowałabyś tak samo ciężko, ale robiąc coś w zgodzie ze swoimi wewnętrznymi potrzebami. W tym roku możesz spełnić to marzenie. I zmienić nie tylko to, jak żyjesz, lecz także gdzie. Będzie to dla ciebie głębokie, daleko idące, a jednocześnie wyzwalające i satysfakcjonujące. W życiu miłosnym emocje, jakich dotąd nie doświadczyłaś i więcej nie zaznasz. Musi bowiem minąć wiele dziesięcioleci, zanim dojdzie do ponownego spotkania Jowisza i Urana, które za to odpowiadają. To będzie romans, o którym myślałaś, że nigdy ci się nie przytrafi. Szybko odnajdziesz się w nowej sytuacji. Zaufaj swoim instynktom. Nie jest zaskoczeniem, że będzie to rok zmian także w karierze. Pojawi się wiele wspaniałych możliwości związanych ze zmianą stylu życia i z przeprowadzką. Będzie to wymagać od ciebie dużego zaangażowania, ale poradzisz sobie świetnie. W finansach bez żadnych problemów. I bardzo dobry koniec roku.

Wodnik
20 stycznia – 18 lutego

Wejście Plutona w znak Wodnika zmieni twoje życie na zawsze. Ale nie w sposób widoczny z zewnątrz. Albo przynajmniej nie od razu. Jesteś osobą, która głęboko zastanawia się nad tym, w co wierzy. Pluton poprowadzi ten proces dużo dalej. W tym roku i w kolejnych latach zauważysz, że twoje najgłębsze przekonania stopniowo się zmieniają, stare pomysły znikają, a nowe zajmują ich miejsce. Odkryjesz prawdy, których potrzebujesz. W życiu prywatnym będziesz chciała uczynić istniejącą przyjaźń głębszą i seksowniejszą. Może się okazać, że za bardzo, zbyt wcześnie. Wyraźnie zaistnieje nierozwiązany problem. Paradoksalnie to napięcie i konflikt rozpalą związek i sprawią, że będzie zabawnie, jednocześnie uniemożliwiając wam wspólną drogę naprzód. Twoja pozycja zawodowa wydaje się stabilna, choć nadal może istnieć trudność w relacjach z osobą, z którą pracujesz lub która jest wyżej od ciebie w hierarchii i stopuje twoją karierę. Może to czas, by ruszyć własną drogą? Wykorzystaj Plutona w Wodniku, by zdefiniować swoją nową ścieżkę zawodową i lepiej wykorzystać własne talenty. I choć raz pozwól sobie wydać pieniądze dla przyjemności.

Ryby
19 lutego – 21 marca

Ważne, żebyś patrzyła na to, co wydarzy się w tym roku w dłuższej perspektywie czasowej. Chociaż może się wydawać, że z jednej sytuacji kryzysowej wpadasz w kolejną, jak zawsze twoja zdolność znajdowania wyjść z takich okoliczności w połączeniu z wyobraźnią i kreatywnością spowoduje, że będziesz na wygranej pozycji. Sprawców tego pesymizmu jest dwóch. Pierwszy to Saturn, który nadal przebywa w twoim znaku, a ty czujesz jego obecność codziennie, zmuszając się do podjęcia zadań, których wolisz unikać. Pamiętaj jednak, że ta planeta nie jest taka zła – dba o twoje bezpieczeństwo. Drugi to częściowe zaćmienie blisko twojego władcy Neptuna, co osłabia twoją pewność siebie. Na początku roku będzie kusił cię powrót do starego romansu. Ale czy jest szansa, by między wami było tak jak kiedyś? Może to po prostu ucieczka przed trudnościami w obecnym związku. Bez względu na to, co wybierzesz, między tobą a twoim partnerem będzie utrzymywać się dystans. W pracy płyń z nurtem. Nie próbuj kierować wydarzeniami. Twoje wysiłki w listopadzie zostaną nagrodzone.