Jak dowiadujemy się z oświadczenia studia Warner Bros., w 2021 roku do kin trafią aż trzy ekranizacje komiksów DC: „The Batman”, „The Suicide Squad” oraz „DC Super Pets”. Co o nich wiemy już dzisiaj?

„The Batman” bez Bena Afflecka

W tym pierwszym - „The Batman”, zabraknie jednak Bena Afflecka (aktor do tej pory wcielił się w człowieka-nietoperza w „Batman v Superman” oraz w „Lidze sprawiedliwości”). Affleck miał też wyreżyserować film „The Batman”, ale studio stwierdziło, że zajmie się tym Matt Reeves, twórca m.in. „Wojny o planetę małp”. Reeves jest również autorem scenariusza. Film ma trafić na ekrany kin 25 czerwca 2021 roku. Kto wcieli się w Batmana zamiast Afflecka? Studio cały czas szuka odtwórcy głównej roli. Nowy obrońca Gotham City ma być jednak młodszy od swoich poprzedników. Otwiera się zatem furtka dla młodych-zdolnych. Według pogłosek zdjęcia mogą ruszyć jeszcze w listopadzie tego roku.

„The Suicide Squad” - kontynuacja „Legionu samobójców”

„The Batman” będzie jednak tylko jedną z 3 produkcji, którą Warnersi szykują na rok 2021. 6 sierpnia tegoż roku do kin ma trafić kolejna część „Legionu samobójców”. „The Suicide Squad”, bo tak ma się nazywać sequel, nie będzie jednak bezpośrednią kontynuacją wydarzeń filmu z 2016 roku. James Gunn, scenarzysta i reżyser obrazu, zdradził, że przy 2. części filmu zmienią się nie tylko okoliczności fabuły, lecz także część jego bohaterów. Tytułowy legion ma zostać widocznie odświeżona. Mimo to mamy nadzieję, że na ekranie nie zabraknie Margot Robbie wcielającej się w rolę demonicznej Harley Quinn!

„DC Super Pets” - tylko dla ojców

Trzecim dużym filmem Warner Bros. ma być zaś animacja „DC Super Pets”. Film ma opowiadać o przygodach obdarzonych niezwykłymi mocami zwierząt: psów Krypto i Ace’a oraz kota Streaky’ego. Reżyserią filmu zajmą się Jared Stern i Sam Levine. Obraz ma trafić do kin 21 maja 2021. To akurat interesuje nas co prawda najmniej, ale może Wy zabierzecie na niego swoje pociechy?