Ograniczenia w handlu związane z pandemią koronawirusa negatywnie wpłynęły na kondycję finansową wielu potężnych marek modowych. Zamknięte galerie handlowe to ogromne straty liczone w setkach tysięcy złotych. Wiele marek i projektantów postanowiło na stałe przenieść swój biznes do sieci. Taką decyzję podjęła m.in. Ania Kuczyńska.

Jak donosi TVN24.pl, z Polski znika francuska sieć sklepów odzieżowych Camaieu. Marka potwierdziła informację o wycofaniu się z polskiego rynku na swojej stronie internetowej:

Tak, zamykamy nasze sklepy w Polsce. Obserwujcie wiadomości od nas by nie przegapić operacji likwidacyjnej i skorzystać ze wspaniałych cen na całą kolekcję. Zamykamy się z końcem czerwca 2020 - czytamy w oświadczeniu.

Zamknięta została strona internetowa sklepu Camaieu.pl. Wiemy też, że nie będzie możliwości zrobienia zakupów poprzez francuską stronę marki i zamówienia przesyłki do Polski. Jednocześnie przedstawiciele sieci odzieżowej zapewnili, że wszystkie złożone do tej pory zamówienia zostaną dostarczone. 

Sieć w związku z pandemią koronawirusa zanotowała aż 95-proc spadek obrotów. Firma została zmuszona do złożenia wniosku o ogłoszenie bankructwa. Zamkniętych zostanie 25 sklepów. Camaieu zatrudniało w Polsce 141 osób, wszyscy niestety stracą pracę. 

Marka Camaiu powstała w grudniu 1984 roku i produkuje odzież damską i dodatki, takie jak: buty, torebki czy biżuteria. Sklepy Camaieu obecne są w 18 krajach. Firma posiada tysiąc placówek, głównie we Francji. Marka poza Francją była obecna w Polsce, we Włoszech, Czechach oraz w krajach Bliskiego Wschodu.

Obserwuj nas na Instagramie

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ELLE Poland (@ellepolska) Maj 25, 2020 o 2:48 PDT