Pierwsza w historii lifestyle’owa kolekcja PUMA x Neymar Jr. obejmuje szeroką gamę obuwia, w tym najnowszą serię PUMA Wild Rider, odzież, a także wybór akcesoriów. Neymar Jr. był włączony w tworzenie na każdym etapie procesu produkcyjnego - od budowania koncepcji, po wybór materiałów.

Neymar i Puma – co w kolekcji?

„Naprawdę mnie wysłuchali i zrozumieli, jaką historię chcę opowiedzieć. Inspirowałem się moją przeszłością i tym, kim jestem jako osoba, a nie jako piłkarz.” - mówi Neymar Jr. o współpracy z zespołem PUMA. „Wymieniliśmy się pomysłami dotyczącymi designu i detali, które włączyliśmy do kolekcji. Byłem mocno zaangażowany, a oni naprawdę przekazali to, czym chciałem się podzielić.”

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez PUMA (@puma)

Najważniejszym aspektem kolekcji dla Neymara Jr. był komfort. Podczas gdy projekty produktów są minimalistyczne, ciężkie tkaniny i najwyższej jakości detale nadają im mocnego charakteru.

„Neymar Jr. naprawdę chciał stworzyć coś, co sam chciałby nosić, myśląc także o swoich fanach.” - mówi dyrektor kreatywny PUMA, Heiko Desenes. „Dlatego jest to dość stonowana linia produktów, w której każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.”

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez PUMA (@puma)

Kolekcja opowiada historię Neymara Jr. za pomocą grafik. Współrzędne nawiązują do Sao Vicente, czyli jego rodzinnego miasta. Słowo „Blessed”, które wytatuował na plecach, stanowi centralny element kolekcji, a jego użycie opisuje wdzięczność piłkarza wobec swojego życia i kariery. Projekty zawierają nawet jeden z jego ulubionych zwrotów, który jest jego życiową mantrą: „Nie zawsze chodzi o bycie najlepszym lub największym, ale o inspirowanie młodszych pokoleń.”.