Akcja ELLE MAN Rekomenduje – na czym polega?

ELLE MAN Rekomenduje to jesienna akcja, podczas której redaktorzy i dziennikarze naszego magazynu, przy wsparciu popularnych influencerów, m.in. Łukasza Podlińskiego (@podlinski_lukasz), Dawida Niestera (@niester_dawid) czy Kamila Pawelskiego, znanego szerzej jako Ekskluzywny Menel (@ekskluzywny_menel), będą odwiedzać salony barberskie w Polsce. Najlepsze z nich otrzymają znak jakości ELLE MAN.

Chcąc jeszcze mocniej podkreślić męski charakter całego wydarzenia oraz poczuć klimat typowych salonów barberskich rodem z amerykańskich filmów, gdzie można było liczyć na szklankę dobrego trunku, do współpracy zaprosiliśmy markę Jameson. Irlandzkiego giganta produkującego jedną z najlepszych i najpopularniejszych whiskey na świecie.

Lisbon Barbers – Warszawa

W ramach akcji „ELLE MAN rekomenduje” sprawdziłem Salon Barberski Lisbon na Warszawskim Powiślu, przy Tamka 36. Stworzony przez Portugalczyka Tiago, który, a jakżeby inaczej, za miłością swojego życia przeniósł się do Polski, i ani myśli stąd uciekać! Salon to typowo butikowe miejsce, z dwoma stanowiskami, całość w charakterystycznym dla barberów sznycie.

Opinia testującego:

Od kilku lat swoim zarostem zarządzam samodzielnie, jednak po wizycie w Lisbon przypomniałem sobie, że jednak są inni, którzy mają fach w ręku na zdecydowanie lepszym poziomie od moich umiejętności barberskich ;) Jak tylko stworzymy całą mapę - dam Wam znać!”

Kamil Pawelski @ekskluzywny_menel

Tweed Barbershop Silesia – Zabrze

Tweed Barbershop Silesia z miejsca daje poczucie usługi premium. Eleganckie i niewielkie wnętrze zachęca do dłuższej posiadówy (w tym najchętniej ze szklanką czegoś mocniejszego), a będący pod krawatem barber jest nie tylko mniej awanturujący się, ale też zwyczajnym ziomkiem, z którym przegadasz całą wizytę.

Opinia testującego:

Mimo tego, że do barbera chodzę od ładnych paru lat to usłyszałem sporo przydatnej wiedzy. Sam barber jest niezwykle skrupulatny – nad moją fryzurą i zarostem pracował około półtorej godziny, co przełożyło się na efekt – z samego lokalu wyszedłem elegancki jak nigdy. Props za otwarcie salonu w swojej małej ojczyźnie!

Krzysztof Kurnicki @krzysztof_kurnicki

Barbershop Towarzystwo – Warszawa

Barbershop Towarzystwo to jeden z wielu salonów, które odwiedziłem w Warszawie i muszę przyznać, że pozostaje w pamięci. Nowoczesny, ale jednocześnie „miejski” wystrój sprawia, że już od przekroczenia progu salonu czuć luźną i przyjazną atmosferę. Ekipa na miejscu jest nie tylko profesjonalna (o czym świadczy jakość wykonywanych przez nich usług), ale także niesamowicie przyjazna.

Opinia testującego:

Barbershop utytułowany jest w ścisłym centrum, dzięki czemu wygodnie można dostać się tam środkami komunikacji miejskiej, co może być przydatne sięgając po rudy alkohol. Jako wybredny klient i facet, który z tematyką barberstwa jest nie na bakier, szczerze polecam ten barbershop. Czekając na swoja kolej, lub siedząc już w barberskim fotelu zostaniesz poczęstowany szklanka dobrej whisky. Czego chcieć więcej?

StreetHERO.pl – sklep z męskimi kosmetykami

Łukasz Podliński @podlinski_lukasz

PRZECZYTAJ TEŻ: ELLE MAN Rekomenduje – szukamy najlepszych barberów w całej Polsce [CZĘŚĆ I]

The Hermit Barber Shop – Warszawa

Znajdujący w patio dawnego Hotelu Saskiego przy Placu Bankowym 1 (niedaleko stacji metra Ratusz-Arsenał) The Hermit Barber Shop to miejsce o niepowtarzalnym charakterze dla prawdziwych dżentelmenów, które już od ponad 7 lat oferuje najwyższej jakości usługi w dziedzinie fryzjerstwa. Na barberskiej mapie stolicy pojawił się w 2014 roku i co ciekawe, był drugim barber shopem w Polsce, dzięki czemu miał duży wpływ na obecny wygląd branży.

Grupą docelową salonu są mężczyźni w przedziale wiekowym 30-60 lat. Ze względu na lokalizację, częstymi bywalcami The Hermit Barber Shop są panowie zajmujący wysokie stanowiska menadżerskie, dyrektorzy oraz prezesi dużych korporacji, a także dyplomaci z pobliskich placówek ambasadorskich, dla których dobrze ułożona fryzura i wystylizowany zarost jest tak samo ważny, jak odpowiednio dobrany strój.

Opinia testującego:

Przekraczając próg salonu, wiedziałem, że będzie to udana wizyta. Na wejściu głośnym „dzień dobry” przywitał mnie uśmiechnięty personel oraz najważniejsza osoba w The Hermit Barber Shop, czyli piesek Bobo (tak, zwierzęta są tu mile widziane, co z pewnością ucieszy fanów czworonogów). Po powitalnej kawie, przyszedł czas na „ostre cięcie”. Serwis rozpoczęła konsultacja, podczas której ustaliliśmy styl oraz przebieg cięcia. Następnie, przy zastosowaniu profesjonalnych kosmetyków, oczyszczona została skóra głowy. Pani Luiza, bardzo starannie wykonała usługę, a efekt końcowy wyszedł lepiej niż mogłem się spodziewać. Na pewno zawitam do The Hermit Barber Shop jeszcze nie raz, do czego i Was zachęcam.

Igor Szulim @igismigi