Jak filtrowanie przekłada się na naszą wygodę?

Posiadanie dzbanka to przede wszystkim wygoda dla właścicieli tego udogodnienia.   Smaczna woda jest bowiem zawsze dostępna pod ręką w nieograniczonej ilości – lejemy wodę do dzbanka, czekamy kilka minut i śmiało możemy z niej korzystać. Bez konieczności dźwigania zgrzewek plastikowych butelek ze sklepu do domu. Nie musimy się też obawiać, że rezygnując z marketowej wody stracimy na jej smaku. Filtry w dzbankach usuwają z niej zanieczyszczenia pochodzące z rur oraz chlor, dzięki czemu woda spożywana na zimno jest smaczniejsza. Ponad to herbata zaparzona na filtrowanej wodzie lepiej smakuje i prezentuje się bardziej apetycznie bez tłustego osadu na powierzchni.

Dodatkowym atutem filtrowania wody jest to, że chroni ono nasze urządzenia AGD takie jak czajnik czy ekspres do kawy przed osadzaniem się kamienia. Co za tym idzie, wydłuża czas użytkowania tych sprzętów.

A co z aspektem ekologicznym filtrowania?

Filtrowana woda kranowa jest nie tylko znacznie tańsza niż woda butelkowana - czerpiesz wodę prosto z kranu, ale przede wszystkim bardziej przyjazna dla środowiska. Nie musisz się martwić plastikowymi butelkami codziennie wyrzucanymi do kosza i w coraz większym stopniu zanieczyszczającymi naszą planetę. Wykorzystywanie urządzeń filtrujących jest teraz bardzo trendy! Wiele gwiazd na co dzień promuje korzystanie z wody kranowej, co często pokazują na swoich profilach społecznościowych. Można wręcz stwierdzić, że kupowanie butelkowanej wody jest już tak samo passé jak korzystanie z plastikowych słomek. To rozwiązanie jest zatem zarówno lepsze dla Ciebie, jak i środowiska.

Jak filtrować wodę w domu?

W domowych pieleszach sprawdzi się wykorzystanie dzbanków filtrujących np. model Marella marki BRITA. Dzięki nim szybko i wygodnie przefiltrujesz wodę kranową. Marka Brita już od blisko 50 lat specjalizuje się w filtracji wody, a jej produkty sygnowane są niemiecką jakością oraz posiadają certyfikat TUV, dopuszczający je do kontaktu z żywnością. Nie dziwi więc wybór 250 mln ludzi, którzy codziennie piją wodę filtrowaną Brita.