Świadomość ekologiczna Polaków z roku na rok rośnie, a marki regularnie podejmują kroki mające na celu minimalizowanie wpływu swojej działalności na środowisko naturalne. W ostatnich latach zarówno konsumenci jak i producenci szczególną uwagę zwracają na zmniejszenie zużycia plastiku, który, mimo że jest cennym surowcem, często trafia do środowiska naturalnego zamiast do recyklingu.  Zamknięcie jego obiegu, czyli zebranie, przetworzenie i ponowne wykorzystanie jest kluczowe, by chronić ekosystem naszej planety.

Żywiec Zdrój to marka pozytywnie kojarzona z programami edukacyjnymi takimi jak „Mamo, tato, wolę wodę”, „Po stronie natury” czy #DoŻółtegoKosza, czyli działaniami nastawionymi na kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych i proekologicznych zachowań wśród Polaków, ochronę zasobów wodnych w Polsce, a także promowanie właściwej segregacji plastiku i recyklingu. Marka, z myślą o środowisku, powiększa swoją ofertę opakowań wykonanych w 100% z przetworzonego plastiku.

Lider naturalnych wód butelkowanych wprowadził właśnie na rynek kolejne innowacyjne opakowanie - w 100% „przezroCZYSTE” butelki bez etykiety. Butelka jest w całości wykonana z plastiku z recyklingu, a klasyczną etykietę zastąpił minimalistyczny grawer, który dostarcza kluczowych informacji na temat produktu. Pozwoliło to dodatkowo ograniczyć ilość zużytego w produkcji butelki plastiku. To już trzecie opakowanie w ofercie marki, które zostało wykonane w 100% z rPETu i doskonały dowód, że tworzenie zamkniętego obiegu tego surowca jest możliwe i skuteczne.

Tworząc je, towarzyszyła nam idea „BUTELKI przezroCZYSTEJ” - świadomie użyliśmy gry słów, która nawiązuje nie tylko do braku etykiety na butelce, ale także do faktu, że przy jej produkcji udało się całkowicie zrezygnować z użycia nowego plastiku.

Podobnie jak w przypadku pozostałych opakowań Żywiec Zdrój, również butelki bez etykiety w całości nadają się do recyklingu. To kolejna, po wprowadzeniu na rynek EKOmatów, wspólna inicjatywa między nami a siecią sklepów Żabka w ramach strategicznego partnerstwa na rzecz zamknięcia obiegu tworzyw sztucznych– komentuje Maria Uszyńska, kierownik marki w Żywiec Zdrój.

Odpowiednie zagospodarowanie plastiku to szansa na znaczące odciążenie środowiska, dlatego ze szczególnym entuzjazmem podchodzimy do tego projektu. Jeśli tak jak my już nie możecie się doczekać, aby sięgnąć po butelkę wody, jeszcze bardziej przyjazną dla środowiska -udajcie się do najbliższego sklepu sieci Żabka, gdzie na półce czekać na Was będzie woda źródlana Żywiec Zdrój w butelce bez etykiety i w 100% z plastiku z recyklingu.