Po stracie żony ekscentryczny dr John Dolittle (Downey Jr.) zamyka się w swojej posiadłości wraz z egzotycznymi zwierzętami. Ale kiedy młoda królowa (Jessie Buckley) zapada na ciężką chorobę, niechętny Dolittle jest zmuszony wyruszyć w epicką przygodę, by odnaleźć  mityczną wyspę z lekarstwem. W podróży towarzyszą mu jego zwierzęcy przyjaciele.

Pomijając powyższe nazwiska, w obsadzie filmu są także Antonio Banderas, Jim Broadbent oraz cała plejada znanych aktorów, którzy podłożyli głos zwierzętom. A wygląda to tak: Rami Malek (głos goryla), Octavia Spencer (głos kaczki), Kumail Nanjiani (głos strusia), John Cena (głos misia polarnego), Emma Thompson (głos papugi), Marion Cotillard (głos lisa), Frances de la Tour, Carmen Ejogo (głos), Ralph Fiennes (głos tygrysa), Selena Gomes (głos żyrafy), Tom Holland (głos psa) i Craig Robinson (głos myszy). Co ciekawe, w „Dolittle” pojawi się też Kasia Smutniak.

ZOBACZ TEŻ: „Avengers: Koniec gry” – najlepszy film MCU czy jednak rozczarowanie? Oto ranking 22 filmów według ich jakości

Reżyserem obrazu jest Stephen Gaghan, który zdobył Oscara za scenariusz dramatu „Traffic” Stevena Soderbergha. Jest również wraz z Chrisem McKayem i Thomasem Shepherderem współtwórcą skryptu do „Dollitle”.

Przypomnijmy, że najbardziej znanymi filmami opowiadającymi historię doktora Dolittle są komedie z Eddiem Murphym w roli głównej, które ukazały się w 1998 i 2001 roku. Można powiedzieć, że Downey Jr. lubi sobie dopisywać do CV znane postacie popkultury – ma przecież na koncie nie tylko Iron Mana, ale także Sherlocka Holmesa. Jednak czy faktycznie sprawdzi się w tej zgoła odmiennej roli? Przekonamy się o tym 17 stycznia 2020 roku, bo właśnie wtedy odbędzie się w Polsce premiera „Dolittle”. Poniżej zwiastun: