Garnitur w kratę i pstrokate buty

Niezależnie od tego, czy będzie to garnitur w kratę tartan, Tattersall, księcia Walii czy w pepitę, ten wzór to pewny sposób, aby wyróżnić się z tłumu. Tym samym jest to doskonały strój dla osób pokroju Downeya Jr. – aktor w końcu od zawsze uwielbia ostentacyjne rozwiązania. Tutaj trzeba zwrócić uwagę na intrygujące pomieszanie różnych elementów – mamy muszkę w małą kratę, kolorowe sneakersy i białą koszulę z guzikami dopasowanymi do guzików od marynarki. Już sam fakt tego, jakie buty założył do garnituru świadczy o tym, że na dobre przejął uroczy ekscentryzm filmowego Iron Mana. To dobry drogowskaz, by samemu pobawić się takim wyluzowanym, smart casualowym wyglądem.

Stylizacja na siłownię

Downey Jr. udowadnia, że na siłownię można iść ubranym w stylu, który przy okazji nadaje się także do chodzenia po ulicy. Białe spodnie z żółto-pomarańczowymi akcentami, pomarańczowa koszulka, niebieskie beanie i koszula w tym samym kolorze dobrze się ze sobą uzupełniają. To małe szaleństwo kolorów powiększa torba w moro z gwiazdkami – dodatek nieoczywisty, ale jakże trafny w przypadku tej stylizacji. Cieszy fakt, że ekranowy Tony Stark wybija się ponad przeważnie nudną stylówę strojów na siłownię.

Akcesoria

Akcesoria zawsze dodają elegancji twojemu stylowi. W przypadku Downeya Jr. chodzi przede wszystkim o bransoletki, zegarki oraz okulary. O ile biżuteria i zegarek zawsze dodają klasy (w szczególności czasomierz), to okulary sprawiają, że jesteśmy jeszcze bardziej cool. Amerykański aktor w ostatnich kilkunastu latach zaprezentował tak duży repertuar różnych modeli, że naprawdę jest czym się inspirować. Przy okazji trzeba dodać, że jest to dobry pomysł, aby dorzucić sobie trochę pozy intelektualisty.

Odważny T-shirt

RDJ nie ma problemu z ubraniem odpowiednio dopasowanego smokingu, ale najciekawsze są u niego momenty, gdy bawi się stylem. Przykładem jest powyższe zdjęcie. W udany sposób ożywia on szary, sportowy garnitur za sprawą zielonej koszulki we wzór paisley. Daje to dość niesamowity, ale przy tym bardzo przyjemny dla oka kontrast. Uroku całości dodaje także poszetka o podobnym wzorze, co T-shirt. Nie zawsze trzeba nosić koszulę do garnituru, by wyglądać elegancko. Tutaj aktor pokazuje, jak świetnym pomysłem jest skorzystanie z elementu ze wzorem.

Garnitur dwurzędowy

Garnitur dwurzędowy nie cieszy się może taką popularnością jak jednorzędowa wersja, ale jeśli szukamy bardziej formalnego stroju, to zestaw z marynarką z dwoma rzędami guzików może być świetnym rozwiązaniem. Jeśli widzieliście „Tenet” Christophera Nolana, to zapewne pamiętacie dwurzędówkę, jaką miał w pewnym momencie na sobie Robert Pattinson. To naprawdę rzecz, którą powinno się posiadać w swojej szafie. Downey Jr. w swoim stylu nosi garnitur z białymi sneakersami, co leciutko obniża jego formalność. To akurat trzeba zapisać na plus. A różowa poszetka to strzał w dziesiątkę.

ELLE MAN POLECA: 5 LEKCJI STYLU George'a Clooneya. Te triki aktora zastosuj także w swojej szafie!

ZOBACZ: 5 LEKCJI STYLU Clinta Eastwooda. Aktor skończył właśnie 90 lat, ale jego styl nie ma metryki

CZYTAJ: Co ma w szafie Daniel Craig? I ty możesz wyglądać jak filmowy James Bond!