To jedna z tych premier, na którą czekają wszyscy, nie tylko wielbiciele animacji sprzed 25 lat. Jaki będzie nowy "Król Lew"? Od kilku miesięcy wiemy, że główne role otrzymali m.in. Donald Glover, Beyoncé czy Chiwetel Ejiofor. To właśnie oni użyczyli swojego głosu Simbie, Nali. Co więcej, oprócz słynnej "Hakuna Mataty" w filmie pojawi się też piosenka "Can You Feel The Love Tonight", a zaśpiewała ją Beyoncé!

Beyonce złamała protokół dyplomatyczny! O co chodzi? >>

"Spirit" to nowa piosenka Beyoncé z filmu "Król Lew". Zobaczcie zachwycające kostiumy! >>

Beyoncé śpiewa "Can You Feel The Love Tonight" w nowej wersji filmu "Król Lew"!

"Can You Feel The Love Tonight" skomponował i zaśpiewał Elton John. Piosenka z 1994 roku trafiła do serc widzów, ale została też doceniona przez branżę filmową - chodzi o statuetkę Oscara dla "najlepszej piosenki filmowej". A jak wypadła Beyoncé? Do internetu trafił właśnie nowy spot telewizyjny, w którym słychać urywek piosenki. Oprócz Amerykanki usłyszycie również Donalda Glovera. 

"Król Lew": o czym jest nowy film?

Simba jest młodym, prawowitym następcą tronu po swoim ojcu – królu Mufasie. Jednak nie wszyscy mieszkańcy królestwa cieszą się z jego narodzin. Następcą Mufasy był bowiem dotąd jego brat – Skaza, który nie zamierza tak łatwo oddać władzy. Knując spisek i posuwając się do zdrady, doprowadza do tragedii, w wyniku której to jemu przypada w udziale tron. Simba zostaje wygnany, ale pozostając wierny naukom swojego ojca, Mufasy, bierze sobie do serca swoje królewskie przeznaczenie. Z pomocą dwójki nowopoznanych przyjaciół zamierza odzyskać należne dziedzictwo. Wcześniej musi jednak odszukać swoją drogę ku dorosłości.

Nowy "Król Lew": obsada

W filmie "Król Lew" zagrają m.in. Donald Glover (Simba), Beyoncé (Nala), James Earl-Jones (Mufasa), Chiwetel Ejiofor (Scar), Alfre Woodard (Sarabi), Billy Eichner (Timon) czySeth Rogen (Pumbaa). Reżyserem został Jon Favreau ("Księga dżungli", "Szef", "Kowboje i obcy", "Iron Man"), a scenarzystą Jeff Nathanson ("Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara", "Faceci w czerni 3", "Terminal", "Złap mnie, jeśli potrafisz"). Ścieżkę dźwiękową do "Króla Lwa" stworzył Hans Zimmer (za muzykę do oryginału z 1994 roku otrzymał Oscara).

Premiera "Króla Lwa" zaplanowana jest na 19 lipca.